top of page

Akupresür Astım, Artrit ve Alopesi Hastalıklarının Tedavisine Nasıl Yardımcı Olur?


Akupresür Astım, Artrit ve Alopesi Hastalıklarının Tedavisine Nasıl Yardımcı Olur?

Akupresür’ün kronik diz, sırt ve boyun ağrısı çeken kişilerin üzerindeki spesifik etkilerinin yanı sıra kanser hastalarında kemoterapinin yan etkilerini azalttığı da çoğu kişi tarafından bilinmektedir. Bu yazıda akupresür'ün, astım, artrit ve alopesi hastalıklarının tedavisine nasıl yardımcı olduğunu keşfedeceğiz. Bu tedavi, önerilen bir eylem planı oluşturmak için hasta girdilerine ve tedavi sonrası semptomlardaki değişikliklere tepki vererek yüzyıllar boyunca tasarlanmış ve gelişmiştir.

  • Astım

Astım, dünya genelinde milyonlarca insanın nefes almasını etkileyen kronik bir akciğer hastalığıdır. Bir kişi astımdan muzdarip olduğunda, solunum yolları iltihaplanır veya şişer, bu da onları dış etkenler ve alerjik reaksiyonlar nedeniyle tahrişe karşı ekstra hassas hale getirir. Bu durumdan muzdarip insanlar genellikle göğüste periyodik ataklar veya sıkışma, hırıltılı solunum, nefes darlığı ve öksürük gibi semptomlar yaşarlar. Tıp pratisyenleri için astımla ilgili en zorlayıcı kısım, tedavi edilememesi ve yalnızca yönetilebilir olmasıdır. Ayrıca astım yaşa bağlı değildir, küçük bir çocuk 80 yaşındaki bir yetişkin gibi semptomlar geliştirmeye başlayabilir.


Batı tıbbı, semptomları kontrol altında tutmak için inhaler ve diğer anti-alerji ilaçlarının kullanılmasını önerir, ancak birçok kişi, içlerinde steroid bulunması nedeniyle bu seçenekleri uzun vadeli bir çözüm olarak kullanmakta isteksizdir.


Akupresür, devam eden bir atağın şiddetini ve gelecekte başka bir atak olasılığını azaltabilecek hiçbir yan etkisi veya uzun vadeli yansımaları olmayan güvenli ve kolay bir seçenektir. Akupresürün göğüs tıkanıklığı, alerjik reaksiyona neden olan maddelere karşı uyaranlar, öksürük, nefes alma zorluğu ve hırıltı gibi sorunları azalttığı gösterilmiştir.

  • Artrit

Astım gibi, vücuttaki eklemlerin iltihaplanmasına neden olan ve özellikle parmaklarda, bileklerde, ayak bileklerinde, ayaklarda ve dizlerde akut ağrı ve hareket kaybı ile sonuçlanan kronik ilerleyici bir durum olan romatoid artritin tedavisi yoktur. Akut ağrıya neden olan artrit gibi durumlar genellikle ağrı giderici ilaçların uzun süreli kullanımına neden olur ve bu da çoğu kez, tıpkı çalıştıkları durum kadar zayıflatıcı olan yepyeni bir dizi sorun yaratabilir.


Akupresürün bağımsız bir tedavi yöntemi olması amaçlanmamakla birlikte, akupresür alanında ağrı kesici, eklem iltihabı, yorgunluğu azaltma, stres giderme ve toksin salınımı gibi artrit semptomlarını azaltmak için tasarlanmış özel teknikler vardır.


Evde Masaj

  • Alopesi

Alopesi, kişinin saçlarının, genellikle küçük bir madeni para büyüklüğünde ve şeklinde olan kümeler halinde dökülmesine neden olan bir otoimmün bozukluktur. Saç dökülmesi miktarı her durumda farklıdır, ancak saç dökülmesi durumun belirleyici özelliğidir. Alopesi bir otoimmün bozukluk olarak sınıflandırıldığından, Batı tıbbı tarafından öngörülen tedavi yöntemleri kişinin vücudu üzerinde oldukça stresli olabilir ve sıklıkla komplikasyonlara ve yan etkilere neden olabilir.


Geleneksel Çin Tıbbı, saç dökülmesinin vücuttaki bir denge eksikliğinden kaynaklandığına ve bir kez denge sağlandığında durumun çözüleceğine inanır. Daha sonra amaç, kan dolaşımını teşvik ederek ve iç organları uyararak saç büyümesini uyararak iyileşme sürecini hızlandırmaktır.


Akupresür binlerce yıldır uygulanmaktadır ve birçok koşulda yardımcı olabilir. Akupresürün size yardımcı olup olmayacağını öğrenmek için bugün ekibimizler iletişime geçebilirsiniz.


Comments


bottom of page