top of page

Daha Sık Masaj Yaptırmak İçin 3 Neden


Daha Sık Masaj Yaptırmak İçin 3 Neden

Öncelikle, neden düzenli bir masaj, genel sağlık programınızın temel bir bileşeni olmalıdır? Bu sorunun cevabı olarak aşağıdaki nedenleri değerlendirebilirsiniz. Hepimiz düzenli olarak masaj yaptırmak isteriz. Bu bir zorunluluk değil de bir lüks gibi geliyorsa, gerçeklerinizi kontrol edin. Sağlık uzmanları, iyi bir sebeple düzenli masaj terapisini tavsiye ediyor.


  • Ağrılarınızı Kontrol Altına Alır

Bu ağrı, acı veya olumsuz sağlık durumunun bir günde ortaya çıkmadığını hepimiz biliyoruz. Ağrı, masa başında veya bilgisayarda çalışmak gibi aylar ve yıllar boyunca yaptığınız şeylerden kaynaklanır. Ve sadece günlük hayatın rutini ve vücudunuza aldığı zarar nedeniyle tekrarlanması muhtemeldir.


Düzenli olarak planlanmış bir masaj, her zaman arayı kapatmak yerine sağlığınızı korumanıza yardımcı olur. Kronik ağrı, baş ağrısı, yorgunluk, uykusuzluk, anksiyete ve depresyon gibi semptomları tedavi etmek ve hasta olduğunuzda size teşhis koymak için sağlık hizmetlerine ne kadar para harcadığınızı hesaplayın ve koruyucu bir tedavi olan düzenli masajı hayat rutininize ekleyerek ne kadar tasarruf edebileceğinizi düşünün.

  • Stresle Başa Çıkmanıza Yardımcı Olur

Stres tetikleyicileriniz sadece kendinize masaj yaptırmaya karar verdiğiniz günlerde değil, her zaman yanınızdadırlar. Elbette, işini kaybetmek gibi yoğun stresli daha büyük, tek seferlik olaylar da vardır. Ancak düşük ila orta düzeyde stres tetikleyicileri; trafik, insanlar, iş yoğunluğu vb. günlük yaşamın devam eden bir parçasıdır. Uzmanlar, bu kronik, sürekli stresin tüm sağlık koşullarının yüzde 80 ila 90'ının altında yatan neden olduğu konusunda geniş çapta hemfikirdir.


Stres, yüksek tansiyon, uykusuzluk ve obezite gibi her türlü ciddi, kronik sağlık sorununa yol açar. Ve stresin tek başına belirli kanser türlerine yol açabileceğini gösteren daha fazla araştırma vardır. Stresli durumların olmasını engelleyemezsiniz. Meditasyon gibi stres yönetimi tekniklerini uygulasanız bile, stresin vücudunuzda tetiklediği doğal kimyasal reaksiyonları tamamen önlemek zordur.


Sık ve düzenli bir masaj, vücudunuzun strese dayanıklılık mekanizmalarını sürdürmesine yardımcı olur ve stres hormonlarını dengede tutarak kronik sağlık koşulları ve hastalık riskini azaltır. Terapötik masaj, düzenli bir stres yönetimi programının bir parçası olabilir. Bunu bir öncelik haline getirmek, sağlıklı kilonuzu korumanıza, daha iyi uyumanıza ve hatta belirli durumlarda depresyonu hafifletmenize yardımcı olabilir.


Evde Masaj

  • Yaşam Kalitenizi Arttırır

Masaj müşterilerinin yarısı düzenli olarak planlanmış masajlar için randevu oluşturur. Danışanlardan bazıları, düzenli seanslarına gelemeyecekleri konusunda endişe yaşamaktadır, çünkü bu onların sağlıklı kalmasına yardımcı olur ve aktif bir yaşam tarzına öncülük etmelerini sağlar.


Yürüyüş yapmaktan, bisiklete binmekten veya diğer fiziksel aktivitelerden alıkoyan ağrı veya hareketlilik zorlukları yaşamıyor olsanız bile, masaj, yoğun bir günlük yaşantıda ruh sağlığınızı ve bakış açınızı korumak için ihtiyacınız olan fırsat olabilir. Masajın sosyal hayatınızda aileniz, arkadaşlarınız ve iş arkadaşlarınıza olan bakış açınızı, tutumunuzu ve ilişkilerinizi nasıl iyileştirebileceğini bir düşünün.


Comentários


bottom of page