top of page

Elektro Masaj İle Bölgesel İncelme


Elektro-Masaj-İle-Bölgesel-İncelme

Elektro masaj, hedeflenen kas ve kas gruplarını yoğun ve etkili bir biçimde çalıştırdığı için bölgesel yağlardan kurtulmada oldukça ejektif bir uygulamadır. Genetik nedenlerle belirli bölgede yerleşik yağ tutulumu kadınlar kadar erkekler arasında da rastlanılan bir durumdur. Kilolu olmadığı halde basen, bel, karın alanındaki yağlarından kurtulmak isteyen herkesin tercihte bulunabileceği, başarılı bir uygulamadır.


Diyet ve spor programlarına ek olarak kullanıldığı takdirde kilo vermeyi hızlandırır. Özellikle zaman problemi olan bireyler için elektro masaj uygulamasının en büyük avantajı kısa sürelerde maksimum egzersiz yapmış olmayı sağlıyor olmasıdır. Hedefli, bölgesel kas çalıştırma üstüne kurulu bir sistem olduğu için özellikle bölgesel incelmede de çok başarılı sonuçlar elde etmeyi sağlıyor diyebiliriz. Haftada 1 - 2 kere olmak üzere en az 6 seanslık elektro masaj seansının yarattığı değişimi şöyle sıralayabiliriz;

  • Belirgin ve biçimli hatlar

  • Daha genç daha sıkı bir vücut

  • Daha ince bir fiziksel yapı

  • Sportif, çekici bir bedensel enerji


Elektro Masaj İle Vücut Şekillendirme


Elektro masaj seansı ile vücut şekillendirme, bölgesel kas güçlendirme ile fiziksel olarak arzu edilen görüntüye kavuşmayı sağlar. Karın, bel çevresi, kalça kasları, basenler, sırt kasları, omuzlar, alt ve üst bacak kaslarının tamamını elektro masaj uygulaması ile tekrardan biçimlendirmek mümkün.


Güçlü Karın Kasları ve Dümdüz Bir Karın


Karın, bedenin, vücudun en sık ve en kolay yağlanmakta olan bölgesidir. Özellikle kadınlar arasında. İç organların bu alanda toplanmış olması, göbeğin yağlanmaya meyilli olan durumu önemli sebeplerinden biridir. Karın bölgesi kasları, vücudun, bedenin, çalıştırılması görece daha zor kas gruplarından olduğu için hemen hemen herkesin, zayıf da olsa göbeği vardır.

Elektro masaj uygulamasının en avantajlı kullanım alanlarından birisi karın kaslarıdır. Çalıştırması zor ve geliştirmesi o yüzden spor ile bile uzun ve yoğun bir çalışma isteyen bütün karın kaslarını kolaylıkla çalıştırabilir. İç organlar üstünde de masaj etkisi yaptığı için metabolizmayı harekete geçirir ve bedenin, vücudun toksin atma sistemleri çok daha hızlı çalışmaya başlar.Kimler Elektro Masaj İle Vücut Şekillendirme Yaptırabilir?

  • Bölgesel kas zayıflığı olan ve 25 yaş üstü kadın ve erkekler.

  • Bölgesel kas şekillendirme, geliştirme yapmak isteyen kadın ve erkekler.

  • Bölgesel yağlanma ve kalınlaşma şikayeti bulunan kadın ve erkekler.


Elektro Masaj Hakkında Sıkça Sorulan Sorular


Elektro Masaj İşe Yarıyor Mu?


Spor yaparak bile çalıştırması zor olan kas gruplarını yoğun bir şekilde çalıştırdığı ve bölgesel incelme sağladığı için vücut şekillendirmede de etkili sonuçlar elde etmeyi sağlayan bir uygulamadır.


Elektro Masaj Uygulaması Zararlı Mı?


Hayır değildir. Hatta oldukça yararlı ve ekstra avantajlar sağladığını da söylemek mümkün. Kasların yoğun olarak uyarılması, kan dolaşımını harekete geçirdiği için lenf drenaj sistemi daha aktif hale gelir. Böylelikle vücut doğal olarak detoksa başlamış olduğu için, elektrik dalgalarının yıkıma uğrattığı yağ dokusu hızla vücuttan uzaklaştırılmışta oluyor.


Elektro Masaj Diğer Uygulamalar İle Birlikte Kullanılabilir Mi?


Elektro masaj uygulaması, bölgesel incelme ve şıkalaştırmada kullanılan radyofrekans, ses dalgası gibi türlü enerji kaynakları ile çalışan diğer uygulamalar ile kombine edilerek, çok daha etkili bir hale getirilebilir.

Comments


bottom of page