top of page

Balık Masajının Mucizevi Faydaları


Balık-Masajının-Mucizevi-Faydaları

Her geçen gün yeni bir tedavi yöntemi, yöntemleri daha ortaya çıkıyor. Bu tedavi yöntemleri arasında en dikkat çekenlerinden birisi de bakılar ile tedavi yöntemi. Yalnızca sağlık sektörüne değil, estetik sektörüne de hizmet sağlayan balıklar, tedavisi mümkün olmayan hastalıklarda, rahatsızlıklarda bile büyük bir gelişme gösterilmesini sağlıyor. Başlarda bilimsel çevreler balıklarla tedavinin pek mümkün olmadığını düşünse de geçen her zaman içerisinde bu tedavinin mümkün olduğunu da kabul etmiş durumdalar.


Artık otoritelerin de kabul ettiği balık ile tedavi ve balık masajı pek çok kişi aracılığı ile tercih edilmeye başlandı. 15 dakika kadar kısa bir uygulama süresi ile bir çok fayda sağlana bu masajla ayaklarınızda ve elbette bununla beraber bedeninizde, vücudunuda ciddi oranda bir rahatlama hissine sahip olmanız mümkün bir hale geliyor.


Balık Masajının Kullanım Alanları Nelerdir?


Manikür ve Pedikür Amaçlı Kullanım


Balık masajı uygulamasının belki de en etkili yanlarından birisi estetik sektörüne sağladıkları yarardan ileri geliyor. Manikür ve pedikür gibi işlemler için yalnızca insanlardan faydalanma devri bu balıklar sayesinde tarihe karışmış bir durumda. Salgılamış oldukları Dıthranol enzimi sayesinde yumuşamakta olan ölü derileri vücuttan, bedenden atma işlevi gören balıklar, dünya sağlık sektöründe ilgi çeken bir trende, modaya da imza atarak hijyen sorunu barındıran aletlerin yerine, manikür ve pedikür maksatlı olarakta kullanılmaktadırlar. İşletmeler havuzları sağlık ya da estetik amaçlar ile kullanılma biçimlerine göre ayırarak, hizmet vererek müşteri güvenini de sağlamayı başarmış durumdalar.Sedef Hastalığı ve Egzamadan Kurtulmanın En Zevkli Yolu Balık Masajı


Cildi ölü derilerden arındırmanın en basit yolunu mu arıyorsunuz? O halde balıklar ile tanışın. Bu yöntem ile egzama ve sedef hastalığı gibi derinin kurumasına, pullanmasına sebep olan problemler yaşayan bireylerde tedavi olma oranı bir hayli yüksek. Balıklar yalnızca ölü derileri yiyerek besleniyorlar. Bu nedenle enfeksiyona veya başka bir rahatsızlığa yakalanma ihtimali hemen hemen hiç denecek gibi yoktur. Bu gibi cilt problemleri için balık masajı uygulamasını deneyebilirsiniz.


Pürüzsüz Bir Cilt İsteyenlerin İlk Tercihi Balık Masajı


Bacaklar, ayaklar ve ellerde pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen kişilerin sayısı hiç de az değil. Bu alanda düşünüldüğünde bakımlara ve kremlere harcamış olduğumuz paralar ise oldukça fazla. Oysa 15 günde bir yaptıracağınız balık masajı ile muhteşem, sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Üstelik bunu çok zevkli ve çok keyifli bir şekilde yaptırmış oluruz. Bize düşen tek şey geriye yaslanmak ve balıkların narin dudaklarıyla işlerini yapmasını izlemek, seyretmek.


Balıklardan Korkmanıza Gerek Yok


Balıkların derileri yeme fikri düşünüldüğünde aklınıza hemen katil olan balıklar gelmesin. Bu balıkların dişleri olmadığı için cildinize herhangi bir zarar vermeleri söz konusu bile değildir. Yavaş dudak hareketleri ile, acıtmadan, kanatmadan yaptıkları mikro masajlar ile ilaç kullanmadan ve yan etkilere maruz kalmadan tedavi olabilmeniz mümkün bir hale geliyor.


Comentários


bottom of page