top of page

Ayak Refleksoloji Terapisi


Ayak Refleksoloji Terapisi

Batı tıbbına alternatif çözümler, geleneksel batı tedavisi yaklaşımından ziyade kişinin iç enerjisinin uyumlaştırılmasına dayanan bütünsel doğaları göz önüne alındığında, 21. yüzyılda giderek daha popüler hale gelmiştir. Özellikle stres ve anksiyete gibi tıp camiası tarafından tam olarak anlaşılmayan veya doğası gereği tekrarlayan ve boyun ağrısı veya sırt sorunları gibi sürekli ilaç tedavisi gerektiren durumlar için, uzun süreli ilaca alternatifleri keşfetme konusunda artan bir istek vardı.


Alternatif tıbbı keşfetme isteğinin bir kısmı, bu ilaçların çoğunun neden olduğu yan etkileri uzun süreli veya tam zamanlı olarak deneyimleme isteksizliğinden kaynaklanmaktadır, çünkü bu yan etkiler genellikle ilk sorun kadar rahatsız edici olabilir.


Alternatif tedavilerin çekiciliğinin bir kısmı, bir doktor tarafından reçete edilen tedaviyle nadiren bir arada var olamamaları gerçeğinde yatmaktadır, bu da hastaların iki tedavi yöntemi arasında seçim yapmak zorunda kalmadan sorunu çözmek için her ikisini de denemelerine izin vermektedir.


Geleneksel Çin Tıbbı, akupunktur, refleksoloji, bitkisel ilaçlar ve diğerleri gibi çeşitli benzersiz tedavi yöntemlerinden oluşan geniş bir çalışma alanıdır. Bununla birlikte, Geleneksel Çin Tıbbı içindeki çoğu çalışma alanının arkasındaki ortak unsur qi'dir.


Qi, Geleneksel Çin Tıbbının temel ilkelerinden biridir. Bir kişinin qi'si, insan vücudunun çeşitli yolları boyunca vücudundaki enerji akışıdır. Vücuttaki bu enerji yolları tıkanırsa veya enerji vücutta yanlış akıyorsa, vücutta kendini gösteren hastalıklara yol açabilir.


Geleneksel Çin Tıbbı savunucuları, bunu, kişinin zihinsel ve duygusal durumu ile fiziksel sağlık ve iyileşme oranı arasında ilişki kuran Batı tıbbı uzmanları tarafından yürütülen çalışmalara benzetmiştir. Ülserler, hemoroidler ve diğer fiziksel hastalıkları kişinin duygusal ve zihinsel durumuyla ilişkilendiren ve birçok uzman tarafından kişinin qi'siyle bağlantılı olduğu düşünülen birçok çalışma yapılmıştır.


Ayak Refleksolojisi Nasıl Çalışır?


Ayak refleksolojisi alanı binlerce yıldır çalışılmaktadır. Ayak refleksoloji terapisinin temel önermesi, vücutta akan enerji yollarının aynı temel alanlarda (ayaklar, eller ve kulaklar) sona ermesidir. Vücudun belirli bir bölümüyle ilgili bir enerji blokajı varsa, o yolun sonunda çalışarak düzeltilebilir.


Geleneksel Çin Tıbbı Ustaları, yüzyıllar boyunca her bir vücut parçasına karşılık gelen ayağın doğru bir şekilde belirlenmesini sağlayarak, günümüz öğrencilerinin geçmişte uzmanlar tarafından yapılan haritaları öğrenerek bu çalışmayı geliştirmelerini sağlamıştır. Örneğin, sinüs sorunu refleksolojide sol ayağın parmak uçlarına odaklanılarak giderilebilir. Benzer şekilde, sol veya sağ ayağın neredeyse her vücut parçasına karşılık gelen, bu enerji yollarını temizlemeye yardımcı olan ve bu süreçte kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayan bir parçası vardır.


Masoz

Ayak Refleksolojisi Ne İşe Yarar?


Ayak refleksoloji terapisi çeşitli koşullara yardımcı olabilir. Yıllar geçtikçe, ayak refleksolojisi belirli koşullar için yaygın olarak kabul edilen bir tedavi yöntemi ve ayrıca uzun veya sürekli tedavi gerektiren durumlar için ek bir tedavi şekli haline gelmiştir.


İnsanların ayak refleksolojisi terapisi kullanarak mücadele etmeye çalıştığı en yaygın durumlardan bazıları stres giderme, ağrı kesici, sinüs sorunu, soğuk algınlığı ve bakteriyel enfeksiyondur. Hatta birçok insan refleksoloji tedavileri almanın bağışıklıklarını ve doğurganlıklarını artırdığını bildirmiştir. Ayak refleksoloji terapilerinin ayrıca sindirimi iyileştirdiği, sinir ağrısı ve artrit ile uğraştığı ve hatta kanserle mücadelede onlara yardımcı olduğu (ek bir tedavi olarak) bilinmektedir.


Refleksoloji, birçok insanın zorlu koşulların üstesinden gelmesine yardımcı oldu ve aynısını sizin için de yapabilir. Terapistlerimiz tarafından uygulanan refleksoloji terapisinin daha iyi ve daha sağlıklı bir yaşam sürmenize yardımcı olup olmayacağını öğrenmek için ekibimizle iletişime geçin ve bugün randevunuzu alın!


Comments


bottom of page