top of page

Tıbbi Masaj Terapisi Seansına Nasıl Hazırlanılır?


Tıbbi Masaj Terapisi Seansına Nasıl Hazırlanılır?

İlk kez tıbbi masaj yaptıran birçok müşteri, terapi seansına gelmeden önce masaja hazırlanmaları gerektiğinin farkında değildir. Tıbbi bir masaj terapisi seansı, tekrar forma girmenize yardımcı olabilir. Diğer yararlarla birlikte kan akışını iyileştirir.


Yetenekli bir masaj terapisti, kaslar ve tendonlar gibi vücudu destekleyen ve hareket ettiren yumuşak dokulara odaklanacaktır. Tıbbi masaj tedavisi, kaslarınızda saklanan birçok toksinin atılmasına yardımcı olacağından, bu toksinlerin vücudunuzdan daha hızlı atılmasına yardımcı olmak için derin doku masajından önce ve sonra su içmek önemlidir.


Bu tedavi, bir doktor veya fizyoterapist tarafından kronik ağrı ve ameliyat sonrası yara dokusu dahil olmak üzere çeşitli nedenlerle önerilebilir. Bir masaj terapisti, tıbbi bir prosedürden veya işte uzun bir günün ardından kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir.


Tıbbi Masaj Terapisi Seansınız için Hazırlık


Tıbbi masaj terapisi seansının ilk adımı, müşterinin sağlığının ağrı veya rahatsızlık alanının değerlendirilmesidir. Bu bilgilere dayanarak masaj terapisti seansın tekniğine ve yapısına karar verebilir. Sağlığınız iyiyse ve bu tedaviden fayda görebileceğinizi düşünüyorsanız, tıbbi bir masaj terapisi seansı planlamalısınız. Birinci basamak sağlık hizmeti sağlayıcınız tavsiye ederse, randevu almaya değer.


Sonraki, terapist için ilgili sağlık bilgilerini hazırlamaktır. Tıbbi masaj biraz rahatsız edici olabilir. Vücudunuzda herhangi bir ağrı veya yaralanma varsa, bu, terapistin bilmesi gereken bilgilerdir. Bilgileri önceden hazırlamak, randevunuza gelirken hiçbir şeyi unutmamanızı sağlayacaktır.


Üçüncüsü, su için. Derin doku masajları, düğümleri kırmak ve kaslarınızı ayarlamak için tasarlanmıştır. Ayrıca, bir masajdan sonra yorgun veya mide bulantısı hissetmenize neden olabilecek kaslardan toksinleri serbest bırakırlar. Masajdan önce ve sonra su içerek yeterince nemlendirilmiş olmak, bu semptomların hafifletilmesine yardımcı olacaktır.


Son olarak, masaj randevusuna bol, rahat giysiler giyin. Bu, kendinizi rahat hissetmeye devam etmenize ve soyunma sürecini kolaylaştırmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca masajdan sonra ağrılı veya hassas hissedebilirsiniz, bu nedenle bol giysiler giymek daha rahat olacaktır.


Masaj

Tıbbi masaj terapi seansınızdan sonra, yaşadıklarınızın ve arada yaptıklarınızın bir incelemesini tamamlamanız gerekecektir. Deneyimlediğiniz sonuçların ayrıntılı bir değerlendirmesi, bir sonraki tıbbi masaj terapisi seansınız sırasında neler bekleyeceğiniz konusunda size bir fikir verecektir. Ve en iyi yanı, hemen daha iyi hissetmeye başlayabilirsiniz. Sonuçta, kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacak iyi bir masaj gibisi yoktur.


Tıbbi masaj terapisi ile birkaç seansa katılmanız gerekebileceğini bilmek de güzeldir. Kronik ağrınız varsa, iki ila üç haftada bir derin doku masajına ihtiyaç duyulabilir. Akut yaralanmalar ise iyileşmek için sadece birkaç tıbbi masaj seansına ihtiyaç duyabilir. Bu seanslar sırasında, her zamankinden daha iyi hissetmeyi bekleyebilirsiniz. Bir profesyonel herhangi bir rahatsızlığı tedavi edebilecek ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.


Tıbbi bir masaj seansı daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir. Bu masaj seanslarının çoğu, kaslarınızın gerginliğini ve ağrısını hafifletmede oldukça etkilidir. Ancak kronik ağrınız olmasa bile, genel sağlığınız için faydalı olabilir. Daha önce hiç tıbbi masaj yaptırmadıysanız, bir ziyaret planlamanın zamanı gelmiş olabilir. Daha iyi hissetmek ve forma geri dönmek için harika bir yol.

Comments


bottom of page