top of page

Doğal Terapi Uygulayıcılarının Masaj Sunması İçin Nedenler


Doğal Terapi Uygulayıcılarının Masaj Sunması İçin Nedenler

Masaj, reiki, homeopati, aromaterapi, akupunktur, akupresür ve diğer doğal şifa yöntemleri, vücudun enerjisiyle kendi benzersiz yollarıyla çalışır. Yine de hepsi aynı temel odağı paylaşmaktadır; vücudu iyileştirmeye yardımcı olmak. Bu nedenle, bu çeşitli terapileri birlikte çalışacak şekilde birleştirerek, danışanların daha büyük veya daha hızlı iyileşmeler görmeleri mantıklıdır. İşte hizmet listesine masajı eklemenin doğal terapi işinize fayda sağlayabileceğine inanmanın nedenleri;

 • Masaj ve Doğal Şifa Terapileri Farklı Ama Tamamlayıcıdır

Kavramsal olarak bazen masaj ve doğal terapiler tamamen zıt olarak karşımıza çıkabilir. Masaj, vücut gerginliğini azaltmak için uygulamalı manipülasyonu kullanırken, Reiki gibi bazı şifa yöntemleri, vücudun doğuştan gelen enerjisini serbest bırakmayı ve iyileşmeyi teşvik etmeyi amaçlayan, eller serbest veya hafif dokunuşlu bir terapi yaklaşımı kullanır. Yine de her ikisinin de nihai hedefi aynıdır, vücudu iyileştirmek ve enerji akışını ve işlevini teşvik etmek.

 • Masaj Terapilerinin Farklı Türleri Vardır

Hamstring gerilmeleri veya sırt ağrısı gibi yaygın yaralanmaları iyileştirmek için hoşgörülü, onarıcı bir tüm vücut masajı, derin doku masajı terapisi isteyebilirsiniz. Hizmet yelpazesine masaj terapisini dahil etmek, asla mümkün olduğunu düşünmediğiniz şekillerde yardımcı olur.

 • Masaj Terapistleri Anatomi ve Fizyoloji Bilgisine Sahiptir

Lisanslı masaj terapistleri sadece masaj tekniklerini öğrenmekle kalmaz, aynı zamanda insan anatomisini ve fizyolojisini de inceleyerek vücudun nasıl çalıştığına dair derinlemesine bir anlayış sağlar. Bu, danışanın çare aradığı bir veya daha fazla fiziksel sorunu olduğunda faydalı olabilir.

 • Masaj Müşterinin Fiziksel Sağlığına Göre Hareket Eder

Masaj, aşağıdakiler de dahil olmak üzere, müşterilerin fiziksel refahını çeşitli şekillerde iyileştirebilir:

 1. Kas gerginliğinin neden olduğu sırt ağrısı ve eklem ağrısını azaltmak.

 2. Hareket aralığının iyileştirilmesi.

 3. Zayıf, hasarlı veya atrofik kasları çalıştırmak ve germek.

 4. Gerginliğin depolandığı yerlerde stresi azaltarak yaralanmaları önler.

 5. Müşterilerin kendi bedenleri hakkında bir farkındalık kazanmalarına yardımcı olmak.

 6. Vücudun etrafındaki lenf akışını uyararak bağışıklık sistemini güçlendirmek.

 7. Vücudun en büyük organı olan cildin durumunu iyileştirmek.

 8. Doku rejenerasyonunu teşvik etmek.

Evde Masaj
 • Ağrı Gidermek İçin Masajın Faydaları Kanıtlanmıştır

Akupunktur gibi şifa yöntemleri sakinlik hissi sunabilir, kaygı ve depresyonu hafifletebilir ve Reiki gibi doğal terapilerin bazı ağrı ve rahatsızlıkların iyileştirilmesine yardımcı olduğu bilinmektedir. Konu ağrı kesici olduğunda masajın faydaları kanıtlanmıştır. Ağrıdan muzdarip müşteriler için çoklu terapilerin tüm faydalarından yararlanabilecekleri çok yönlü bir tedavi planı oluşturmaya çalışmak mantıklıdır.

 • Masaj Her Açıdan Yardımcı Olabilir

Masajın eklemlerden ve kaslardan gelen stresi ve gerilimi gidermeye yardımcı olur, aynı zamanda bir dizi beklenmedik şekilde yardımcı olma yeteneğine de sahiptir. Örneğin, ilaç bağımlılığını azaltabilir veya uyku kalitesini artırabilir.


Hizmet listesine masajı eklemeyi seçerseniz, müşteriler öz bakım konusunda daha bütünsel bir yaklaşım sunabilirsiniz. Masajın doğal şifa yöntemleriyle kombinasyonu, müşterilerinizin hem duygusal hem de fiziksel sağlığını iyileştirmenin yollarını sağlamanızı sağlayacaktır. Bir masajın somut fiziksel faydaları şüphesizdir ve günün sonunda masaj terapisi vücutta dengeyi sağlamanın sadece farklı bir yoludur. Bu nedenle hem masaj hem de doğal şifayı birlikte sunarak, müşterilerinize bütünsel bir düzeyde bakabilirsiniz.


Comentarios


bottom of page