top of page

Yüz Masajıyla Gençleşme Zamanı


Yüz-Masajıyla-Gençleşme-Zamanı

Yüz Masajının Faydaları Nelerdir?

  • Cilde canlı, sağlıklı bir görünüm kazandırır

  • Kasları gevşetir

  • Kırışıklıkları azaltır ve oluşumunu da önler

  • Şişkinliği önler ve kızarız görünümünü azaltır

  • Kan dolaşımını hızlandırır

  • Akne oluşumunu önler

  • Sarkmayı önler

  • Hücre yenilenmesine katkı da bulunur

  • Stresi azaltır


Yüz Masajı Uygularken İhtiyacınız Olan Malzemeler


Yüz masajı uygulamasını kesinlikle cildiniz temizken uygulamanız gerekiyor. Cildinizde herhangi bir makyaj kalıntısına izin vermeyecek bir şekilde temizledikten sonra, cilt tipinize göre uygun bir nemlendirici veya yağ kullanabilirsiniz. Masaj esnasında kullanacağınız ürünler, masaj uygulamadan kullanmanızın aksine daha etkili sonuçlar sunacaktır. Yüz masajı sırasında size yardımcı olacak masaj aletlerini kullanabilirsiniz.

Son zamanlarca çokça popülerleşen yüz masaj aletlerini, yüz masajı uygularken yardımcı olabilmesi için kullanabilirsiniz. Gua sha taşı ve yeşim taşı yüz masaj aleti bu örnekler arasında yer alıyor. Yüz masajı sırasında kullanacağınız masaj aletleri, daha etkili bir masaj deneyimi yaşamanıza katkı da bulunur. Hızlı sonuçlara da ulaşmanıza yardımcı olur.


Yüz Masajına Başlamadan Önce Bilinmesi Gerekenler


Yüz masajı uygulamasına başlamadan önce kesinlikle ellerinizin temiz olduğundan emin olun. Masaj sırasında cildinize nazik ve hassas davranmalısınız. Cildinize çok fazla basınç uygulamanız, tekniklerin etkisini arttırmaz.


Alın Masajı


Alın bölgesine masaj uygularken tüm parmaklarınızı kullanmanız gerekecek. Öncelikle parmaklarınızı kaşlarınızın üzerine yerleştirip, saç diplerinize doğru hafif bir şekilde hareket ettirin. Alın bölgesine uygulayacağınız bu işlemi 5 kere tekrar edebilirsiniz.


Kaş Masajı


Kaş bölgesine uygulayacağınız masajı, işaret ve baş parmaklarınızı kullanarak uygulamanız gerekecek. İlk parmağınızı kaşlarınızın altına ve üzerine gelecek şekilde yerleştirin ve parmaklarınızı kaşlarınızın uç kısımlarına doğru hafifçe kaydırın. Bu hareketi 5 kere tekrarlayarak uygulayabilirsiniz.


Göz Masajı

Göz bölgesine uygulayacağınız masajı, işaret ve orta parmağınızı kullanarak uygulamanız gerekecek. Parmaklarınızı burnunuzun üst bölgesine yerleştirin ve şakaklarınıza doğru dairesel hareketler çizerek hareket ettirin. Nazik ve hassas bir şekilde uygulayın. Hareketi 15 ila 20 defa tekrar edin.Yanak Masajı


Yanak bölgesine uygulayacağınız masajı hassas dokunuşlar ile gerçekleştirmeniz gerekir. Parmaklarınızı elmacık kemiklerinizin altına yerleştirin ve kulaklarınıza doğru hareket ettirin. Aynı hareketi elmacık kemiklerinizin alt bölgesinden şakaklarınıza doğru da uygulayabilirsiniz.

Çene Masajı


İki elinizin baş ve işaret parmaklarını çenenize yerleştirin. Ardından parmaklarınızı kulaklarınıza doğru hareket ettirin. Nazik dokunuşlar ile uygulayacağınız bu hareketi 5 kere tekrar edebilirsiniz.

Elmacık Kemiği Masajı


Elmacık kemiğinizin bulunduğu bölgeye yapacağınız masajı, orta ve işaret parmaklarınızı kullanarak uygulayacaksınız. Sağ elinizi barış işareti yağın ve işaret parmağınızı dudağın üst tarafına yerleştirin. Parmaklarınızı kucağınıza doğru, nazik bir şekilde kaydırın. Bu hareketi sol eliniz ile yüzünüzün diğer kısmına da uygulayın.

Boyun Masajı


Boyun bölgesine uygulayacağınız masaj, günün yorgunluğunu, gerginliğini atmanıza da yardımcı olacaktır. Parmaklarınızı boynun altına yerleştirerek yukarı doğru hareket ettirin. Bu hareketi 15 kere tekrarlayabilirsiniz.


Ağız Kenarı Masajı


Ora ve işaret parmaklarınızı ağzınızın kenarlarına yerleştirin. Ardından nazik bir şekilde parmaklarınızı kulak bölgelerinize doğru hareket ettirin. Bu hareketi 5 kere tekrarlamanız yeterli olacaktır.


Yüz Masajı İle Cildiniz Işıldasın


Düzenli olarak uygulayacağınız yüz masajı hareketleri ile yaşlanma sürecini geciktirebilirsiniz. Kırışık oluşumunun önüne geçebilir, daha canlı ve daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Comentarios


bottom of page