top of page

Champisaj Masajı Nedir?

Güncelleme tarihi: 29 Nis 2022


Champisaj Masajı

Champisaj Masajı Nedir?


Champisaj masajı üst bedendeki çakralara odaklanan ve aromatik yağlar içeren bir Ayurvedik baş masajıdır. Enerji noktalarındaki gerginliği giderir, yorgunluğu azaltır, zihnin ve vücudun yenilenmesine fayda sağlar. Champisaj masajı aynı zamanda Hint baş masajı olarak da adlandırılabilir ve 5000 yıldır Hindistan’da uygulanan bir tedavi yöntemidir.


Hücre ve dokuların beslenmesine, vücudun toksinlerden arınmasına yardımcı olur. Champisaj masajı; üst beden, sırt, omuz, boyun, saç, saç derisi ve yüzünüze yağlarla uygulanan ve kasları rahatlatarak kan dolaşımını arttıran bir masajdır. Gündelik hayat etkenlerimizin başında gelen stres, üst beden ve baş bölgesinde enerji blokajları olmasına neden olur. Bu blokajlar dikkat eksikliği ve depresyon gibi kas tutulması ve baş ağrısı gibi fiziksel sorunları ortaya çıkarır.


Champisaj masajı zihni dinlendirir ve rahatlatır, vücudumuzda sıkışan duygusal sorunlarımızı azaltır. Böylelikle dinlenmiş bedenin iyileştirme gücü ortaya çıkar. Marma noktaları, Akupresür, Çakra dengeleme ve kişiye özel bitkisel yağ karışımları ile arınmışlık hissi ve denge sağlar.


Saç kalitesini artırarak saç uzamasına ve saç dökülmesini azaltmaya yardımcı olur. Aynı zamanda kepek için çözüm yolu olup, kafa derisi sağlığınızı problemlerinde iyileştirir. Baş ağrılarını azaltır, kan basıncını düşürür ve depresyon, öfke ve anksiyeteyi azaltır. Hafızayı güçlendirir, zihinsel berraklığı, huzuru ve canlılığı artırarak bütün vücuda enerji verir.


Masöz


Champisaj Masajı Nasıl Uygulanır?


Champisaj masajı, problemin olduğu noktalara odaklanarak rahatlatmaya yardımcı olur. Bunun için sorunlu bölgelere yeterli miktarda baskı uygulamanız gerekmektedir. Bu masajı uygulanırken, eller başın yan kısmından ve arkasından yukarıya doğru yönelerek başlar. Parmaklar ve avuç içi kafa derisine, aşağı ve öne doğru bir hareketle baskı yaparak sürtünme yoluyla ısının ortaya çıkmasını sağlar.


Parmaklar yan bölümdeki saçların arasından sıkıca geçirilir. Bundan sonra kulak önü ve üstünde dairesel bir hareketle kulağı çevreleyen alana masaj uygulanır. Aşağıya inerken, boynun her iki tarafından parmaklarla aşağı yukarı masaj yapılmaktadır. Baş geriye doğru eğilir ve yaklaşık on beş saniye boyunca başparmak ile baskı uygulanır.

Bu masaj sayesinde vücuttaki tüm gerginlik alınmış olur. Masaj uygulanan ortamın iyi bir şekilde hazırlanmış olması önemlidir.


Masaj yaptıran kişi kendini çok daha rahat hisseder ve rahatlamasına, gerginlikten kurtulmasına yardımcı olur. Özellikle baş ağrıları olan kişiler için dingin ve sakin bir ortamın önemli olduğunu unutulmamalıdır.


Champisaj masajı uygulandığında, masaj yaptıran kişinin mutlaka masaj sırasında rahatlamış olması ve derin nefes alması önerilir. Masaj sonrasında bol su tüketilmesi önerilir. Bu masaj türünün genellikle düzenli bir şekilde uygulanması, tedavi sürecini hızlandırır.


Champisaj Masajının Faydaları Nelerdir?


Champisaj masajının faydaları;

  • Gerginliği ve yorgunluğu azaltır,

  • Saç kalitesini arttırır, saçın uzamasını sağlar ve saç dökülmesini önler,

  • Kafa derisi problemlerini iyileştirir,

  • Baş ağrılarını azaltır,

  • Kan basıncını düşürür,

  • Anksiyete, öfke ve depresyonu hafifletir,

  • Hafızayı güçlendirir, bütün vücuda enerji verir.

Comentarios


bottom of page