top of page

Bal Masaj Terapisi


Bal Masaj Terapisi

Bal masaj terapisi, vücudun yumuşak dokusunu çalıştırmayı, günlük stresleri ve kas gerginliğini hafifletmeyi ve rahatlamayı teşvik etmeyi içerir, tıpkı normal bir masaj gibi ama çok daha fazlası da vardır.


Bal Masaj Terapisinin Faydaları


Bal masaj terapisi, tedavi edilen bölgelere kan ve oksijen iletimini artırmaya yardımcı olur ve ayrıca kasları gerdirip gevşettiği için kas yaralanmalarının rehabilitasyonuna yardımcı olmak için diğer tedavileri desteklemek için kullanılabilir. Masaj sırasında baldaki faydalı maddeler doğrudan cilde emilir ve sıkışan toksinler gevşetilir.


Bal, en az altmış bakteri türü üzerinde güçlü anti-bakteriyel ve antiseptik özelliklere sahiptir. Toksik değildir ve güçlü etkileri vardır. Çok hassas ciltler için kullanılabilir ve tahrişi hafifletmeye yardımcı olabilir.


Balın bileşiminde glikoz ve fruktoz gibi şekerler ve magnezyum, potasyum, kalsiyum, sodyum klor, kükürt, demir, fosfat gibi mineraller ve amino asitler gibi B1, B2, C, B6, B5 ve B3 vitaminleri, antioksidanlar ve şifa verici maddeler bulunur. İnsan vücudu balın faydalarının %100'e kadarını emer. Balın etkisi, tek bir tedaviden hemen sonra hissedilebilir. Canlılığı artırmaya ve zihninizi ve bedeninizi rahatlatmaya yardımcı olur.


Evde Masaj

Bal Masajı Nelere İyi Gelir?


Bal masajının sırt ağrılarına oldukça faydalı olduğu belirtilmektedir. Masaj sırasında iç organlara karşılık gelen enerji meridyenleri uyarılır. Bu meridyenlerin uyarılması ve detoksifikasyon sürecinin başlaması, tüm vücudun güçlü bir şekilde canlanmasını sağlar.


Bal masajı, cildin daha derin katmanlarında kan dolaşımını önemli ölçüde iyileştirir, ısıtır ve tonlandırır. Ayrıca ciltte ve tüm iç organlarda beslenme ve atıkların giderilmesinde iyileştirmeleri teşvik eder ve ağrının giderilmesine yardımcı olur.


Tedavi sırasında cildiniz derinlemesine temizlenir ve nemlenir, elastikiyeti artar. Cildi aydınlatmak için kullanılır ve antienflamatuar ve antibakteriyel bileşikleri, yara izlerinin görünümünü azaltmaya ve iyileşmeyi ve doku yenilenmesini artırmaya yardımcı olur. Bazı diğer faydaları da:

  • Tüm sinir sistemini rahatlatır,

  • Kan dolaşımını ve metabolizmayı iyileştirir,

  • Lenfatik sistem akışını artırır,

  • Hafif emiş, toksinlerin ve fazla sıvıların drenajını sağlar,

  • Daha ağır emme, durgun kaslara dolaşımı uyarabilir ve lifli yapışmayı gevşetebilir,

  • Bireyi kronik yorgunluktan kurtarır,

  • Bağışıklığı ve organizmanın kendini arındırma yeteneğini arttırır,

  • Yatıştırıcı ve gençleştirici etkiler üretir,

  • Akneyi ortadan kaldırır, kuru ve kaşıntılı cilde yardımcı olur,

  • Patojenleri, tuzları ve toksinleri çıkarır.

Bal, tedavi edilen bölgeye sürülür ve ardından özel masaj tekniği kullanılır. Eller çok yapışkan hale gelir ve cilt biraz çekilir. Tedavi sonrası cilt sıcak havlu ile temizlenir ve ılık yağlar kullanılarak rahatlatıcı ve besleyici bir masaj terapisi ile tedavi sonlandırılır. Zihni rahatlatan, rahatlatıcı ve stres önleyici faydaları bulunan bu masaj sırasında balın harika kokusunun da keyfine varacaksınız.


Sonrasında rahatlamış bir zihin, beden ve ruhun yanı sıra cilt çok yumuşak, nemlenmiş ve tonlanmış olur. Hassas, kaşıntılı, kuru ciltler büyük fayda sağlar. Bal sırt masajı yaklaşık 30 dakika sürer. Terapiyi bir adım daha ileri götürmek istiyorsanız, bal tedavisine 30 dakikalık bütünsel veya derin doku masajını ekleyebilirsiniz.


Comments


bottom of page