top of page

Yüz Masajı İle Anti-Aging Uygulaması


Yüz-Masajı-İle-Anti-Aging-Uygulaması

Daha genç görünümlü cilt için yüz masajı nasıl uygulanır? Sorusunu sizler için yanıtladık. Yüzünüzdeki ince çizgi ve kırışıklık görüntüsüne ellerinizle dur diyebilir misiniz? Yüz masajı ile evet, bu mümkün. Hatta düzenli olarak kendi kendinize yüz masajı uygulayarak, yüzünüzde estetik etkisi de yaratabilirsiniz. Yüz masajı hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda bir araya getirdik. Okumaya devam ederek, merak ettiklerinize yanıt bulabilir, yüz masajının etkilerini bilebilir, nasıl uygulayacağınızı da öğrenebilirsiniz...


Yüze Masaj Uygulamanın Faydaları Nelerdir?


Kullanmaktan büyük bir keyif aldığınız cilt bakım ürünlerini uygularken aslında yüzünüze bir şekilde masaj uyguluyorsunuz değil mi? Yüz kırışıklıkları için masaj, temelde bundan farklı bir uygulama da değil. Sadece daha uzun süreli uygulama ve biraz da tekniklere dayalı hakimiyet gerektiriyor.


Böylelikle yüz masajı sırasında parmaklarınızın hareketleri ve ısısı, yüzünüzün günden güne daha canlı, daha esnek ve daha sıkı görünmesini sağlıyor. O halde artık cilt bakım rutininize, her zaman kullandığınız bakım ürünlerinin yanı sıra masaj uygulamasını da eklemenin vakti geldi diyebilir miyiz?


Yüz Masajı Nasıl Uygulanır?


Yüz masaj uygulamasını elleriniz ile uygulayabileceğiniz gibi bir yüz masajı aletinden de yardım alabilirsiniz. Yüz için masaj aletleri bu konuda bir hayli etkili olsa da elleriniz ile yapacağınız bazı uygulamaların yerini tutamayabiliyor.


Bu sebeple masaj seanslarında bir alet kullansanız da elleriniz ile yapacağınız ek hareketler ile bölgesel iyileşme sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra kaşık ile yüz masajı da bilinen etkili uygulamalar arasında yerini alıyor. Bu nedenle aşağıdaki adımlar için bir kaşık da kullanabileceğinizi şimdiden söyleyelim.Pürüzsüz Bir Boyun: Hem mecazen hem de gerçek anlamda, kırışıklıklara karşı başınızı yukarıda tutun. Şimdi ise avuç içlerinizi köprücük kemiklerinizin üstüne gelecek şekilde, parmak uçlarınızı boynunuza yerleştirin. Boynun alt kısmında yukarıya doğru parmaklarınızı ilerleterek hareketi çene kısmında sonlandırın. Şimdi de aynı hareketi kulak arkasında tamamlamak üzere tekrar edin.


Silikleşen Kaz Ayakları: İşaret ve orta parmaklarınızı gözlerinizin iki yanına doğru yerleştirin. Tıpkı şakaklarınıza masaj uygular gibi dairesel hareketler uygulayın. Tabii bunu yaparken oldukça hassas davranmanız gerekiyor.


Hafifleyen Alın Çizgileri: Yatay bir şekilde oluşan alın çizgilere dikey müdahale. İki elinizin de parmak uçlarını alnınızın ortasına doğru yerleştirin. Sonrasında ise parmaklarınızı şakak kısmına doğru alnınızı germe hareketi ile ulaştırın.


Kalkık Kaşlar: Kaşlarınızın başlangıç, kavis kıvrımı ve sonuna üç parmağınızı yerleştirin. 5 saniye kadar ellerinizi yukarıya doğru itin. Sonra kaslarınızı beş saniye kadar dinlendirip, aynı hareketi tekrar edin. Bunu yaparken gözlerinizi de kapamaya çalıştığınızda etkiyi anında göreceksiniz.


Pürüzsüz Göz Altları: Orta ve yüzük parmak uçlarınızı, burnunuzun iki yanına doğru yerleştirin. Bu harekette parmaklarınızın dudak çizginiz ile paralel olmasına dikkat edin. Göz altlarınız boyunca yatay bir hat çizerek ellerinizi şakak kısmınıza doğru ilerletin.


Silinen Mimik Çizgileri ve Güçlü Yanaklar: İşaret, orta ve yüzük parmaklarınızı burnunuz ile dudaklarınızın arasına yerleştirin. Elmacık kemiklerinizin altından doğru geçerek parmaklarınızı saçlarınızın favori kısmına ulaştırın. Aynı hareketi dudaklarınızın altından başlayarak kulak memesi kısmına kadar da tekrar edin.

bottom of page