top of page

Düzenli İyileştirici Masajın 9 Faydası


Düzenli İyileştirici Masajın 9 Faydası

Vücudunuzdaki Sorunları Düzeltmek İçin İyileştirici Masaj

Masaj terapistleri vücudunuzu değerlendirmek, zaman içindeki değişiklikleri gözlemlemek ve her müşteri için bireysel tedavi planları tasarlamak üzere eğitilir.

İyileştirici masaj, bir kişinin yaralanması, postural veya eklem sorunlarına yönelik özel tekniklerin yanı sıra dolaşımı iyileştirme, ağrıyı azaltma ve genel bir iyilik hissi getirme konusunda da kullanılabilir.


Stresi Azaltır

Gevşeme ve rahatlamanın önemi göz ardı edilemez bir durumdur ve masajın en çok bilinen etkilerinden biri, daha fazla sakinlik ve rahatlama hissidir. Hem duygusal hem de fiziksel stresi azaltır, bu nedenle stres ve kaygı tedavi programlarında sıklıkla tavsiye edilir.


Masajın yatıştırıcı, tedavi edici ve iyileştirici faydaları, bize iyi hissettiren hormonlar olan endorfinlerin salınmasını teşvik eder. Bu iyi hissettiren hormonların aksine orepinefrin, adrenalin ve kortizol gibi strese neden olan kötü hormonlar da azalır.


Bağışıklığı Güçlendirir


Stres hormonlarının azalması nedeniyle bağışıklık sisteminizin daha verimli çalışmasını sağlar. Buna ek olarak, masaj dolaşımı artırır ve lenfatik drenajı iyileştirir, bu da yine bağışıklık sisteminin etkinliğini artırır.


Zihinsel Berraklığı Artırır


Düzenli iyileştirici masaj uygulamalarıyla vücudunuza rahatlama ve stres atma şansı verildiğinde, zihinsel berraklık düzeyleriniz artar.


Kas Gerginliğini ve Ağrıyı Azaltır

İyi masaj teknikleri uygulandığında, tetik noktalardaki problemler serbest kalır, kasları germenin, uzatmanın ve yapışıklıkları parçalamanın harika bir yoludur.

Masaj terapistleri sert, yaralı veya sadece ağrılı bölgelere odaklanabilir. İyileştirici masaj, dokulara giden kan akışını artırarak ve gerginliği azaltır ve sadece ağrıyı hafifletmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda toksinlerin atılmasına ve hücrelerin oksijenlenmesine de yardımcı olabilir.


Artan Eklem Hareketliliği Sağlar

Eklemlerin çevresindeki kas gerginliğini serbest bırakarak eklemdeki hareket aralığı arttırılabilir. Bir eklem artık sertlik tarafından engellenmediğinde, kas fonksiyondaki eklem hareketini desteklemek ve iyileştirmek için masaj uygulanabilir .


Masöz

İyileştirilmiş Duruş Sağlar


Masaj, çok oturan veya işyerinde bilgisayar kullananlarda yaygın olarak görülen boyun ve omuz bölgelerindeki pek çok ağrıyı ve gerilimi gidermeye yardımcı olur. Alt sırt bölgesi de uzun süre oturmaktan sıkılmaya eğilimlidir. İyileştirici masaj, kasları uzatarak, gelişmiş postüral uyum için vücudu dengeleyerek bu sorunların giderilmesine yardımcı olabilir.

İyileştirilmiş Cilt Tonu Sağlar

Masaj, sağlıklı ve tonlanmış bir cilt elde etmenize yardımcı olabilir. Ciltteki bitişik dokulardaki gerilimi azaltır ve dolaşımı artırır. Cildin içinde ve altında artan dolaşım, beslenme döngüsüne yardımcı olabilir ve hücre yenilenmesini teşvik edebilir. İyileştirici masaj aynı zamanda sebum üretimini de uyarır, esnekliği artırmaya, kuru cildi nemlendirmeye ve yumuşatmaya yardımcı olur.


Kronik Ağrıların Azaltılmasını Sağlar


Örneğin, bir kişi sürekli çenesini sıktığı için gerilim tipi baş ağrısı çekebilir. Çene sıkma, boyun ve omuzlardaki veya vücudun başka bir yerindeki ağrıya stres tepkisi olabilir. Ağrının kaynağına değinerek, çene tepkisel olarak sıkmayı durduracak ve gerilim tipi baş ağrılarının azaltılmasına veya ortadan kaldırılmasına olanak tanıyacaktır.Comments


bottom of page