top of page

Asya Esintileri İle Rahatlayın


Asya-Esintileri-İle-Rahatlayın

Hafif ışıklı bir ortam, aromatik hoş kokular, aleovera çiçeğinin eşsiz dokuları… Sırtınız da gezinen eller ise resmen şifa veriyor. Neyden mi bahsediyoruz? Elbette eşsiz olan Bali masajından. İşte, Bali masajı hakkında merak edilen her şey..


Bali Masajı Nedir?


Bali masajı, Papua Yeni Gine ve Endonezya sınırında olan, küçük, volkanik bir ada olan Bali adasından çıkmış bir masaj türüdür. Fakat bu masajı diğer masaj çeşitleri ile karıştırmayın. Gelin, biraz hayal edin. Kapatın gözlerinizi, bulunduğunuz alanı küçüklü büyüklü olan mumların aydınlattığı loş bir oda olarak hayal edin. Öncelikle, muhtemelen üstünde Bali esintileri taşıyan kıyafetlere sahip olan biri size içecek getiriyor.


Siz rahatlatıcı müzikler, ritimler eşliğinde hoş geldiniz içeceğinizi yudumluyorsunuz. Ardından pijsat, tukat ismi verilen ve masaj yapmak konusunda işinin ehli, uzman masöz ya da masör odaya girerek elinde bulunan yumuşacık sarong’u yani masaj sırasında üstünüzde olması gereken havluyu size veriyor. Yine masaj uygulayacak olan kişi elinde ki çeşit çeşit aromatik kokuları seçmeniz adına size getiriyor. Gül, yasemin, sandal ağacı gibi bitkilerin hoş kokularına ve esanslarına sahip bu hoş kokulardan istediğinizi seçiyor, uzanıyorsunuz ve ardından derin bir rahatlama seansı başlıyor.Bali Masajı Nasıl Uygulanır?


Bali masajı bu kadar popüler olduğu için Bali masajı nedir ve nasıl yapılır sorusu da hali ile kafaları kurcalamaya başlamıştır. Bali masajı, tamamen bitkisel ürünler ile uygulanan bir masaj çeşididir. Hatta öyle ki, Bali adalarında, Bali masajı sırasında kullandıkları yağı da kendileri üretiyorlar. Bali masajı nasıl uygulanır sorusunun cevabına gelecek olursak da aşamalar şu şekildedir;

  • Vücudu ölü olan derilerden arınması amacı ile bitkilerden doğal olarak hazırlanmış olarak peeling uygulanıyor

  • Peeling sonrası cilt Boreh ismi verilen yerel bir malzeme ile vücudunuza, bedeninize masaj uygulanıyor ve cildinizden kalan peeling kalıntıları arındırılıyor.

  • Borehten sonra cildin neme iyi doyması adına Balili masörlerin ya da masözlerin adına yoğurt maskesi dedikleri yoğun kıvamlı bir krem cildinize uygulanır.

  • Cildiniz de bekletilen kremi arındırmak adına çiçeklerden ve çiçek özelinden hazırlanmış olan banyoya masör ya da masöz sizleri yönlendirir. Burada rahatlayıp, gevşemeye başlıyorsunuz.

  • Üzerinize rahatlama, gevşeme sunan banyo ardından biraz dinlenmeniz amacı ile hafif müziklerin, ritimlerin çaldığı bir köşede nefis olan bir bitki çayı içiyorsunuz. Bu sayede de vücudunuzda ki toksinlerden kolayca arınmış oluyorsunuz.

  • Bütün bunların sonunda aromaterapi ve refleksoloji masajları başlar. Bütün bu masaj seremonisi hemen hemen yaklaşık 2 buçuk 3 saat kadar sürüyor. Bu masaj için masaj uygulamasından çok daha fazlası dersek asla abartmış olmayız.

Bali Masajı İle Vücut Daha Sağlıklı Olur


Sağlıklı Bir Vücut Çok Daha Güçlüdür

Bu sebeple kendinizi yorgun hissettiğiniz zaman çoğunlukla masaj tavsiye edilir. Tabii bu uygulamanın bir profesyonel tarafından yapılması çok daha uygundur. Bir Bali masajı tedavisinin ardından, kişi kendini çok daha güçlü hisseder.

Bali Masajı Uykuyu Düzenler

Aslında pek çok masaj tekniği, özellikle de uyku sorunu çeken bireyler için, uykuyu düzenlemeye katkıda bulunur. Bunun nedeni büyük oranda kan dolaşımının hızlanıyor olmasıdır. Vücudun ve zihnin de sakinleşmesi ile, çok daha derin ve rahat bir uyku da mümkün olur.


Comments


bottom of page