top of page

Araba Kazasından Sonra Neden Masaj Almalısınız?


Araba Kazasından Sonra Neden Masaj Almalısınız?

Her gün, insanlar talihsiz bir araba kazası deneyimi ve bunlarla ilişkili yaralanmalar yaşarlar. Ağrıyı hızlı bir şekilde dindirmek mümkün olabilir ve bu yazıda araba kazasından sonra masaj yaptırmanın sayısız faydasına bakacağız. Araba kazasından sonra genellikle insanlar sırt ağrısı, boyun ağrısı, ağrıyan bilekler/eller ve bazen de kazalardan kaynaklanan kırıklar yaşarlar.


Araba Kazasından Sonra Masaj Yapılır mı?


Birçok kişi bir kazadan sonraki 24 saat içinde bir psikoterapist veya doktora görünse de masaj terapisinin vücudunuzun iyileşmesine ve normale dönmesine de yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz? En sık görülen araba kazası yaralanmaları ve tıbbi masaj tedavisinin ağrının giderilmesine nasıl çözüm olabileceğini öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.


Araba Kazasından Sonra En Sık Görülen Yaralanmalar


Yumuşak doku yaralanmaları kazalarda en sık bildirilen yaralanmalardır. Yumuşak doku, bir kazada aşırı gerilmiş veya yırtılmış deri, kaslar, bağlar ve tendonları içerir. Bu kategori altında omuz ve boyun kaslarının ani sarsılması ve gerilmesi vardır. Birçok insan bir kazadan sonra haftalarca süren boyun ağrısı, baş ağrısı ve rahatsızlık yaşamaktadır.


Bir araba kazasından sonra masaj terapisi boyun, omuz ve sırtın hassas bölgeleri için hayati önem taşır. Masajlar, yaralı kasları, eklemleri ve tendonları eski haline getirmek için sağlıklı kan ve oksijen akışını teşvik eder. Ağrıyan kaslar, yalnızca bir masajın parçalayabileceği yerleşik bir gerginliğe ve sertliğe sahip olabilir.


Hasarlı Sinirlerin Masajla İyileşmesi


Bir araba kazasından sonra yıpranmış sinirler oldukça yaygındır. Bir yaralanma yaşamasanız bile, bir kaza sonrasında hormonların, sinir sinyallerinin ve adrenalinin etkilerini sıklıkla hissedersiniz. Ani bir çarpışmanın şoku ve travması, sinirlerinizi endişe katabilecek ve duygusal dengenize zarar verebilecek bir döngüye sokmak için yeterlidir.


Masaj terapisi, sinirleri sakinleştirmek ve sinir restorasyonunu desteklemek için doğal bir çözümdür. Masaj kadar rahatlatıcı bir şey yoktur ve gerçek şu ki vücudunuz travmatik bir kaza geçirdiğinde çok şey yaşar. Duygusal sıkıntı, travma sonrası stres bozukluğu veya kaygı yaşayan kişiler için bir masaj terapistini ziyaret etmek iyi olacaktır.


Sarsıntı ve Kafa Yaralanmaları

Beyin sarsıntıları, kafanıza çarpmak ve beyninize zarar vermekten kaynaklanır. Bu genellikle başın durma anında direksiyona çarpması nedeniyle olur, ancak başka şeylerden de olabilir. Sabitlenmeyen nesneler hareket edip kafanıza çarpabilir veya emniyet kemeri takmıyorsanız ön panele veya cama çarpabilirsiniz.


Bir sarsıntı gibi travmatik bir beyin hasarı olduğunda, birden fazla masaj kafa travması için harikalar yaratabilir. Spesifik teknikler parasempatik sinir sisteminizi güçlendirebilir ve etkilenmiş sinirleri rahatlatabilir.


Masaj

Omurilik Yaralanmaları ve Masaj Tedavisi

Omurilik, sırt ve omurlardaki yaralanmalar, zayıflatıcı ve son derece acı verici olabilir. Bir kiropraktör, omurları tekrar yerine ayarlayabilir ve bir masaj terapisti bu hareketler için sırtınızı gevşetebilir. Ayrıca masaj terapisi hareket açıklığınızı arttırır ve sırtın daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur. Sinir yaralanması yaşadıysanız, masaj tedavisi sinir sisteminizi güçlendirmeye yardımcı olacaktır.


Diz ve Bacak Yaralanmaları için Masaj Tedavisi

Boyun fıtığı veya sırt yaralanmaları kadar yaygın olmasa da birçok insan diz ve bacağına darbe alır. Bu problemler tipik olarak yaralı eklemleri, iltihaplanmayı ve çeşitli diğer sorunları içerir. Bir masaj terapisti, dizinizin veya bacağınızın ağrıyı bastırmasına yardımcı olmak için kas sıyırma ve tetik noktası tedavisi yapabilir. Hareketlilik diz eklemine tam olarak geri yüklenmelidir, böylece ileride problemler ortaya çıkmaz.


Kemik Kırıkları için Masaj

Kazalarda kemik kırıkları olağandır ve vücudun herhangi bir yerinde meydana gelebilir. Bu yaralanmalar için bir ortopedi uzmanı ve bir fizyoterapist görmek isteyeceksiniz, ancak yine masaj terapisi de yardımcı olabilir. Masajlar kasları gevşetir ve kas gerginliğini azaltır.


Comentários


bottom of page