top of page

Yüz Masajı Neden Önemli?


Yüz-Masajı-Neden-Önemli-?

Sağlıksız beslenme, cilt bakımına yeterli düzeyde özen göstermeme, yorgunluk gibi sebeplerden dolayı cilt olduğundan daha solgun bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Peki yüz masajı nelere iyi gelir?


Yüz masajı kan dolaşımını hızlandırır, cildin canlı, parlak ve genç bir görünüm elde etmesini sağlar. Günün her saatinde, kendinizin de kolaylıkla yapabileceği yüz masajı ile, cildinizi güzelleştirerek daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz.


Uygulayacağınız yüz masajı yöntemleri sayesinde cildinizdeki kırışıklıklardan da kurtulabilirsiniz. Her gün cilt bakımınızı yapmadan önce, cildinize masaj yaptığınız zaman şikayetçi olduğunuz belirtilerden uzun bir vadede kurtulmanız da mümkün. İşte pek çok kişinin ihtiyaç duyduğu yüz masajı uygulamasının cildimiz üzerindeki etkileri:


Yaşlanma Belirtilerini Azaltıyor


Yaş aldıkça gündelik hayatın stresi, gerginliği ya da çok kullanılan yüz ifadelerinin sonucu artmaya başlayan yaşlanma belirtilerinden olan kaz ayakları, kırışıklıklar ve çizgileri azaltmak adına yüz masajı iyi bir çözüm olabilir. Yüzünüzdeki kan dolaşımını arttırırken yüzünüzün daha da dolgun görünmesini ve bu sayede de daha kalkık bir cilt görünümü elde etmenizi sağlayacaktır.


Yüzünüze Sürdüğünüz Serum ve Kremlerin Hızlı Emilmesini Sağlıyor


Geve yatarken ya da evden çıkmadan sürdüğünüz cilt bakım ürünlerinin daha hızlı bir etki etmesini sağlayabilir yüz masajı. Bu sayede cildiniz ile daha çabuk bütünleşen ve aktive olma hızını da arttıran bir uygulama elde etmiş olacaksınız.


Yüzünüzde Oluşan Rahatlamanın Ruhunuza Olan Etkilerini Hissedeceksiniz


Ruhun ve vücudun bir bütün olduğunu söylüyorsak ikisinden birinde olan değişimin diğerine de yansıyacağını rahatlık ile söyleyebiliriz. Yorgunluğun ya da stresin getirmiş olduğu gerginlik, burada karşımıza cilt gerginliği olarak değil de hızlı yıpranma olarak çıkıyor. Yaptığınız ya da yaptırdığınız masaj ile rahatlamanızı ve dinginleşmenizi de sağlayabilirsiniz.


Sivilce ve Yaraların Hızlı Bir Şekilde İyileşmesine Yardımcı Olabilir


Kan dolaşımını arttırma, yüz masajı uygulamasının en önemli özelliklerinden birisi olduğu için sivilce oluşumlarında etkili olması da oldukça doğal. Bir çeşit iyileşmeyen ya da devamlı iltihaplanan sivilcelerin daha çabuk iyileşmesi için nazik bir şekilde masaj uygulamanın etkisini fark edebilirsiniz.

Mor Halkaları Azaltıyor


Özellikle göz altlarında yorgunluk ve uykusuzluk sonucunda ortaya çıkan halkaların azalmasına oldukça katkı da bulunur. Bahsettiğimiz alandaki kan dolaşımını arttırarak solgun bir görünümden de kurtulmanızı sağlar.

Yüz Masajı Genel Hatlarıyla Nasıl Uygulanır?

  • Boyun sarkmalarını engellemek için başınızı hafif bir şekilde yukarı kaldırarak elinizin üst kısmı ile sağ ve sol el dönüşümü halinde, seri olarak boyun kısmınızdan çenenize doğru uygulayın.

  • Alında yer alan kırışıklıklar için, alın kısmınızın ortasından başlayıp dışa doğru parmaklarınızı hafif bir şekilde bastırarak masaj uygulayın.

  • Kaşları çatmaktan oluşan kırışıklıkları önlemek adına, iki elinizin parmak uçları ile burun bölgenizde, kaşınızın ortasına ufak hareketler ile masaj uygulayın.

  • Göz kenarlarında yer alan kazayağı olarak bilinen çizgilerden kurtulmak adına ellerinizi şakağınıza yerleştirin, dışa doğru yavaş bir şekilde çekin ve yeniden serbest bırakın.

  • Elleriniz ile yüzünüzü kapatarak yanlara doğru hafif bir şekilde masaj uygulayın. Böylece cildiniz daha canlı, gergin ve sağlıklı bir görünüme kavuşmuş olacaktır.

  • Yanaklarınızın daha parlak ve daha canlı görünmesini istiyorsanız, her gün burun bölgenizden kulağınıza kadar parmak uçlarınız ile masaj uygulayabilirsiniz.

Comments


bottom of page