top of page

Zayıflama ve Vücut Kontur Toplama


Zayıflama-ve-Vücut-Kontur-Toplama

Zayıflama ve vücut kontur toplama, bir işlemi değil bir süreci anlatmaktadır. Çünkü zayıflamak anlık olarak uygulamalar üzerinden gerçekleşmemektedir. Zayıflamak, kilo vermek bir süreç içerir ve sağlıklı olarak zayıflamak önerilmektedir. Zayıflamak için de çok fazla sayıda yöntemden faydalanmak, yararlanmak mümkündür. Aynı durum kontur toplama adına da geçerlidir. Zayıflama süreci sadece zayıflama üstünden değerlendirilmemelidir. Vücudun, bedenin arzulanan estetik görüntüsünü ortaya koymak ve işlevsel olarakta sağlıklı bir vücut, beden elde etmek adına zayıflama ve vücut kontur toplama aşamaları beraber değerlendirilir. Bu alanda medikal estetik açısından çok sayıda teknikten faydalanarak kişilerin sağlıklı ve cezbedici şekilde bedenlere, vücutlara kavuşmalarına yardımcı olunur.


Zayıflama ve vücut kontur toplama süreci başlamadan öncesinde kişinin şikayetleri, problemleri dinlenir ve gerekli muayeneleri gerçekleştirilir. Bu süreçte türlü testlerin yapılmasına da ihtiyaç duyulur. Çünkü zayıflama ve vücut kontur toplama süreci bazı analizlere de ihtiyaç duyar. Bireyin boyu, kilosu, mevcut olan hastalıkları, rahatsızlıkları, kullandığı ilaçları bu süreçte oldukça önem taşımakla beraber, vücut kitle endeksinden alınan veriler de bütün tedavi sürecini şekillendirecek bilgileri, unsurları sunmaktadır. Bireylerin sosyal hayatını, yaşamını arzuladıkları gibi keyifli ve verimli bir şekilde geçirmeleri adına en sağlıklı sonuçların alınacağı tedavi şekli bu bilgiler aracılığı ile oluşturulmuş olur. Zayıflama ve vücut kontur toplama sürecinde fizyolojik ve psikolojik açıdan çok sayıda tedavi uygulaması bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır;

  • Soğuk lipoliz ve bölgesel incelme

  • LPG ile bölgesel incelme

  • WELLA SHAPE ile vücut sıkılaştırma

  • Kavitasyon

  • Radyofrekans

  • G5 masajı ile vücut toparlama

  • Lenf drenaj

  • Heykeltraş ile sıkılaşma

  • Diyetisyen

Yukarıda sayılan uygulamalarının her biri zayıflama ve vücut kontur toplama sürecinde başvurulabilecek yöntemler arasındadır. Zayıflama ve vücut kontur toplama her birey için sabit bir tedavi aşaması içermez, kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Her bireyin alışkanlıkları ve sorunları farklıdır, kişisel özellikleri ve vücut, beden karakteristik özellikleri farklıdır. Her bireyin biricik olduğu inancı ile hareket ederek kişilere özel tedavi süreçleri hazırlanır. Tedaviden alınacak başarının artması adına, profesyonel, güvenilir kişilerin doğrultusunda hareket edilmelidir. Bu şekilde zayıflama süreci sağlıklı bir şekilde tamamlanabilir ve vücut kontur toplama yöntemleri ile tamamen arzulanan form kazanılabilir. Yukarıdaki her bir yöntemin farklı ihtiyaçları, süreleri ve uygulama prosedürleri de bulunmaktadır.

Comments


bottom of page