top of page

Geleneksel 4 El Bali Masajı Teknikleri Nelerdir?


Geleneksel-4-El-Bali-Masajı-Teknikleri-Nelerdir-?

Geleneksel 4 El Bali Masajı Nedir?


Eş zamanlı uyum içerisinde çalışan iki uzman terapist aracılığı ile uygulanan 4 el bali masajı, tek uzman ile uygulanan masaja oran ile çok daha etkilidir. Vücuttaki kan, enerji ve oksijeni akışını yükseltirken, belli şiddette olan darbeler ve baskı noktalarıyla rahatlamanıza olanak tanır. Uyku düzeni ve bağışıklık sistemi üstünde etkileri de oldukça güçlüdür.

Özellikle bedeninize dört elin aynı anda masaj yapması beyninizin tepkisini de farklılaştıracaktır. İlk başta beyniniz yapılan manipülasyonları takip ederken, bir süre sonra kimin, hangi hareketi uyguladığını algılayamayacak ve kontrolü tamamen uzman terapistlere bırakmış olacaktır. Bu da masaj uygulamasının etkili olmasındaki en önemli faktörlerden biridir. Zihniniz de bedeniniz ile birlikte masaj boyunca rahatlayıp, gevşeyecek, masaj sonlandığında ise kendinizi yenilenmiş hissetmeniz de kaçınılmaz olacaktır.


Geleneksel 5 El Bali Masajı Teknikleri Nelerdir?


Otantik bir ortamda geleneksel Bali masajı uygulamasının etkisini ikiye katlayan 4 el masajı, benzer tekniklerin iki uzman aracılığı ile uygulanmasıyla olur. İki uzman terapistin belli bölgelerde birbirleri ile uyum içerisinde uyguladıkları bu masaj tekniği, daha çok kas dokusuna odaklanarak gerginlik ve ağrı bölgelerinde rahatlama sağlamak üstüne kurgulanmıştır. Dolayısıyla baskı seviyesi de yüksek olabilmektedir.


Bunun yanı sıra terapistleriniz, cilt yüzeyine yakın olan kaslarda gerginliği hafifletmek ve dolaşımı iyileştirmek adına uzun, yumuşak vuruşlar ve yoğurma manipülasyonları uygular. Vücudunuzun çeşitli bölgelerden çekilerek gerginleştirilmesi ve esnetilmesiyle kaslarınızın gerginliği de azalacak, beynin 4 ele verdiği tepkideki azalmayla çok daha hızlı bir şekilde rahatlama ve gevşeme hissedeceksiniz.Geleneksel 4 El Bali Masajının Faydaları Nelerdir?


Kas dokusuna odaklanmış olduğu için özellikle ağrılı bölgelerde etkili olan 4 El Bali Masajı uygulamasının etkilerini kısaca sıralayacak olursak, bunlar;

  • İki uzman terapist aracılığı ile uygulandığı için daha etkili bir yöntemdir.

  • Kan akışını çift taraflı hareketler nedeniyle kısa sürede hızlandırır.

  • Enerji ve oksijen akışını yükseltir.

  • Anksiyete, stres, uyku bozukluğu, depresyon gibi psikolojik sorunlarda pozitif bir etki sunar.

  • Sindirim sistemi ve bağışıklık sistemi üstünde olumlu etkileri vardır.

  • Vücudun birbirinden farklı olan noktalarında eş zamanlı baskı ve vuruşlar olduğu için artan kan akışı ve kas gevşemesi nedeni ile cildin tazelenmesi ve güzelleşmesinde de rol oynar.

  • Vücutta birikmiş toksin ve atıkların atılmasında önemli rolü bulunan lenf sistemi artan kan akışı hızından dolayı daha da etkili bir şekilde çalışır.


Geleneksel 4 El Bali Masajını Neden Tercih Etmelisiniz?


Vücudun çeşitli bölgelerinde aynı anda uygulanan germe, sıkma, baş parmak daireleri, ahenkli tempodaki vuruşlar, sıkıştırma hareketleri ve baskılar masaj uygulamasının etkisini anında hissetmenize neden olmaktadır. Kas dokusu üzerinde odaklanarak kurgulanan masaj teknikleri gerginlik, ağrı ve bedeninizde oluşan yorgunluğun atılmasında hızlı bir çözüm sunacaktır.


Yenilenmiş, tazelenmiş ve psikolojik açıdan rahatlamış hissetmenin yanı sıra yorgunluk ve ağrı belirtilerini azaltan geleneksel 4 el Bali masajı, vücudunuzun çeşitli bölgelerini de çalıştırarak bedeninize dinamizm katacaktır. Beyninizin masaj sırasında hareketleri takip edemeyip kontrolü tamamen uzman terapistlere bırakmış olmasına neden olan 4 el Bali masajı, size geleneksel Bali masajı deneyimini tamamen farklı bir boyutta sağlar. Masaj sonrasında çok daha mutlu ve çok daha sağlıklı hissetmeniz de kaçınılmaz olacaktır.

Comments


bottom of page