top of page

Yöneticiler için Masaj


Yöneticiler için Masaj

Çoğu yönetici, insanları yönetmek zor olabileceğinden, belirli bir miktarda stresle uğraşır. Ayrıca şirket yöneticilerinin masaj yaptırmak için çok olumlu ve zorlayıcı nedenleri de vardır. Yöneticilerin neden düzenli kişisel bakım rejimlerine masaj terapisini dahil etmeleri gerektiğini ve bununla birlikte, terapötik bir masajın stres ve yorgunlukla mücadele etmenin en iyi yollarından biri olduğu hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızı okuyun.


Yöneticiler için Masajın Faydaları

 • Masaj yaratıcılığa yardımcı olur.

Yeni fikirler ve problem çözme teknikleri bulmak için bazen bazı durumlardan bir adım geri çekilmeniz, rahatlamanız ve çözümü bulmak için zihninizden uzaklaşmanız gerekir. Bir masaj, zihninizi boşaltmanın ve gerçekleşmeyi bekleyen tüm yaratıcı düşünceler için yer açmanın proaktif bir yoludur.

 • Masaj ağrıyı giderir.

Ofiste çalışmak, uzun süre masa başında oturmak ve stres belirtilerini görmezden gelmek sırt ve omuz ağrısına neden olabilir. Masajın şu konularda yardımcı olduğunu bilinmektedir:

 1. Endişe,

 2. Sindirim sistemi rahatsızlıkları,

 3. Fibromiyalji,

 4. Baş ağrısı,

 5. Strese bağlı uykusuzluk,

 6. Miyofasiyal ağrı sendromu,

 7. Yumuşak doku yaralanmaları,

 8. Spor yaralanmaları,

 9. Eklem ağrısı.

Masajın ayrıca, genellikle yüksek stresli işlerde sorun olan ve yaşlandıkça yükselme eğiliminde olan yüksek tansiyona da yardımcı olduğu bilinmektedir.

 • Masaj daha iyi uyumanıza yardımcı olur.

Kabul edelim - hepimiz daha iyi bir uykuyu hakediyoruz. Her gece 8 saat uykuya ihtiyacımız olduğunu hepimiz bilsek de, birçok insan hala 6-7 saat ve hatta çoğu zaman daha azıyla idare etmeye çalışıyoruz. Aynı zamanda obezite, strese bağlı kalp sorunları ve kronik yorgunluk gibi sağlık sorunlarında da artış görülmektedir. Sadece minimum seviyelerde çalışmak için günlerimizi zorluyoruz ve bol miktarda kafein içiyoruz. Daha kaliteli uyku şunlara yol açar:

 1. Fiziksel enerji,

 2. Zihinsel uyanıklık,

 3. İştah kontrolü,

 4. Sağlıklı bağışıklık sistemi,

 5. Stresle mücadele yeteneği.

 6. Yüksek düzeyde stres veya ağrı yaşamıyor olsanız bile, artan uyku kalitesi görünümünüz için harikalar yaratabilir.

 7. Masaj, üretkenliğinizi artırmanıza yardımcı olabilir.

Kendinizi iyi hissediyorsanız, daha iyi performans gösterebilirsiniz. Programınıza düzenli masaj eklerseniz, kendiniz için kariyerinize ve çevrenizdekilere de fayda sağlayacak bir şey yaptığınızı garanti edersiniz. Ek bir bonus olarak, çalışanlarınıza sandalye masajı ile kurumsal bir sağlık avantajı sunabilirsiniz.


Evde Masaj

Sandalye Masajının Faydaları

 • Stresin fiziksel ve zihinsel etkilerini azaltarak tükenmişliği ve strese bağlı hastalıkları azaltmaya yardımcı olur.

 • Bir masada olduğu gibi aynı pozisyonda uzun süre oturmanın olumsuz etkilerini azaltır.

 • Bilgisayar çalışması, sıralama, dosyalama görevleri gibi tekrarlayan görevlerle ilişkili fiziksel sorunları yeniden yaşar.

 • Uyanıklığı ve odaklanma yeteneğini geliştirir.

 • Gerilim baş ağrıları ve sert ve ağrılı kaslar gibi yaygın sorun durumlarını gidermeye yardımcı olur.

 • Çalışanların moralini artırır,

 • Çalışanları canlanmış ve işe geri dönmeye hazır hissettirir.

Bu masaj türü, çeşitli nedenlerle işverenler ve çalışanlar arasında çok popülerdir. Anında olumlu etkilerle hemen daha iyi hissedersiniz, faydalanmak için kolay bir sağlık uygulamasıdır, diğer sağlıklı yaşam programlarını tamamlar.

留言


bottom of page