top of page

Aromaterapi Masajı Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Aromaterapi Masajı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Aromaterapi masajı sırasında, masaj terapisi deneyiminizi geliştirmek için uçucu yağlar kullanılır. Bu masaj türü sırasında, seçtiğiniz bir yağın enfes aromasını içinize çekebilirsiniz. İster zihninizi ve bedeninizi sakinleştirmek ister canlandırmak ve enerji vermek isteyin, aromaterapi masajı deneyiminizi geliştirmek için harika bir seçenektir.


Aromaterapi Nedir?


Aromaterapi veya uçucu yağ terapisi, kişinin sağlığını veya ruh halini iyileştirmek amacıyla uçucu yağlar ve diğer aromatik bileşikleri kullanır. Bu yağlar topikal olarak veya inhalasyon yoluyla kullanılabilir.


Neden Aromaterapi Masajı Yaptırmalısınız?


Aromaterapiyi masaj terapisiyle birleştirirken seansınızı iyileştirebilirsiniz. Masaj terapistiniz öncelikle hedeflerinize uyan belirli bir uçucu yağ seçmenize yardımcı olacaktır. Masajınız sırasında, masaj terapistiniz, aromaları derinden içinize çekerken, uçucu yağları vücudunuzun belirli noktalarına yerleştirecektir. Sadece sonuçları anında hissetmekle kalmayacak, aynı zamanda aromaterapi masajının uzun vadeli sonuçlarını da deneyimleyeceksiniz.


Peki neden aromaterapi masajı yaptırmalısınız? Aromaterapi, deneyimlerini artırmak isteyen herkes için harika bir seçenektir. Aşağıdakilerden herhangi birini yaşıyorsanız, aromaterapi sizin için harika bir seçenek olacaktır.

 • Uzun bir haftadan sonra kendimizi yeniden şarj etmek için,

 • Stresli veya endişeli olduğunuzda,

 • Daha rahatlatıcı bir masaj deneyimi,

 • Masaj deneyiminizi geliştirmek.

Masajınıza aromaterapi eklemek, uçucu yağlarda bulunan iyileştirici güçleri deneyimlemenin harika bir yoludur.


Aromaterapi Masajının Faydaları Nelerdir?


Aromaterapinin birçoğu seçtiğiniz uçucu yağa bağlı olan birçok faydası vardır. Yağ ne olursa olsun, aromaterapi zihninizi ve bedeninizi hizalamaya ve dengelemeye yardımcı olarak masaj deneyiminizi geliştirir. Aromaterapi, ağrı ve rahatsızlığı azaltmaya, stres ve kaygıyı hafifletmeye ve vücudunuza enerji vermeye yardımcı olabilir. Masajınız sırasında özel ihtiyaçlarınızı karşılamaya yardımcı olan bir uçucu yağ seçmelisiniz.


Evde Masaj

Uçucu Yağ Seçmek İçin İpuçları

Çeşitli uçucu yağlar ile sizin ve özel ihtiyaçlarınız için en uygun kokuyu seçmek zor olabilir. Bir ruh hali artışı arıyorsanız, portakal kokusu deneyin. Vücudunuzu sakinleştirmek istiyorsanız lavanta deneyin. İşte aromaterapide kullanılan yağlar ve faydaları.

 • Limon yağı, canlandırıcı bir koku kullanarak tazelenmeye ve enerji vermeye yardımcı olur.

 • Zencefil yağı rahatsızlığı hafifletmeye ve iltihabı azaltmaya yardımcı olur.

 • Sardunya yağı, stres, kaygı, depresyon, yorgunluk ve gerginlik duygularını azaltmaya yardımcı olur.

 • Lavanta yağı, aromaterapide kullanılan en çok yönlü yağlardan biridir. Gevşemeyi teşvik etmeye yardımcı olur ve en çok stres atma ve uykusuzluğa yardımcı olmak için kullanılır.

 • Karabiber yağı, endişe duygularını hafifletirken ağrı ve ağrıları gidermeye yardımcı olur.

 • Okaliptüs yağı, ağrının yanı sıra tıkanıklığı gidermeye yardımcı olur.

 • Nane yağı ağrı ve baş ağrılarını hafifletmeye yardımcı olur.

 • Portakal yağı, bir anti-depresan olarak çalışırken bir ruh hali güçlendirici olarak hizmet etmeye yardımcı olur.

 • Sedir ağacı yağı, gerginliği ve kaygıyı gidermeye yardımcı olur.

 • Bergamot yağı, stresi hafifletmeye ve ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur. İster ağrıyı hafifletmek, ister yeniden şarj etmek veya masaj seansınızı geliştirmek istiyor olun, masaj terapisine aromaterapi eklemenin faydaları sayısızdır.


Comments


bottom of page