top of page

Yoga Masajı ile Esneme


Yoga Masajı ile Esneme

Bazen yanlış anlaşılan ama sıklıkla zevk alınan yoga masajı, kökleri eski Hindistan'a dayanan çok özel bir terapötik tam vücut masajı türüdür. Ne kadar esnek olmanız gerekip gerekmediğini merak ediyorsanız veya tedaviniz için ne giyeceğinize dair bir fikriniz yoksa, bu sayfa fikir sahibi olmanıza yardımcı olabilir.


Bir yoga masajı, kendi evinizin mahremiyetinde ve size uygun bir zamanda yoganın birçok yönü ile tanışmanın harika bir yoludur. Masözünüz, uygun şekilde kontrollü bir ortamda doğrudan üzerinizde destekli yoga yaparak vücudunuzu ve zihninizi bu popüler sağlık ve rahatlama disiplinine etkili bir şekilde tanıtacaktır.


Tedavi sırasında, bir yoga masözü, esnekliğinize göre vücudunuzu kademeli olarak büker ve kıvırır. Kontrollü nefes alma ve meditatif bir atmosfer de bu tür masaj terapisinin ayrılmaz bir parçasıdır.


Thai mi yoksa Ayurvedik mi?


Thai yoga masajı ve ayurvedik yoga masajı, yoga temelli masaj terapisinin en popüler iki şeklidir. Her iki uygulamanın da kökenleri antik Hint yoga disiplini ve ayurvedik doğal tıpta bulunur ve vücudun hayati enerji hatlarına odaklanarak ve kan dolaşımını iyileştirerek gerilimi serbest bırakmayı amaçlar. Bununla birlikte, iki stilin de gerçekleştirilme şekillerinde bir takım önemli farklılıkları vardır.


Ayurvedik yoga masajı, yağ bazlı derin doku masajını destekli yoga pozlarıyla buluşturur. Yağ bazlı masaj teknikleri, yoga esnemeleri uygulanmadan önce kasları ısıtmak ve gevşetmek, böylece daha esnek hale gelmek ve yaralanma riskini azaltmak için tasarlanmıştır.


Geleneksel Thai yoga masajı yağsız yapılır ve germeler genellikle Ayurvedik yogada uygulananlardan daha yoğundur. Thai versiyonu ayrıca daha keskin vücut kıvrımları ve dönüşleri içerir, bu da eklemlerinizi çıtlatabilir. Destekli germe ile birleştirilmiş sıcak, derin rahatlatıcı bir terapötik tedavi arıyorsanız, Ayurvedik yoga masajı iyi bir seçimdir. Bu terapi şekli, esnek olmadıklarını hisseden ve yogaya yumuşak bir giriş yapmayı tercih eden kişiler için de iyidir.


Bununla birlikte, zaten kendinizi oldukça esnek hissediyorsanız ve vücudunuzun bir dizi destekli bükülme, yoğun esneme ve birkaç eklem çatlağı duymayı dert etme fikrinden hoşlanıyorsanız, o zaman Thai yoga masajı daha uygun bir seçim olabilir.


Masaj

Yoga Masajında Ne Giyilir?


Çoğu masaj uygulaması, alıcının bir dereceye kadar soyunmasını gerektirir. Ancak konu yoga tarzı masajlar olduğunda, ne giyip giymeyeceğiniz, aldığınız versiyona bağlıdır. Thai yoga masajı için ne giyeceğinizi merak ediyorsanız, tedavinin yağsız kuru olarak yapıldığını ve herhangi bir soyunma gerekmediğini unutmayın.


Tamamen giyinik kalabilseniz de, pamuklu eşofman ve rahat bir tişört gibi bol giysiler giymek en iyisidir. Kollarınız ve bacaklarınız terapi boyunca aşırı derecede gerilecek ve bükülecektir, bu nedenle sıkı kırıştığında bile rahat kalan daha hafif kumaşlar en iyisidir. Öte yandan, ayurveda masajları, tedaviye yağı dahil eder ve bu nedenle bu tür tedavi, genellikle müşteri soyunmuş ve geniş bir çarşafla örtülüyken yapılır.


Comments


bottom of page