top of page

Chavutti Thirumal Masajı

Güncelleme tarihi: 29 Nis 2022


Chavutti Thirumal Masajı

Chavutti Thirumal Masajı Nedir?


Ayak basıncı anlamına gelen Chavutti thirumal masajı, Hindistan’ın güneyindeki Kalari savaşçıları tarafından ortaya çıkarılmıştır. Geleneksel olarak bilinen haliyle yaşamın zihinsel, duygusal, fiziksel ve ruhsal yönlerini bütünleştiren eski bir savaş sanatı formudur. Savaşçılar, Chavutti thirumal tekniğini vücudu korumak, kaslarda, eklemlerde ve dokulardaki gücü arttırmak için kullanmışlardır.


Thai masajının bir kolu olan Chavutti thirumal masajını Thai masajından ayıran bazı özellikler bulunmaktadır. Bu masaj Thai masajı gibi sert bir masaj yatağında uygulanmaktadır. Basınç uygulamaları Thai masaj teknikleri gibi yapılır. Thai masajında, masaj yaptıran kişinin giyinik olması gerekir çünkü germe, çekme ve baskı teknikleri uygulanan bu masajda cilt yüzeyinde kayma olmaması gerekir. Deri altı dokuya, kas ve sinir yapısına zarar verilmeden uygulanmalıdır.


Chavutti thirumal masajında uzman masaj terapistinin, dengesini sağlaması için tavandan bir tutacak yardımı ile kayma ihtimalini sıfırlaması gerekir. Masaj yapılan kişinin vücuduna aromotik yağlar sürülür, terapistin ayaklarını kullanarak yaptığı bu masajla, masaj yaptıran kişinin yapılan baskı sonrasında dinlenmesi sağlanır.


Chavutti thirumal masaj terapistinin, tedavinin büyük bir kısmında ayaklarını kullanması sebebiyle birçok masaj türünden farklıdır. Omurgayı hafifçe gerip yeniden düzenleyen bu uzun ve hafif vuruşlar, önceden sıkışmış omurlar arasında boşluk yaratmaya yardımcı olur, daha canlı ve rahat hissetmenizi sağlar.


Sporla uğraşan herkes Chavutti thirumal masajından faydalanabilir. Bu derin masaj, ayak basıncı tekniklerinin ılık, bitkisel aromatik yağlar ile birlikte kullanılmasıyla yapılır. Masajı yapan uzman masaj terapisti dengede kalabilmelidir ve kas lifleri arasında terapötik hareketlerden oluşan değişik teknikler uygular. Vücudun eklemlerine yapılan hareketler sayesinde masaj yaptıranların çoğu bir veya iki seansın sonunda vücutta elastikiyet ve hareketlerinde performans artışı olduğunu belirtmiştir.


Chavutti masajının asıl amacı vücuttaki esnekliği ve kas dokularını iyileştirmek olsa da, bu rahatlama sürecini seans boyunca devam ettirmek gereklidir. Sakin, yavaş ve dinlendirici bir teknikle yapılarak vücutta etkili ve kapsamlı bir etki etmeyi hedefler. Masaj seansında duruma göre iletişimde olunabilir fakat masaj yaptıran kişinin kendi içerisinde derinlere inmesine izin vermek için iletişim minimumda tutulmalıdır.


Chavutti thirumal masajı her vücut için uygun olmayabilir. Bu teknik uygulanırken ağır basınç yapılması gerekir. Bu tür masaj tekniklerinden keyif almayan veya tercih etmeyen kişilerin bu masajı yaptırması uygun değildir.


Evde Masaj


Chavutti Thirumal Masajının Faydaları Nelerdir;


Chavutti thirumal masajının faydaları;


  • Sırt ağrısını ve kas spazmını azaltır,

  • Kas ağrısını, eklemlerdeki sertliği ve eklemlerin kısıtlanmış hareketlerini hafifletir,

  • Duygusal problemleri ve psikolojik blokajları yok eder,

  • Vücudun kendi kendini yenileme sürecine yardımcı olur ve iyileştirmeye teşvik eder,

  • Duruş bozukluklarını düzeltir ve zihinsel stresi azaltır,

  • Duygusal, zihinsel ve ruhsal enerjinin dengeye gelmesine yardımcı olur.


Sizlerde bu etkili masaj terapisinden faydalanmak isterseniz sayfamızdaki uzman masaj terapistlerimizle görüşme sağlayabilirsiniz.

コメント


bottom of page