top of page

Ayurveda Vücut Masajının Önemi


Ayurveda Vücut Masajının Önemi

Yorgun ve stresli hissediyor ya da sadece rahatlamak istiyorsanız, masaj yaptırmak tam da ihtiyacınız olan bir şey olabilir. Farklı hedeflere ulaşmak için çalışan birçok masaj türü vardır. İlk kez masaj keyfi yapacaksanız hangisini seçmelisiniz?

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok tür olmasına rağmen, denemek için harika bir stil ayurveda masajıdır. Bu masaj türü yoğun bir rahatlama sağlar ve haftada bir ila günde bir kez yapılabilir. Bu makale ayurveda masajının ne olduğuna, birçok faydasına ve kadınların sağlık hedeflerine ulaşmalarına nasıl yardımcı olabileceğine odaklanacaktır.


Ayurveda Masajı Nedir?


Ayurvedik masajlar, süreçte uçucu yağların kullanılması nedeniyle yağ masajı olarak da bilinir. Pek çok farklı masaj çeşidinin olduğu bir sektörde cilt ve alttaki kaslar üzerindeki etkileri nedeniyle ön plana çıkmaktadır. Bunu vücut için bir tür yüz bakımı olarak düşünebilirsiniz.


Ayurveda masajı sadece vücudun kaslarını ve dokularını manipüle etmeye değil, aynı zamanda kişinin aurasını ve enerji alanını da yönlendirmeye odaklanır. Masaj uzmanları, kişinin taşıdığı duygusal yüklerden kurtularak kaslardaki bükülmelerden kurtulmaya odaklanır. Bu tür masajın temel amacı genel sağlık ve rahatlamadır.


Ayurvedik Masaj Seansından Neler Beklenir?


Ayurvedik bir masajdan sonra beklenebilecek ana sonuçlar kas gerginliği, lenfatik drenaj ve daha iyi beslenmiş cilttir. Ancak daha önce de belirtildiği gibi bu masaj türünün en önemli amacı negatif enerjiyi ortadan kaldırarak rahatlamayı sağlamaktır.


Ayurveda masajında ​​kullanılabilecek farklı tipte yağ karışımları vardır. Bir müşteriye, hizmetin tamamlayıcı bir parçası olarak yüz bakımı da sunulabilir. Kullanılacak yağlar vücuda dökülmeden önce rahat bir sıcaklığa ısıtılır.


Ayurveda masajıyla ilgili bir başka harika şey de masaj tekniklerinin müşterinin tercihine göre özelleştirilecek olmasıdır. Masaj terapisti, müşteride aşırı rahatlama sağlamak için nazik yoğurma teknikleri kullanacak ve kaslara hassas dairesel hareketlerle masaj yapacaktır.


Masaj

Susam yağı, rahatlamayı ve genel sağlığı geliştirmek için kullanılan uçucu yağların sadece bir örneğidir. Uçucu yağların kombinasyonu size sağlıklı bir cildin yanı sıra son derece parlak bir cilt bırakacaktır. Mahanarayan yağı, bir kişinin hasarlı tendonları ve kasları onarmasına yardımcı olabilecek başka bir sihirli kombinasyondur. Kas sertliği veya ağrı yaşıyorsanız, mahanarayan yağı kullanmak yardımcı olacaktır.


Masaj seansının düğümlü kaslardan kurtulmasını bekleyebilir misiniz? Ayurveda masajıda kullanılan masaj teknikleri diğer tekniklere göre çok daha sakin olduğu için muhtemelen hayal edebileceğiniz bir masaj çeşidi değildir. Bununla birlikte, masaj terapistinin esansiyel yağları kişinin cildine sakin bir şekilde sürmesi hem bedende hem de zihinde rahatlama sağlamak için yeterli olacaktır. Bu masaj tekniği, herkesin masaj kliniğine ilk adım attığından daha hafif ve rahat hissetmesini sağlayacaktır.


Genel sağlık için masaj kullanmanın yanı sıra, fiziksel sağlığa da dikkat etmek önemlidir. Bu sebeple ihtiyacınız olan masaj türünü seçmek önemlidir. Herhangi bir sağlık geçmişiniz olduğunda bunu terapistinize iletmeniz veya masaj için doktorunuzdan izin almanız gerekir.


Comments


bottom of page