top of page

Ülkemizde Masaj Nasıl Uygulanıyor?


Ülkemizde-Masaj-Nasıl-Uygulanıyor-?

Alanında uzman, profesyonel ve deneyim sahibi olan masöz ve masörler yoğun geçen, yorucu, bunaltıcı iş yaşamından kendini atıp biz nebze de olsa rahatlayıp, dinlenebilmek isteyenlerin vazgeçilmez tercihleridir. Hafta sonlarını aileleri ile geçirmenin yanında alternatif olarak uygulanabilecek en güzel ve en sağlıklı olan aktivitelerden de birisi arasındadır. Masaj uygulamasının faydaları, yararları çok fazladır. Eklem rahatsızlıkları, selülit problemleri, uykusuzluk, kas ağrıları, bölgesel oluşan ağrılar ve daha pek çok rahatsızlığa iyi gelir.


Masaj, kabızlık ve astıma kadar iyi gelmektedir. Böyle bir nimet bizlere yalnızca alanında uzman masöz ve masör kadar uzaklıkta. Ancak ülkemiz insanı masör ve terapistlere farklı gözle bakmakta maalesef. Tabii ki bu masaj terapistlerinin arasında genelleme yapmak çok büyük bir haksızlıktır. Masaj aynı zamanda spor faaliyetleri ardından yapılması gereken aktivitelerden de birisidir. Çoğu spor kulübünün masöz ve masörleri olması da bunu kanıtlar niteliktedir. Örneğin; büyük spor kulüpleri bu sene kulübünün bünyesine yurtdışından da olmak üzere çok iyi masöz, masör ve fizyoterapistler getirmiştir. Kulübün geçtiğimiz sezon sakatlık problemini minimum düzeyde yaşamasının en önemli nedenlerindendir bunlar. Sporda vücudumuzu, bedenimizi dinç, sağlıklı tutmak adına beslenmemize her ne kadar dikkat ediyorsak, vücudumuzun, bedenimizin canlılığı adına da masaja o denli dikkat etmemiz gerekmektedir.


Ülkemizde alanında uzman olup, sorumluluk sahibi olan masaj terapisti sayısı maalesef çok azdır. Örneğin; Tayland’da kimi sokaklarda 4 -5 adet masaj yapılan yer görebilirsiniz. Ama ülkemizde masaj yapılan alan daha çok üst tabakaya hitap ettiği için belirli yerlerde az sayıda bulunmaktadır. Masaj terapistlerinin üst tabakadan çıkıpta tüm kesimlere hitap etmesi adına sağlıkçılar da başta olmak üzere diğer yetkililerinde harekete geçmesi gerekmektedir. İnsanlar etkisinin çok iyi olmadığı masaj makinelerine yönlendiriliyor.


Bu makinelerinde boş masraf ve etkisiz olduğu bir süre sonra daha iyi anlaşılıyor ve pişmanlık duyuluyor alan tarafından. Halbuki bu makinelere harcanan paralar yerine insanlar masaj terapistlerine ya da masörlere yönlendirilirse daha faydalı, etkili ve sağlıklı olmaz mı? Böylelikle masaj terapistleri daha çok insanın hizmetine girer. Yine de uzman kişiler aracılığı ile masaj yaptırmak isteyenleri düşünerekten, alanında uzman, deneyimli, sorumluluk sahibi, bireysel terapistler ile siz değerli müşterilerimize harika bir masaj deneyimi sunmaktayız.

1 Comment


Guest
Sep 27, 2021

Gerçekten ülkemizde bu kadar yaygın olmaması biraz üzücü

Like
bottom of page