top of page

Uzak Doğu Masajları Nelerdir?

Güncelleme tarihi: 22 Tem 2022


Uzak-Doğu-Masajları-Nelerdir-?

Uzak Doğu Masajları


Bali Masajı Nedir?


Bali masajı, bütün vücudun ve derin dokuların hedeflendiği bütünsel bir masaj yöntemidir. Bunun yanı sıra Bali masajı bedensel bir tedavi olmasının yanında, zihinsel iyileşmeye de yardımcı olur. Uzak Doğu kültürünün bu eşsiz masaj çeşidi, Hindistan, Çin ve Güney Asya yöntemlerinin de birleşimidir.


Thai Aroma Masajı Nedir?


Aroma Thai masajı adından da anlaşılacağı gibi aromatik yağlar eşliğinde yapılan Thai masaj yöntemidir. Normalde thai masajı uygulanırken yağlar kullanılmaz. Popüler ve uzun yıllardan beri var olan Uzak Doğu’nun en bilindik masaj çeşidi olan Thai masajı kıyafetleriniz üzerindeyken uygulanan ve çeşitli baskı ve germe hareketleri, metotları ile yapılan bir masaj çeşididir.


Thai Masajı Nedir?


Geleneksel şekli ile Nuad Bo-Rarn olarakta bilinen thai diğer ismi ile tay masajı, beden, zihin ve ruhun tedavisine dayalı olan bir tür Doğu beden çalışması terapisidir. Terapi bedeni, vücudu saran, vücutta akan ve ona hayat getiren elektromanyetik veya enerjik alanları basınç ya da manipülatif masaj yolu ile tedavi etmeyi barındırır.


Thai Ayak Masajı


Thai ayak masajı vücut, beden masajı ile geleneksel Thai tıbbının hareket bölümünü oluşturmaktadır. Şifa adına masajın önemi Doğu anlayışı ve yaşam biçiminde de çok yaygındır. Dokunmanın iyileştirici gücü, enerji merkezleri ve hatlarının kullanımı, şifalı doğal yağ karışımları ve belirli ovma hareketleri ile Tha ayak masajı çok özel ve eşsiz bir türdür.


Baido Masajı Nedir?


Baido masajı geleneksel thai masajı ve klasik Isveç masajı ana manipülasyonlarını, hareketlerini içeren ve yaş, kişinin problemlerine yönelik özel manipülasyonların uygulandığı masaj çeşididir.


Shiatsu Masajı Nedir?


Sağlıklı bir bedende, vücutta enerji akışının kesintisiz olduğu ve kan akışının bütün vücutta her yere eşit olarak ulaşabildiği felsefesinden yola çıkarak sorun olabilecek bölgelerde yapılan parmak baskı hareketleri ile tedavi hedeflenir. Parmak baskısı ile tıkanıklık oluşmuş olan, enerji kanallarının açılması sağlanır.

Sultan Masajı Nedir?


4 el masajı veya diğer ismi ile sultan masajı, 2 adet masör ya da masöz aracılığı ile uygulanan masaj çeşididir. Vücudunuzda, bedeninizde dört tane elin dolaştığı bu masaj çeşidi, İsveç, Shiatsu ve Refleksoloji masajlarının kombine edilmesiyle gerçekleştirilir. Süre olarak Klasik masaj çeşidi ile aynıdır. İki kişi aracılığı ile uygulanır.


Lomi Lomi Masajı Nedir?


Lomi lominin kelime anlamı parmak ile küçük parçalara ayırmadır. Geleneksel olarak Hawaii adalarında yapılan sağaltım masaj çeşididir. Lomi lomi masajı, çoğunlukla müşterilerin masa üstünde gevşemeleri, rahatlamaları ve kendilerini zihnen iyileşme durumuna bırakmalarıyla başlar.

Komentarze


bottom of page