top of page

Zayıflama Masajları Nelerdir?


Zayıflama-Masajları-Nelerdir-?

Çok sayıda türü ve tekniği ile vücuda, bedene ve zihine sayılamayacak kadar çok faydası, yararı bulunan masajın zayıflama ve selüliti ortadan kaldırma gibi faydaları olduğunu da biliyor muydunuz? Masaj ile zayıflama, kişiler arasında en çok tercih edilen yöntemlerden de birisi haline gelmiştir. Masajın dinlendirici, rahatlatıcı ve gevşetici etkilerinden yararlanırken, bir yandan da zayıflamanın, vücudu iyi bir şekle kazandırmanın ve formu korumanın da masaj ile mümkün olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz. Çok sayıda masaj türü ve kullanım alanları bulunur. Kısaca bir kaç zayıflama masajlarından bir kaçını özetledik.


Anti Selülit Masajı Nedir?


Selülit oluşmuş olan bölgeye uygulanan özel masaj tekniklerinin bileşkesidir. Masajda selülitli olan bölgelere yapılan teknik ile kan dolaşımının hızlandırılması ve selülitlerin ortadan kaldırılıp, yok edilmesi amaçlanır.


Detoks Masajı Nedir?


Detox kelime anlamı ile arınma ve temizlenme anlamına gelmektedir. Detoks masajı, masajın yenileyici ve arındırıcı özelliğini ortaya çıkaran, özel tekniklerinde uygulandığı bir masaj çeşidi arasında yer alır.

Kontur Toparlama Masajı Nedir?


Yetersiz fiziksel aktivite ve kilo problemlerinden dolayı kas kütlerinin formunun bozulması ve tonusunun azalmasına karşılık uygulanan ve vücudu forma, biçime sokan masaj teknikleri arasında yer alır.


Citrus Masajı Nedir?


Citrus masajı, selülitlerin azaltılması ve vücudun, bedenin forma sokulmasına yardımcı olmak adına zayıflatıcı, forma sokucu bi masaj çeşididir. Masajda özel teknikler ile doğal narenciye bitki özü yağları kullanılmaktadır ve zayıflatıcı özellikte ortaya çıkmaktadır.


Lenf Drenaj Masajı Nedir?


Lenf drenaj masajı gebelik, aşırı kilo alımı ve bazı sağlık problemleri nedeni ile meydana gelen ve lenfatik sistemin doğru çalışmadığı kişilere uygulanan aynı zamanda da zayıflatıcı bir özelliği olan masaj çeşididir.

Bölgesel Zayıflama Masajı Nedir?


Bölgesel zayıflama masajı zamanı az olanlar veya sadece belirli bölgelerinde, alanlarında problem hisseden kişiler için yapılan bölgesel zayıflama ve vücudu forma, bir şekle kavuşturucu masaj çeşididir.


Bal Masajı Nedir?


Bal kutsal kitaplara bile konu olan, çok eski yıllardan beri tedavi edici özelliği ile bilinen mucizevi doğal bir üründür. Balın bu mucizevi özelliğiyle cilt yenilenerek, zayıflayıp, vücut kolayca şekle, forma girebilir.


Parafin Masajı


Parafin belli bir sıcaklık deresinde eritilmesi ve uygulaması sonucu yapılan vücudu iyi bir biçime, forma kavuşturucu ve zayıflatıcı özelliği bulunan bir masaj çeşididir. Masaj ile zayıflama hedeflenir.


Commentaires


bottom of page