top of page

Yüz Dolgusu Sonrası Masaj Nasıl Yapılır?


Yüz-Dolgusu-Sonrası-Masaj-Nasıl-Yapılır-?

Dolgu uygulaması sonrasında oluşan sertlik şeklinde hissedilen topaklanma olduğunda dağılması adına gün içerisinde hafif bir şekilde masaj uygulayabilirsiniz. Dağılmadığı zamanlarda doktor aracılığı ile masaj uygulanır. Bundan sonrasında ise masaj yapılmasına gerek yoktur.

Yüz Dolgusunun Etkisi Ne Zaman Ortaya Çıkar?


Yüz dolgu işlemi bireyin cildinde hemen fark edilir. İşlemden yaklaşık olarak 1 hafta sonra dolgu maddesi yayılarak daha estetik bir görünüm elde edilir. Çoğunlukla 6 ila 18 ay dolgunun etkisi devam eder. Fakat dolgu etkisini yitirse de cilt eskiye nazaran daha iyi bir görünüme kavuşur.


Yüz Dolgu Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?


Dolgu uygulaması sonrası 1 ila 2 saat süreyle dik pozisyonda kalınmalı. 24 saat süresince zorlayıcı egzersiz yapmaktan kaçınılmalıdır. Dolgu işleminin yapıldığı gün de spor yapılmamalıdır. Dolgu işlemi yapılan gün cilt bakımı yapılmamalı, ene erken 1 hafta sonra yapılabilmelidir.


Dolgu Ödemi Nasıl Geçer?


Dudaklarda, dudak dolgusu işleminin ardından, ödem ve morluk görülmeyi normal bir durumdur. Genelde bir hafta - on gün sonra dudaklar normal halini alır. Tabii ödem bu süre içerisinde de giderek hafifleyecektir. Günde birkaç kere soğuk kompres yapmak ödemin daha da çabuk inmesini sağlayabilir.

Dudak Dolgusu Masajla Erir Mi?


Masaj her zaman dolgu sonrası istenmeyen durumların çözülmesinde de yeterli olamamaktadır. Her dolgu eritilebilir mi? Hemen söylemek gerekirse hayır. Her dolguyu masaj ile eritmek mümkün değildir.


Dolgu Yapıldıktan Kaç Gün Sonra Tam Oturur?


Uygulama ortalama 20 ila 30 dakika kadar sürer. Kalıcılık süresi ise kişiden kişiye ve uygulama bölgesine göre değişmekle beraber ortalama 6 ila 12 ay arası kadardır.


Yüzde Hangi Bölgelere Dolgu Yapılır?

  • Ağız kenarındaki gülme çizgileri: Nazolabial çizgi olarak da adlandırılan bu bölgeye uygulamada aşırıya kaçmamak gerekir.

  • Dudaklar. Dudak için özel olarak üretilen kalınlıktaki dudak dolguları kullanılabilir.

  • Göz altı

  • Şakak

  • Burun dolgusu

  • Çene

  • Yanaklar

  • Kaş arası

  • Yanaklar


Dolgu Sonrası Şişlik Ne Zaman Geçer?


Cilde uygulanan dolgu işleminin ardından 48 saate kadar ödem ve şişlik görülmesi normaldır. Bu durum kalıcı değildir, şişlikler kısa sürede kendiliğinden kaybolur. Şişliklerin inmesi ile beraber dolgu sorunlu bölgeye yerleştiğinde daha güzel ve daha doğal bir görünüm ortaya çıkabilir.


Göz Altı Dolgusu Ödemi Nasıl Geçer?


Göz altı dolgusu ödemi geçmesi için bol su içilmeli, ödem ve şişlik olan kısma da buz kompresi yapılmalıdır. Zaten bu ödem bir kaç gün içerisinde geçmiş olacaktır.


Dudak Ödemi Nasıl Geçer?


Sıcak kompres: sıcak su dudaktaki şişlikler için kullanılan en etkili ve en basit yöntemlerden biridir. Sıcak su dolu bir kaseye temiz bir bez veya tülbent batırarak fazla suyu sıkılır ve dudaklara kompres uygulanır. Sıcak kompres 5 ya da 10 dakika kadar uygulanır. Aradan 1 saat geçtikten sonra bu işlem tekrar edilir.


Dudak Dolgusu Nasıl Hızlı Erir?


Hyalüranik asit bazlı dolgu maddelerini hyaluronidaz isimli bir madde enjekte ederek eritmek mümkündür. Bu basit bir işlemdir ve hiçbir yan etkisi de bulunmaz. Dolguyu yapan doktorunuzdan bu maddeyi enfekte edip, dolguyu eritmesini de isteyebilirsiniz.


Dudak Dolgusu Tamamen Ne Zaman Erir?


Hyalüronik asit bazlı dolguların kalıcılık süreleri 5 ila 6 ay kadardır. Bu süre dolgunun vücut aracılığı ile tamamen metabolize olarak sistemden atılması için gereken bir süredir.


Comments


bottom of page