top of page

Uzakdoğu Yaşlanma Karşıtı Kaşık Masajı


Uzakdoğu-Yaşlanma-Karşıtı-Kaşık-Masajı

Cildimizin sağlığı ve güzelliği genellikle doğru kan dolaşımına bağlıdır. Lenf ve kan akışını iyileştiren ve su tutulmasını da azaltan bir yüz masajı, kırışıklıkların görünümünü en aza indirgeyebilir ve cilt tonunuzu da iyileştirebilir. Kendinize böyle bir masaj uygulayarak kaşıkların tadını çıkartabilirsiniz.


Kaşık masajı Kore, Çin ve Japonya da çok popülerdir. Bugün, aynı zamanda farklı avrupa ülkelerinde de kullanılmaktadır. Pek çok kaşık masajı tekniği vardır ve sizler için en ilginç ve etkili olanları derledik. Masaj terapisini her gün yaparsanız, 2 haftadan sonra, farklılıkları farkedeceksiniz.


Göz Altı Torbalarından ve Şişliklerden Kurtulun


Soğuk bir kaşığın dış bükey kısmını gözlerinizin altına yerleştirin ve yukarı aşağı, ileri geri şekilde hareket ettirin. Gözlerinizin altına krem uygularsanız, hareketleriniz daha yoğun olabilir. Süre 1 ila 2 dakikadır. Gözlerinizi kapatın ve gözlerinize soğuk kaşığın dış bükey kısmını yerleştirin. Kaşıklar ısınır ise soğuk suya daldırın ve yeniden gözünüze koyun. 5 ila 7 defa tekrar ederseniz şişmiş göz kapaklarınızdan kurtulabilirsiniz.


Kaşlar Arasındaki Kırışıklıkları Azaltın


Burun köprünüzün üst tarafına soğutulmuş bir kaşık yerleştirin ve hafif bir şekilde bastırın. Alnınızın üst tarafına doğru ilerleyin. Bir sıcak kaşık kullanarak aynı eylemleri tekrar edin. Her iki kaşık ile 10 kere birer birer yapmaya devam edin.


Kaz Ayaklarından Kurtulun


Soğuk kaşıkların arkasını gözün dış köşelerine doğru yerleştirin. 5 ila 7 dairesel hareketler ile, kaşıkları şakaklara doğru yönlendirip, basıncı arttırın. Kaşıklarınızı sıcak olanlarla değiştirin ve tekrar edin. Masajı yaklaşık 5 defa devam edin.


Gözlerinizi Açın


Kaşlarınızın üzerine sıcak kaşıkları resimde gösterildiği gibi yerleştirin. Kaşıkları kaşlarınızın üzerinde yavaş bir şekilde kaydırmak için dairesel hareketler kullanın, kaşlarınızı hafif bir şekilde kaldırın. Aynı prosedürü 10 defa tekrar edin.


Alnınızdaki Kırışıklardan Kurtulun


Sıcak kaşıkları alnınızın orta kımına yerleştirin ve dairesel hareketler ile şakaklarınıza geçin. Sonra alnın orta kısmına geri dönün. Kaşıklar soğuduktan sonra yeniden ısıtın. Masaj terapisinin süresi 2 ila 3 dakikadır.


Gülme Çizgilerinizi Azaltın


Ağzınızı açın ve dudaklarınızı da hafif bir şekilde uzatın. Isıtılmış kaşıkları burnunuza yerleştirin. Kaşıkları dairesel hareketler ile ağzınızın her iki köşesine de taşıyın. Dairesel hareketler ile burnunuzun altına geri dönün. 5 ila 7 kez tekrar edin.


Çift Çeneden Kurtulun


2 sıcak kaşığı çenenizin alt kısmına yerleştirin ve cildinizi hafif bir şekilde gererek dairesel hareketler ile kaşıkları kulaklarınıza taşıyın. Kaşıkların daima sıcak olması gerektiğini de unutmayın. 10 defa tekrar edin.

Yanaklarınızı Sıkın


Sıcak kaşıkları ağzınızın köşe kısımlarına yerleştirin ve dik tutun. Dairesel hareketler ile kaşıkları kulaklarınıza taşıyın. Sonra kaşıkları tekrardan ısıtın, başlangıç pozisyonuna getirin, ağzınızı hafif bir şekilde açın ve gülümseyin. Dairsel hareketler ile kaşıkları kulaklarınızın alt kısmına alın. Her iki egzersizi de 5 - 6 kez tekrar edin.


Dekolte Cildinize Dikkat Edin


Göğsünüzün orta kısmına ısıtılmış olan kaşıkları yerleştirin ve dairesel hareketler ile köprücük kemiğine taşıyın. Bütün dekolte bölgesine masaj uygulayın. Kaşıkları soğuk bir suya batırın ve aynı hareketleri tekrar edin. Sıcak ve soğuk olan kaşıkları 10 defa değiştirmeye devam edin.


Boyun Kaslarınızı Gevşetin


Kulağınızın alt kısmına sıcak bir kaşığı yerleştirin. Hafif bir şekilde baskı uygulayın ve köprücük kemiğine doğru da hareket ettirin. 10 defa tekrar edin.

留言


bottom of page