top of page

Cilt Onarım Masajı

Güncelleme tarihi: 22 Tem 2022


Cilt-Onarım-Masajı

Cilt Onarım Masajı Nedir?


Cilt onarım masajı, aromaterapi masajında da kullanılan aromatik, doğal yağların kullanımıyla gerçekleştirilir. Cildin beslenmesini sağlayan masaj uygulaması aynı zamanda sinir ve sindirim sisteminin yatıştırılmasını ve kasların gevşetilerek, rahatlatılarak negatif olan enerjinin atılmasını sağlar. Uçucu olan yağlar ısıtılarak karıştırılır ve sıcak olarak yağ kullanılan masaj ile uygulamaya başlar. Ortak uçucu ve doğal yağ seçimleri nane, portakal, okaliptüs, tarçın veya mentol içerebilmektedir. Bazı terapistler, cilt onarım masajı uygulayacak kişiler tiger balm ya da başka bir merhem kullanabilir. Bu kullanılacak yağların amacına ulaşabilmesi için işlemin sonraki aşaması için yeniden ısıtılır, aslında hafif olsa da cildin tahriş olması yenilenmeyi de hızlandırır. Cilt onarım masajı da tedavinin bir sonraki kısmında daha etkili olacak şekilde gerçekleştirilir. Cilt onarım masajı uygulanan kişi gevşer, rahatlar. Bazı durumlarda aromatik, doğal yağlar ısıtılmadan uygulama sağlanabilir. Cilt onarım masajı uygulayan kişinin tekniğine göre bu sistem değişiklikte gösterir.


Cilt onarım masaj uygulaması çoğunlukla yüz için uygulanır, fakat bütün vücuda da yayılabilir. Ovuşturma yöntemleri, hareketleri kullanılır ve hafif parmak hareketleri, dokunuşları ile kişi gevşer, rahatlar. Ovuşturma hareketleri sayesinde kan, deri yüzeyine doğru yükselmeye başlar. Cilt yenilenmesi için E vitaminine ve A vitaminine oldukça fazla ihtiyaç duyulur. Aslında cilt yüzeyi yenilenirken kas ağrıları ve düşük enerjiden kurtulma sağlanır. Isıtılan yağlar vücutta, bedende kullanılır ise kaslar gevşeyecektir. Cilt onarım masajında tütsü de kullanılabilir. Bu durumda yalnızca bedenen değil ruhende rahatlama sağlanır. Streste vücuttan kolayca akıp gidecektir. Sinir sistemi yatışması uçucu, doğal ve aromatik yağlar ile sağlanacaktır. Cilt onarım masaj tipi aslında soğuk algınlığı gibi problemlere yakalanmayı da en aza indirecektir. Kullanılan aromatik yağlar kokusu ve içermiş olduğu mineral ve vitaminler sayesinde vücuda sayısız fayda sağlayacaktır. Çoğunlukla orta yaş kişilerin tercih etmiş olduğu bu masaj çeşidi gençleşmenin en ideal anahtarıdır. Karıştırılan bu yağlar ciddi anlamda vücudun, bedenin istediği bütün içeriğe sahiptir. Doğru teknikler ile düzenli şekilde cilt onarım masajı yapılması sarkma sorunlarının da önüne geçmektedir.


Kırışıklık gibi faktörlerin de ortadan kaldırılması veya daha uzun vadede oluşmasına engel olmaktadır. Kaliteli bir ovma ve canlandırıcı, yenileyici aromatik yağlar sayesinde cildin onarımı için hiçbir yaş geç kalmış sayılmamaktadır. Cilt onarım masajına erken yaşlarda başlamak çok daha iyi sonuç verse de aromatik yağlar cildi ayırt etmeksizin etki göstermektedir. Fakat cilt onarım masajı bireyin yapısına göre farklılık göstermektedir. Sağlıklı bir vücudu kaplayan cilt daha hızlı ve kolay sonuçlar verir.1 comentário


Convidado:
28 de set. de 2021

Erken yaşta cilt onarım masajına gitmek cildimize yapabileceğimiz en iyi yatırım olabilir, her zamanki gibi mükemmel. :)

Curtir
bottom of page