top of page

Yaşlanma Karşıtı Masaj Daha Genç Görünmenize ve Hissetmenize Nasıl Yardımcı Olur?


Yaşlanma Karşıtı Masaj Daha Genç Görünmenize ve Hissetmenize Nasıl Yardımcı Olur?

Daha genç görünmek ve hissetmek mi istiyorsunuz? Sarkan cilt, donuk gözler ve ince çizgiler, zamanın geçtiğinin yaygın işaretleridir. 2013 yılında 2000 kişiyle yapılan bir ankete göre, bir kadının ortalama görünmek istediği yaş 31'dir. Ayrıca, kadınların %56'sı ve erkeklerin %34'ü yaşlanmanın fiziksel belirtilerinden endişe duyduklarını belirtmiştir.


Cildiniz en iyi şekilde kan dolaşımıyla beslenir, çünkü bu hücre büyümesini uyarır. Bunu, yüzünüze yaşlanma karşıtı bir masajdan daha iyi yapmanın yolu nedir? Bu makale boyunca, genç ve sağlıklı görünmek için ihtiyacınız olan yaşlanma karşıtı masaj hakkında konuşacağız.


Yaşlanma Karşıtı Masaj Nasıl Çalışır?


Bir anlamda, tüm masajlar yaşlanma karşıtı olarak kabul edilebilir. Bir masaj, yeni hücre büyümesini uyaran vücudunuzdaki kan dolaşımını teşvik eder. Bu, yüzünüzde oluşan ince çizgilerin ve kırışıklıkların miktarını büyük ölçüde azaltmaya yardımcı olabilir. Dahası, cildinizi sıkılaştırır ve ona genç bir elastikiyet hissi verir.


Çoğu insan tipik olarak yüzlerindeki yaşlanma belirtileriyle mücadele etmeye çalışır çünkü en sık görülen yer burasıdır. Bu yüzden yaşlanma karşıtı yüz masajlarına odaklanacağız. Birçok yüz masajı, cildiniz için kremler veya diğer faydalı yağlar kullanılarak yapılır. Yaşlanma karşıtı ürünleri uygulamak için ideal bir zaman çünkü masaj, ürünleri cildinize daha derinden uygulamanıza yardımcı olur. Bu, deneyimli masaj terapistinizle önceden tartışabileceğiniz bir şeydir.


Hangi Yaşlanma Karşıtı Masaj Sizin İçin Uygun?

  • Klasik Yüz Masajı

Tahmin edebileceğiniz gibi, klasik yüz masajı en yaygın ve en sevilenlerden biridir. Tüm deneyimli masaj terapistleri bunu uygulamak için iyi hazırlardır. Vurma, derin okşama ve yoğurma gibi bir dizi nazik masaj hareketini içerir. Bunlar birlikte kan dolaşımınızı canlandırmaya ve cildinizi oksijenlendirmeye yardımcı olur. Bu, elastikiyeti artırmaya ve yüzünüzü sıkılaştırmaya yardımcı olur. Daha da iyisi, kırışıklıkların ilk etapta oluşmasının ana nedenlerinden biri olan yüzünüzdeki gerginliği gidermek için harika bir masajdır. Yaşlanma karşıtı masaj yaptırmaya giriş olarak genellikle klasik yüz masajını öneriyoruz.

  • Shiatsu Yüz Masajı

Klasik yüz masajının genel yaşlanma karşıtı için harika olduğu yerde, Shiatsu masajı ağırlıklı olarak kırışıklıklara odaklanır. Çin kökenli olan bu masajda akupresür kullanılır. Akupunktura benzer, ancak iğneler olmadan, akupresür vücudunuzdaki meridyenler adı verilen enerji kanallarını hedefler. Akupunktur noktalarına uygulanan fiziksel baskı bu enerji kanallarının temizlenmesine yardımcı olur.


Bir Shiatsu masajında, deneyimli masaj terapistiniz baskı uygulamak için parmaklarını veya avuçlarını kullanır. Bu doğrudan dolaşımı artırarak yüzünüzdeki kırışıklıkların düzeltilmesine yardımcı olur. Ayrıca yüz kaslarınızı ve bağ dokunuzu güçlendirmeye yardımcı olur. Bu, yüzünüzdeki görünür çizgileri ve kırışıklıkları daha da azaltır.

  • Kobido Masajı

Kobido masajı, nadir görülen ve çok aranan bir masaj terapisidir. Basınç, titreşim, perküsyon ve vurma dahil olmak üzere 48 farklı masaj tekniğini kullanır. Tüm bunlar kan dolaşımınızı artırmaya ve yüzünüzü tonlandırmaya yardımcı olur. Yaşlanma karşıtı masaj olarak o kadar iyi çalışır ki, genellikle doğal yüz germe olarak adlandırılır. Ayrıca yüz kaslarınızda yaşayabileceğiniz bir takım ağrı ve sızılardan kurtulmanızı sağlar.


Şimdiye kadar neden Kobido masajını neden duymadığınızı merak ediyor olabilirsiniz. Bunun nedeni, 15. yüzyılda Japonya'da ortaya çıkmasına rağmen, deneyimli masaj terapistlerinin ellerinde yavaş yavaş mevcut hale gelmesidir. Yüzünüzü aynı anda hem pürüzsüzleştiren hem de dolgunlaştıran bir masaj arıyorsanız, Kobido masajı tam size göre.

  • Lenfatik Drenaj Masajı

Lenfatik drenaj masajı, lenfatik sisteminizdeki lenf düğümlerini azaltmak ve önlemek için idealdir. Bu masajın birçok ek faydası olmakla birlikte, aynı zamanda mükemmel bir yaşlanma karşıtı masajdır. Lenfatik drenaj masajı, yüzünüze uzun hareketlerle çok hafif bir basınç uygulayarak çalışır. Bu, lenf sıvısını vücudunuzda hareket ettirmeye yardımcı olur ve lenf düğümlerinin birikmesini önler. Bu masaj tipik olarak lenf düğümleri olanlara yönelik olsa da, aynı zamanda birkaç önemli nedenden dolayı popüler bir yüz masajıdır.


Lenfatik drenaj masajı, herhangi bir yaşlanma karşıtı masaj önemli bir unsur olan cildinizi oksijenlendirmek ve canlandırmak için mükemmeldir. Aynı zamanda mikro dolaşımı iyileştirir ve iltihaplanmayı azaltır, bu da cildinizin daha genç ve sağlıklı hissetmesine yardımcı olur. Unutulmamalıdır ki lenfatik drenaj masajı zor bir masaj terapisidir. Bu nedenle, yalnızca deneyimli masaj terapistleri genellikle bunu yaparken kendilerini rahat hissederler.


Masöz

Görüldüğü gibi yaşlanmayı geciktiren birçok masaj çeşidi vardır. Her birinin kendi yararları vardır, bu nedenle hangisinin sizin için doğru olduğuna karar vermek zor olabilir. Bu, deneyimli masaj terapistinizle her zaman tartışabileceğiniz bir şeydir. Sizinle tanıştıktan sonra durumunuzu anlayabilir ve tam olarak ihtiyacınız olan şeyi yapan bir masaj sağlayabilirler.


Anti-aging masaj tedavisinin önemli kısmı masajınızın kıvamıdır. İlk masajınızdan sonra sonuçları hem hissedecek hem de görecek olsanız da, bunlar sonsuza kadar sürmeyecektir. Yaşlanmayla en iyi şekilde mücadele etmek için, sizin için uygun olduğunda düzenli masajlar planlamalısınız.


Comments


bottom of page