top of page

Terapötik Masajın Birçok Olumlu Etkisinden Birkaçı


Terapötik Masajın Birçok Olumlu Etkisinden Birkaçı

Bireyler, profesyonel bir terapist tarafından yapılan rutin masaj tedavisi yoluyla önemli avantajlar elde eder. Bu, ağrı ve şişmeye neden olan birçok kronik durumdan uzun süreli bir rahatlama sağlamak için minimum kas gerginliğini ve gevşemesini içerir. Terapötik masaj, yaşam kalitesini iyileştirirken fiziksel ve duygusal refahı önemli ölçüde artırabilir.


Masaj terapisi her yaştan insan için faydalıdır. Bu, gerçekten yaralanmış, ameliyattan iyileşmiş veya önemli ölçüde endişe veya hastalığa sahip olanlardan oluşur. Masaj terapisi hem kronik hem de ciddi tıbbi durumlar için etkili bir terapi olarak kabul edilmektedir. Aslında, aşağıdakileri içeren bir dizi koşulla başa çıkmak için yaygın olarak kullanılır.


Spor Yaralanmaları


Pek çok terapist, spor yaralanmalarıyla mücadele eden kişilere yardımcı olmak için spor masajına odaklanır. Spor masajı yorgunluğu en aza indirebildiğinden ve önemli kas gerginliğini ve şişmesini giderebildiğinden, böyledir. Bu önemlidir, çünkü egzersiz sırasında atlet genellikle yumuşak hücrelerde kas stresi üretir.


Aşırı kullanım veya aşırı esnemenin bir sonucu olarak, küçük yaralar ve yaralanmalar meydana gelebilir, bu da ciddi ağrıyı tetikler ve spor performansını düşürür. Tersine, spor masajı rahatsızlıklarını giderebilir ve hareket, esneklik, genel verimlilik ve tepki süresinden doğrudan etkilenen bir dizi spor yaralanmasını önleyebilir.


İsveç ve Derin Doku Masajı


İsveç masajı, kasları gevşetirken vücudu uyarmanın bir yolu olarak derin yuvarlak hareketler, kas yoğurma, uzun vuruşlar ve titreşimi içerir. Derin doku masajı, İsveç masajına çok benzer, sadece bağ dokusu ve kasın en derin katmanlarını hedef almak için geliştirilmiş daha yavaş, daha doğrudan vuruşlarla yapılır. Bu masaj, kas hasarının tetiklediği yaralanmalara sahip bireylere yardımcı olmak için kullanılır.


Tetik Nokta Masajı


Bu tür bir terapötik masaj, özellikle vücudun aşırı kullanımın sonucu olan sıkı kas liflerine odaklanır. Bu sıkı kaslar gözetimsiz bırakıldığında aşırı uzama sırasında yaralanmalara neden olabilir.


Evde Masaj

Terapötik Masajın Avantajları

Profesyonel ve eğitimli bir terapist tarafından yapılan terapötik masaj, hem alternatif hem de tamamlayıcı bir ilaç olarak düşünülür. Tipik olarak bir dizi klinik durum için tedavilerle birlikte kullanılır. İyileştirici masajın stres, kas ve rahatsızlık gerginliğini azalttığı ortaya çıkmıştır.


Masaj tedavisinin önemli avantajları arasında iyileştirilmiş duruş, gelişmiş kan akışı dolaşımı, düşük kan basıncı, gevşemiş kaslar, daha basit nefes alma ve kaygının giderilmesi yer alır.


Pek çok kişi, bağışıklık sistemini güçlendirmek veya ameliyattan sonra rehabilitasyonunu hızlandırmak için masajdan zevk alır. Bunun nedeni, eklem replasmanlarından ve diğer kas zayıflatıcı cerrahi tedavilerden iyileşen hastalarda hareket dizisini ve esnekliği arttırdığı anlaşılmasıdır. Terapötik masaj, tendonlarda ve eklemlerde doğal yağlayıcı maddeleri teşvik edebilir ve iyileşme sürecine yardımcı olabilir.


İyileştirici masajın aslında rahatsızlığı, stresi ve kas gerginliğini azalttığı gösterilmiştir. Sizlerde terapötik masajın faydalarından yararlanmak ve sağlığınız için bir adım atmak isterseniz sayfamızdaki profesyonel terapistlerimizle iletişime geçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Комментарии


bottom of page