top of page

Çikolata Masajı

Güncelleme tarihi: 29 Nis 2022


Çikolata Masajı

Çikolata Masajı Nedir?


Tarihsel süreçte 6 bin yıla dayanan Çikolata Masajı, kakao yağı ile uygulanarak sizi hem güzelleştirir hem de sağlıklı kalmanıza da yardımcı olur. Kakao yağı, çekirdeklerin sıvı şekilde ayrılmasıyla elde edilir. Bu yağ kozmetik sektöründe ve diğer alanlarda çok aktif şekilde rol oynamaktadır.


Çikolata Masajı günlük hayatımızda ki tempodan kaynaklanan vücutta ve ciltte oluşan problemler için önerilir. Son dönemde adından fazlasıyla bahsettiren çikolata masajı yaptıranların beğenisini bir hayli kazanmış durumdadır. Çikolatanın vücut ve cilt için yaptığı etki herkes tarafından kabul edilmiştir. Hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur, cildinizde peeling etkisi yaratarak pürüzsüzlük sağlar, yumuşatır ve rahatlatır.


Kafein ve çikolatanın hammaddesi olan kakao hücreler için doğal bir uyarıcı görevi üstlenir. Hücrelerimiz uyarıldığında bu tedavi sayesinde cildimizdeki kolajen miktarı yükselecek ve cildin yaşlanması yavaşlayacaktır. Aynı zamanda çikolatanın diğer bir etkisi olan mutluluk hormonu (endorfin) sayesinde stres seviyenizi en alt seviyeye çekecektir. Hem de kalori almadan :)


Çikolata Masajı Nasıl Yapılır?


Yaklaşık 1-1,5 saat süren bu Masaj, dairesel hareketler uygulanarak gerçekleştirilir. Yapacağınız bölgeye göre, aşağıdan yukarıya olacak şekilde dikey olarak ilerleyebilirsiniz. Bu masaj uzman terapistler tarafından birkaç farklı şekilde gerçekleştirilebilir. Dilerseniz eritilmiş ılık çikolata vücudunuza uygulanarak masaj yapılır. Veya, kakao yağı baskın olacak şekilde diğer aromatik yağlarla birlikte karıştırılarak da cilde uygulanabilir. Diğer bir alternatif olarak da, ısıtılmış kakao keseleri ile uygulanabilir.


Bu yöntemlerin her biri cildinizdeki nem oranını artırarak cildinizde parlak bir görünüm elde edilmesini sağlar. Bunun sonucunda da kırışıklıklar ve ciltteki ince çizgiler kaybolur. Hamilelik sonrasında oluşan çatlaklar ve cilt bozuklukları da bu masaj sayesinde azalma gösterir. Masaj sonrasında uygulanan bölgenin ılık suyla temizlenmesi tedavinin aktif hale gelmesine katkı sağlayacaktır.


Masoz


Çikolata Masajının Faydaları Nelerdir?


Beyaz çikolatada buriti yağı ve E vitamini, sütlü çikolatada ise badem ve fındık yağı bulunur. En etkili faydaları şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Cildi yumuşatır,

  • Hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur,

  • Yaraları iyileştirme özelliğine sahiptir,

  • Cildi rahatlatır,

  • Kırışıklıkları azaltır,

  • Kan dolaşımını arttırır.

Bunun haricinde, pek bilinmese de Çikolata Masajını varis probleminizi çözmek için de kullanabilirsiniz. Varis masajı konusunda en etkili yöntemlerden biri terapistlerin el ile uyguladıkları bölgesel yapılan tekniklerdir. Bir uzman tarafından profesyonel şekilde yapılmayan masajlar, vücudunuza faydadan çok zarar sağlayabilir. Aynı şekilde varis konusunda da, bilinçsizce yapılan bir masajda kanalların kapanmasıyla varis probleminiz arttırabilir. Ameliyatlı tedaviler kesin çözüm vermediğinden ve tekrarlama olasılığı yüksek olduğundan dolayı, birçok hasta en etkili yöntemin profesyonel masaj ve masajın ardından tedaviyi etkin hale getirmesi için yapılacak düzenli ve kısa bir yürüyüşün uzmanlar tarafından da tavsiye edildiğini söylemektedir.


Sizde hem rahatlamak, hem yenilenmek hem de var olan fiziksel problemlerinizi azaltmak için web sayfamızı ziyaret edip uzman terapistlerimizle tanışmak istemez misiniz?


Comments


bottom of page