top of page

Bachata Masajı Nedir?

Güncelleme tarihi: 22 Tem 2022


Bachata-Masajı-Nedir-?

Bachata Masajı


Özellikle son zamanlarda popüler olan ve daha fazla uygulanmaya başlanan bir masaj türü olan Bachata masajı, özellikle klasik masaj çeşitlerinden yorulan ve masaj uygulanırken bıkkınlık yaşayan kişiler için birebir olacak bir masaj çeşididir. Bachata masajı ile beraber kişilerin, hem ihtiyaç duyulan masajın uygulanmasını, hem de eğlenceli vakit geçirmeyi sağlayacaktır. ‘’Bachata’’ denildiği zaman çoğunlukla insanların aklına Latin dansı olan, Dominik Cumhuriyeti’ne ait ve eşli olarak yapılan Bachata dansı gelmekledir. Oldukça enerji dolu ve hareketli bir yapıya sahip olan bu dans çeşidi, kişilerin birbirine olan aşkını ve heyacanını partnerine en iyi şekilde geçirebilmesi için yardımcı olmaktadır. Bachata masajında ise yine aynı duyguları barındırmış olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bachata masajı uygulayacak olan uzman, tamamen birbiriyle uyumlu olacak biçimde masaj hareketlerini uygular. Bu sırada parmaklar adeta vücutta, bedende dans ederken, masajı uygulayacak kişide olan pozitif enerjinin masaj yaptıran kişiye geçmesi için çaba sarf eder.


Bu esnada etrafınızda adeta dans eden bir terapist, masöz gördüğünüz için sizlerde ona eşlik ediyormuş hissiyatına kapılarak pozitif enerji ile dolmuş olacaksınız. Unutulmamalıdır ki uygulanan her masaj uygulamasının mutlaka psikolojik boyutta büyük etkisi olacaktır. Özellikle de hangi masaj uygulanıyor olursa olsun her terapist, masaj uygulanan kişinin negatif enerjisini dışarıya atarak pozitif enerji ile dolması için çaba sarfetmektedir. Bu durumda Bachata masajı uygulaması içinde geçerli olmakla beraber en fazla görülen masaj çeşitleri arasındadır. Bir masaj uygulamasının ne kadar uzmanlıkla, deneyimlikle ve tekniklerine uygun olarak yapılırsa yapılsın, özellikle enerji noktalarında yetersiz kalınması durumunda herhangi bir faydalarının söz edilmesi mümkün olmayacaktır. Bu konuda uzman, deneyimli olan bütün masaj terapistleri aynı zamanda pozitif enerjinin, masaj yaptıracak kişiye geçebilmesi amacıyla gerekli olan tüm uygulamaları yapacaktır.


Bachata masajı uygulanırken masajın kalitesi, verimli geçmesi için gerekli olan bir diğer unsur ise güzel kokulardır. Bachata masaj uygulamasının, uygulanacak olan ortamın hareketli ve enerjik olmasının yanı sıra aynı zamanda güzel kokması da sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra uzman, profesyonel ritmik hareketler ile masaj uygulaması devam ederken, masaja ritimlere sahip arka planda çalacak müzikte eşlik edecektir. Tamamen ritmik bir atmosferin oluşmuş olması aynı zamanda enerji ile tamamen dolmanıza ve Bachata masajı seansı sonrasında bütün yorgunluğunuzu üzerinizden atmanıza ve rahatlamanıza yardımcı olacaktır.


1 Comment


Guest
Sep 28, 2021

Araştırma yapmak için en iyi kaynak

Like
bottom of page