top of page

Egzotik Bali Masajı Nedir?


Egzotik Bali Masajı

Egzotik Bali Masajı Nedir?


Egzotik bali masajı bütünsel bir masaj tekniğidir. Çin, Güney Asya ve Hindistan’dan günümüze kadar uzanan Bali masajı, aromatik yağlarla karıştırılarak, sizlere unutulmaz bir masaj deneyimi verir.


Egzotik bali masajı ilk olarak Endonezya’nın Bali adasında ortaya çıkmıştır. Verdiği yenilenme ve arınma hissi ile oldukça popüler bir masaj haline gelmiştir. Egzotik bali masajı saç derisinden ayakucuna kadar vücudun her bölgesinin rahatlatmasını amaçlar. Bali masajından olumlu sonuç almak adına değişik yağlar kullanılmaktadır.


Tütsüler, loş ışık, müzik ve aromatik yağların kokusu sizi huzurlu ve sakin bir masajın tadını çıkarmanıza yardımcı olur. Cildinize uygun olarak belirlenecek aromatik yağlarla birlikte, hafif tempoda masaj işlemi yapılır.


Son derece hafif basınçlı ve etkili bir masaj yöntemi olan egzotik bali masajında yoğurma, sıvazlama ve vuruş teknikleri kombine edilerek yapılır. Vücut peelingi ile ölü deri atılır, cildin beslemesi ve yumuşaklığa ulaştırılması ile bilinen özel aromatik yağlar ile tüm vücut temizlenir ve toksinler atılır. Kan dolaşımının arttığı, bağışıklık sisteminin güçlendiği egzotik bali masajı, kas dokularının esnetilmesiyle ile gevşemenize olanak sağlar.


Sırt, omuz, boyun bölgelerine kuvvetli basınç uygulanarak, gergin kaslar esnetilir ve açılması sağlanır. Kan akışının artması için yoğurma tekniği uygulanır ve tüm vücutta kan basıncı harekete geçerek, dolaşımı hızlandırır.


Vücutta biriken negatif enerjinin azalması için enerji kanallarında dolaşım sağlanır. Basınç, sıkma ve yuvarlama teknikleri ile karıştırılarak uygulanan bu yöntem ile vücut direnci yükselir ve ağrılar giderilir.


Masaj


Egzotik Bali Masajının Faydaları


Egzotik bali masajının faydalarından biri vücudun rahatlamasını ve sakinleşmesini sağlar. Kan dolaşımını hızlandırır, kişiye enerji ve rahatlama hissi verir. Çeşitli yağların kullanılması ve işlemlerin hafifçe ovarak yapılmasından dolayı depresyon ve strese iyi gelir.


Kullanılan yağlar sayesinde masajı yaptıran kişinin uykusu düzene girer, kan dolaşımının artması sebebiyle toksinler vücuttan atılır ve bağışıklık sistemi düzene girer. Düzenli yaptırıldığı zaman egzotik bali masajı kadınlarda regl dönemini düzene sokar ve adet öncesi sendromunun hafif atlatılmasına yardımcı olur. Bali masajında çeşitli yağlar karıştırılarak yapılan bu masaj cildin güzelleştirir ve ten rengi hafif açılma meydana gelir.


Egzotik bali masajını yaptıran kişiler dikkat etmelidir. Birçok yağ kullanıldığından dolayı, kişide alerjik tepkimeler görülebilir. Açık yara, deri enfeksiyonu olanlara masaj uygulanmaz. Masaj yaptıran kişinin herhangi bir hastalığı varsa bir doktora danışarak masaj yaptırılması tavsiye edilir.


  • Ağrı ve krampları azaltır,

  • Derin dokuda gevşeme sağlar,

  • Gergin kas ve dokuyu açar,

  • Zihni boşaltır, stresten arındırır ve duygusal denge sağlanır,

  • Cilt kendini yeniler, gözenekleri açar, tazeler ve canlılık katar,

  • Uykuyu düzenler.


Egzotik bali masajı, ayaktan başlanarak sinir uçlarını gevşetir. Lenf dolaşımı harekete geçer, vücut zararlı maddelerden temizlenir. Egzotik bali masajında tamamen dinlenmiş, mükemmel bir bilince ve vücut enerjisine sahip olabilirsiniz. Bali masajının ortalama süresi 60 dakikadır.

Comments


bottom of page