top of page

Yüz Masajının Olumlu Etkileri Nelerdir?


Yüz-Masajının-Olumlu-Etkileri-Nelerdir-?

Cilt dokusu esnek bir yapıdadır, zamanla yıpranır ve izler daha da belirginleşmeye başlar. Güzellik merkezlerinde yapılan uygulamalar hem pahalıdır hem de devamlılık ister. Cildin güzelliğini korumak adına sağlıklı yaşam her şeyin başında gelebilir. 30’lu yaşlardan sonra dudak, göz ve alın çevresindeki, bölgesindeki kırışıklıklar zamanla artmaya başlar. Bu sebeple erkenden önlem almak ve bakımını da yapmak cilt sağlığını korumaya katkı da bulunabilir.


Düzenli olarak uygulanan yüz masajı uygulaması gözle görülür bir fark yaratabilir. Yüz masaj uygulamaları ayrıca cildin uyarılarak toparlanmasına sıkılaştırılmasına ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir. Aynı zamanda yüz masajı uygulaması sizleri stresten uzaklaştırır, sizin huzurlu ve rahat hissetmenizi de sağlayabilir. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere yüz masajı ile yıllara meydan okuyabilirsiniz.


Gündelik kişisel bakım rutini içerisine düzenli olarak yüz masajı uygulamak cildin yenilenip, tazelenmesine ve daha da canlı, sağlıklı görünümüne katkı da bulunur. Rahatlama ve iyileştirici etkilerinin de yanı sıra iyi bir yüz masajı uygulaması, hem yaşlanma belirtilerine karşı olarak mücadele eder, hem de kan dolaşımını daha da arttırır. Üstelik son moda güzellik merkezlerine servet harcamak yerine evde kendi kendinize de basit bir şekilde uygulayabilirsiniz. İşte düzenli olarak uygulanan yüz masajı uygulamasının cilde yarattığı olumlu sonuçlar..


Kan Dolaşımını Hızlandırır


Cildin kendi kendini yenilemesi için en önemli noktalardan biri de kan dolaşımıdır. Kan dolaşımının hızlanması cildin daha sağlıklı kalmasını sağlar. Her sabah kısa bir yüz masajı uygulamak, hem yüzdeki şişliğin inmesine katkı da bulunur, hem de canlı bir görünüme kavuşmayı sağlar.Kırışıklıkları Geciktirir


Ciltteki kaslar gün içerisinde maruz kalmış olduğu stres sonucu gerginleşir ve kırışmaya başlar. Düzenli olarak uygulanan yüz masajı, yaşlanma belirtilerini geciktirmeye, kullanılan bütün kremlerden daha da fazla yardımcı olur.


Cildin Detoks Yapmasını Sağlar


Yüz masaj uygulaması hem cildin canlanmasını sağlamak ve hem de ruhen motive olmak adına mükemmel bir terapidir. Cildin ihtiyacı olan detoksu uygulamak için uygun fiyatlı ve güvenli bir bakım ritüelidir. Cildi dinlendirecek ve tazelik kazanmasına yardımcı olacak antioksidanları içeren detoks tarifleriyle cildinize düzenli olarak masaj uygulayabilirsiniz.


Aknelerle Mücadele Eder


Biriken yağ ve kir ile tıkanmış olan gözenekler akne probleminin temel nedenlerinden birisidir. Düzenli olarak uygulanacak yüz masajı beyaz uçlu aknelerin oluşumunu zalatmaya katkı da bulunur. Her gün bir kaç dakika ayırarak hem akne iltihaplı olan yağlardan kurtulur, hem de daha sağlıklı ve daha parlak görünen bir cilde de sahip olabilirsiniz.


Yüksek Emilime Yardımcı Olur


Serumdan organik yağlara kadar pek çok cilt bakım ürünlerine bir servet harcıyoruz. Peki, bakım ürünlerinin cilt aracılığı ile yeterince emilmesini sağlayacak bir şekilde uygulayabiliyor muyuz? Cilt bakım ürünlerinden en yüksek faydayı sağlayabilmek için hızlı uygulamalar yapmak yerine kendinize kısa bir ara sunarak, yüz masajı uygulayabilirsiniz.

Comments


bottom of page