top of page

Yaralanma İyileştirme Masajının 3 Faydası


Yaralanma İyileştirme Masajının 3 Faydası

Masaj çalışmaları, yaralanma iyileştirme masajı biçimlerinin, özellikle yaralanma rehabilitasyonu için herkes için son derece faydalı olabileceğini göstermektedir. Spor meraklıları masajın faydalarından yararlanma hakkına sahiptir. Bununla birlikte, aynı duygudan muzdarip herkes için spor masajı gibi yaralanma iyileştirme masajı önerilir.


Yaralanma iyileşmesi için spor masajı yaptırmak, sporcular tarafından en çok önerilen seçenektir. Bu seçenekle, masaj uygulayıcılarının genellikle yüksek derecede strese maruz kalan kaslara odaklandığı görülür. Bazı sporcular ayrıca spinal masajı başka bir genel rejim şekli olarak kullanırlar. Bu nedenle, herhangi bir spor müsabakasından önce veya sonra herhangi bir sporcu için yaralanma iyileştirme masajları bir yaşam tarzı haline gelmiştir.


Bazı araştırmalar, spor aktivitesinden önceki bir masajın, fiziksel zorlamadan sonra ağrı veya sızıda mutlak bir azalma sağladığını da kanıtlamıştır. Bahsedilen noktalara ek olarak, burada her sporcu için bir yaralanma masajı aldıktan sonra iyileşmenin sağlanmasında temel faydaları vardır.


Yaralanma İyileştirme Masajının Faydaları

  • Geliştirilmiş Kas Esnekliği Sağlar

Performansın en büyük gücünü elde edebilmek için, kasların mutlak bir hareket aralığı elde etmek için esnek olması gerekir. Basitçe söylemek gerekirse, bir masaj seansı, spor bitiminden sonra ağrıyan kaslar için kesin bir iyileşmedir. Üstelik bu, uzun vadede daha iyisini yapma gücü verebilir. Daha verimli olmak, her spor aktivitesi için hayati önem taşır, ancak yoğunluğu güvenli bir seviyede tutmak için her zaman bir güvenlik önlemi alır. Vücudunuzun kas yapısını güçlendirmeyi hedefliyorsanız, yaralanma iyileştirme masajı da faydalıdır.

  • İyileşme Süresini Kısaltabilir

Her sporcunun bir sonraki aktivitede sürdürülebilir bir hazırlık yapması için kısa bir toparlanma süresi elde etmek çok önemlidir. Bu nedenle kaslardaki dolaşımı artırmak için iyileşme sonrası masaj yaptırılması gerekir. Bu, toksinlerden (laktik asit ve karbonik asit) hızla kurtulmak için gereklidir ve egzersizler arasındaki iyileşme süresi kısaltılabilir. Genel olarak, yukarıda belirtilen atık ürünler kaslarda birikmektedir ve bu nedenle iyileşme hızını trajik bir şekilde engellemektedir.

  • Kaslarda Bütünsel Bakım Sağlar

Daha önce bahsedilen noktaların yanı sıra, kendinizi bir masaj seansına sokmak, daha sağlıklı kaslara sahip olmanızı ve dolaşımın iyileşmesini sağlayabilir. Artan doku metabolizmasında, masaj sırasında veya sonrasında kan ve doku hücreleri arasındaki madde alışverişinde artış sağlanır. Kan akışını hızlandırarak besinleri ve oksijeni en üst düzeye çıkarmak, vücudun kendisini onarmak için de yapılır ve bunların tümü, yaralanma iyileştirme masajı sırasında veya sonrasında yapılır.


Masöz

Spor alanında, yaralanma iyileştirme masajı, eğitim ve rekabet için bir bileşen olarak kabul edilir. Ayrıca, bu rejim, gerekli iyileşme süresini azaltmak için hazırlık veya geri kazanım için faaliyet zaman çizelgesine dahil edilir. Bununla birlikte, yaralanma iyileştirme masajı, güç ve dayanıklılığın önemli bir unsuru haline gelir.


Masaj hizmetleri, herkesin yararlanması için tüm dünyada artık yaygın hale gelmiştir. Fiziksel sağlığınızı yüksek tutmayı veya yaralanmanızın iyileşme süresini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyorsanız, profesyonel masaj terapistlerimizle iletişime geçin.

Comments


bottom of page