top of page

Boyun Ağrısı İçin Yapılması Gerekenler


Boyun Ağrısı İçin Yapılması Gerekenler

Boyun ağrısı son derece yaygındır ve neredeyse her 3 kişiden 1'ini etkiler. Şiddetine ve sıklığına bağlı olarak, başka birçok semptoma da neden olabilir. Boyun ağrısı, baş dönmesi, migren ve baş ağrısı, mide bulantısı ve hatta omuz, çene, kulak, göz ve göğüs ağrıları ile ilişkilendirilmiştir.


Boyun Ağrısı İçin Masaj Terapisinin Faydaları


Masaj terapisinin çok fazla faydası vardır. Masaj terapistleri bireysel ihtiyaçlarınıza göre bir masajı karşılayacak uzmanlığa ve bilgiye sahiptir. Bir masaj terapistini ziyaret ederken, deneyiminizi uygun şekilde uyarlayabilmeleri için sorunlarınız hakkında onlarla açık ve dürüst bir diyalog kurduğunuzdan emin olun.


Masajın sağlık açısından en önemli faydalarından biri, sizi zinde tutmasıdır. Masaj sırasında terapistiniz kaslar, tendonlar, dokular ve eklemler üzerinde çalışır. Bunu yaparak, vücudunuz zamanla oluşan gerginliğin bir kısmını serbest bırakarak sizi daha esnek hale getirir. Düzenli bir masaj yaptırmak, hareket açıklığınızı ve esnekliğinizi artırmanıza yardımcı olacak ve bu da yaralanma olasılığını azaltacaktır.


Stres, boyun ağrısının en önemli nedenlerinden biridir. Masaj yaptırmanın boyun ağrısı semptomları üzerinde önemli bir etkisi olabilir. Aslında, masajların stres giderici yönü, gelecekte tekrarlayabilecek semptomları da önler. Masaj gibi düzenli olarak planlanmış bir stres giderme etkinliği sayesinde, semptomlarınızın giderek daha azaldığını görebilirsiniz.


Boyun Ağrısı İçin Olumlu Alışkanlıklar Kazanmak


Boynunuzun ve karın bölgenizin gücü ve esnekliği üzerinde çalışmak boyun ağrısına karşı mücadelede büyük rol oynar. Düzenli boyun kuvveti ve esneklik egzersizlerini tamamlayarak, vücudunuzun yaşadığı günlük stres ve yıpranmayla başa çıkmak için uygun şekilde kalibre edilmesini sağlar. Bu, vücudunuzun kendisini bu faktörlere karşı koruması için sağlam bir temel oluşturur.


Egzersize çok benzer şekilde, iyi bir duruş oluşturmak boyun ve diğer tüm üst vücut ağrılarına yardımcı olabilir. İyi bir duruş uygulayarak, vücudunuzun yeterince hizalandığından emin olursunuz. Doğru duruş olmadan, vücudunuz düzgün çalışması için ihtiyaç duyduğu destekten yoksun olur. Gün içerisinde periyodik olarak duruş kontrolleri yapma alışkanlığını başlatmak önemlidir.


Masöz

Uygun uyku pozisyonu, omurganızın tamamen hizalı olduğu pozisyondur. Geceleri yastığınıza yattığınızda boynunuzun aşağı veya yukarı doğru eğildiğini fark ederseniz, yeni bir yastık seçmenin zamanı gelmiş olabilir.


Özellikle masa başı bir işte çalışıyorsanız geçerlidir. Uzun süre masa başında oturmak boyun, sırt ve genel duruşunuz için çok kötüdür. İş gününüz boyunca, ayağa kalktığınızdan ve vücudunuza hareket için bir şans verdiğinizden emin olun. Bu sadece boyun ağrısına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda stresi hafifletmeye yardımcı olur ve kambur durduğunuzu fark ettiğiniz zamanlarda duruşunuzu sıfırlama şansı verir.


Boyun ağrısı ile savaşmanın birçok yolu vardır. Unutulmaması gereken önemli şey, bunun aşamalı bir süreç olduğudur. Uygulamalarınıza devam edin ve masaj yaptırmayı düzenli hale getirin.


Sizlerde boyun ağrılarınızı azaltmak ve genel sağlığınızı korumak için masaj terapistlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Comments


bottom of page