top of page

Yüz Masajı İçin Hangi Yağlar Kullanılır?


Yüz-Masajı-İçin-Hangi-Yağlar-Kullanılır-?

Cilt ve yüz kaslarını canlandırıp rahatlatmanın en iyi yollarından birisi de yüz masajı yapmaktır. Çok stresli geçen bir günün ardından ayna karşısına geçtiğinizde günün bütün stresinin, gerginliğinin yüzünüze yansımış olduğunu görebilirsiniz. Kirli havaya ve strese maruz kalan ciltler gerilir bu nedenle de rahatlamaya ihtiyaç duyar. Tam da bu noktada evde yüz masajı uygulamak devreye giriyor.


Öncelikle yüz masajı tekniklerini öğrenerek başlamalısınız ve zamanla kan akışının hızlanması sonucunda cildin gençleşmesine, canlı bir görünüm kazanmasına ve yaşın vermiş olduğu kırışıklıkların da en aza indirdiğine şahit olun. Bu yazımızda evde yüz masajı uygulamasının hangi teknikler ile uygulanması gerektiğini ve yüz masajının cilt üzerinde olan muhteşem yararlarını sizler için derledik.


Yüz Masajı Nedir?


Yüzün belirli bölgelerine el parmakları ile bazı teknikler uygulayarak yüz kaslarının rahatlamasına yüz masajı denmektedir. El parmakları ile masaj uygulayacağınız gibi yüz için özel tasarlanmış olan yüz silindiri de tercih edebilirsiniz. İster parmaklarınız ile ister masaj aleti ile uygulama yapın, aynı sonuçları alırsınız. Yüz masajı, alın, göz, yanak, ağız boyun ve çene bölgelerine parmak ile aşağı - yukarı olacak şekilde ve dairesel hareketler yapılarak uygulanır. Yüz masajı uygularken cildinize uygun masaj yağları da kullanabilirsiniz. Yüz masajı, yüz kaslarını rahatlatırken aynı zamanda da cildin daha genç ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar.


Yüz Masajının Faydaları


Yaşlanmanın Önüne Geçer


Düzenli olarak yüz masajı uygulamak ciltte pek çok değişikliğe yol açar. Öncelikle ciltte akne oluşumunu önler ve cildin de pürüzsüzleşmesini sağlar. Bununla beraber ileri yaşlarda oluşan ince çizgileri de yok eder ve kırışıklığın önüne geçer.Stresi Azaltmaya Yardımcı Olur


Yüz masajı uygulamak yüz kaslarını rahatlatırken, bunun yanı sıra vücudu da rahatlatacaktır. Bu rahatlamanın etkisi ile stresiniz de azalacaktır.


Kan Akışını Hızlandırır


5 dakika kadar uygulanan yüz masajı yüzdeki kan dolaşımını hızlandırır. 1,5 ay düzenli olarak uygulanan yüz masajı kan akışını da hızlandırarak cildin canlı, parlak ve çok daha sağlıklı görünüm kazanmasını sağlar.


Gülüşünüze Güzellik Katar


Düzenli olarak uygulanan yüz masajı yalnızca fiziksel olarak yarar katmak ile bitmez. Aynı zamanda gülüşünüze bir estetik katar ve güzel gülüşünüz ile daha fazla güzellik katar. Yüz masajı cildi esneterek yüz kaslarını da son derece rahatlatır. Bu rahatlık hissi bireyde pozitif bir enerji sağlayarak daha güzel bir gülüşe sahip olmayı sağlar.


Yüz Masajı İçin Hangi Yağ Kullanılır?


Yüz masajı uygulamasına başlamadan önce cilt besleyici doğal kremler ve yağlar sürerek cildin nemlenmesini sağlayalım. Cildi besleyen doğal yağlarla cildi nemlendirerek cildin kaybetmiş olduğu yağı geri kazanmasına ve doğal nem kazanmasını da sağlayabilirsiniz. Her cilt tipine uygun birkaç tane doğal yağ önerisinde bulunduk. Bunlar;


Kuru Cilt: Avokado yağı, tatlı badem yağı, buğday yağı, hindistan cevizi yağı, kayısı çekirdeği, jojoba yağı.

Karma Cilt: Kuşburnu çekirdeği yağı ve jojoba yağı.

Akneye Eğilimli Yağlı Cilt: Jojoba yağı, çay ağacı yağı, zeytinyağı ve biberiye yağı.

Yaşlanan Cilt: Gül yağı, kuşburnu çekirdeği yağı ve argan yağı.

Hassas Cilt: Tatlı badem yağı, sarı kantaron yağı, şeftali çekirdeği yağı, aloevera yağı ve avokado yağı.


Comments


bottom of page