top of page

Derin Doku Masajı Almak için 5 Neden


Derin Doku Masajı Almak için 5 Neden

Kayıtlı bir masaj terapistinden derin doku masajı almak, ağrılı veya yorgun kaslar yaşarken daha iyi hissetmenize yardımcı olmanın harika bir yoludur. Masaj terapisti dokunun derinliklerine inecek ve en çok dikkat edilmesi gereken yerlerde çalışacaktır. Derin doku masajı, masa başında ya da yolculuklarda uzun saatler boyunca geçirdiğimiz kronik ağrılar için büyük bir yardımcıdır. İşte derin doku masajının en önemli beş faydası:

  • Ağrıyı Azaltır

Ağrı gerginliğe yol açar ve artan gerginlik daha fazla ağrıya neden olur. Derin doku masajı, gergin kasları gevşetebilir ve kronik ağrıdan kaynaklanan gerilimi hafifletebilir. Derin doku masajının bir sonucu olarak, iyileşme sürecini başlatacak olan ağrılı bölgeye artan kan akışı olacaktır. Vücuttaki artan kan akışı, ağrının başlamasına neden olan iltihabı azaltmaya da yardımcı olacaktır. Ağrı ve gerginliği ayırdığınızda tüm vücudunuz daha iyi hissedecektir. Ek bir fayda, vücut için daha rahatlatıcı olmasıdır.

  • Stresi Azaltır

Profesyonel masaj terapisti derin doku masajı sırasında, daha derindeki kaslara ulaşmak için yüzeye daha yakın olan kasları tamamen gevşetmek için losyonlar ve basınç kullanır. Sadece rahatlayın ve terapistin taşıdığınız tüm stresi atmasına izin verin.

  • Kan Basıncını İyileştirir

Vücudunuz gevşediğinde, stres ve gerginlik kasları terk eder ve sonuç olarak ağrı azalır. Bu kombinasyonun ayrıca kan basıncı üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Derin doku masajı da serotonini artırarak sizi daha mutlu hissettirir.

  • Yara Dokusunu Parçalar

Derin doku masajı vücuttaki yara dokusunu parçalayabilir zamanla ağrı ve gerginliğe katkıda bulunan bir faktör olan yara dokusundan kurtulabilir. Bir masajın diğer faydaları arasında lenfatik drenaj ve dolaşımın yanı sıra gelişmiş esneklik bulunur. Bu faydalar özellikle ameliyattan veya diğer yaralanmalardan iyileşenler için faydalıdır.

  • Yaralı Kasları İyileştirir

Sporcuların bu kadar çok masaj yaptırmasının nedenlerinden biri de yaralanmış kaslar için harika bir tedavi olmasıdır. Stresli kaslar, oksijenin ve besinlerin vücutta hareket etmesini engeller. Derin doku masajı, kasları gevşetecek ve her şeyin tekrar hareket etmesine yardımcı olarak, bu da ağrıyı azaltmaya yardımcı olacaktır.

Vücudun iç işleyişi döngüseldir; vücudun bir bölgesindeki bir şey sonunda başka bir alanı etkiler. Derin doku masajı, ağrı ve gerginlik döngüsünü kırmak ve her şeyin olması gerektiği gibi akmasına yardımcı olmak için kasları gevşetmek için harika bir tedavidir.


Masaj

Masajınızdan Önce ve Sonra


Derin doku masajından önce ve sonra, masaj vücutta hareket etmeye başladığından toksinlerin atılmasına yardımcı olmak için bol su içtiğinizden emin olun. Masajdan sonra ağrı hissedebilirsiniz ve bu normaldir. Vücudun iyileşmesine yardımcı olmak için masajdan sonra evde yapabileceğiniz, ılık bir banyo sizi rahatlatabilir.


Vücudunuz her gün sizin için çok çalışıyor, bu yüzden onu derin bir doku masajıyla ödüllendirin. Stresin azalması, gerginliğin ve ağrının azalması, tansiyonun düşmesi ve hatta eski yara dokusunun parçalanması gibi faydaları hissedeceksiniz.


ความคิดเห็น


bottom of page