top of page

Elektro Masaj Uygulaması


Elektro-Masaj-Uygulaması

Elektro masaj uygulaması, cilt yüzeyinden başlayarak derin doku katmanlarını, kas ve kas gruplarını etkili bir biçimde uyaran bir vücut gençleştirme uygulamasıdır. Elektrik dalgaları, aynı anda cilt yüzeyini, kasları ve dermiş dokuları uyarır. Pasif spor ile yoğun ve odaklı olarak çalıştırılan kaslar, aktif bir hale gelir. Kas güçlendirme ve vücut şekillendirmede kullanılan etkili yöntemlerden birisi olan elektrik masaj uygulamasının dıştan içe içten dışa, bütün doku katmanlarını yenilemeye katkıda bulunan sistemi sayesinde daha canlı ve genç bir görünüme kavuşmak oldukça mümkün.


Elektro Masaj Uygulaması Nedir?


Elektro masaj, kasların yoğun bir biçimde çalışmasını sağlayarak metabolizma hızını arttırır. Kan dolaşımını harekete geçirir ve böylelikle vücudun yağ yakmasını sağlar. Yaşlanma, hareketsiz gündelik yaşam, sağlıksız beslenme gibi nedenlerle beden deformasyona uğrar. Elektro masaj, elektrik dalgaları ile kasları güçlendirerek bu deformasyonu durdurmanın, yavaşlatmanın ve sonuçlarını ortadan kaldırmanın en kolay, en eski ve en etkili yollarından da birisidir.


Yaş almaya bağlı olarak gevşemiş olan kasların üstünü örten derinin katmanları da zaman geçtikçe kas dokusunun gevşemesine bağlı olarak kendini yer çekimine bırakır. Kasları güçlendirdiğimizde beden, vücut doğal olarak daha canlı ve daha genç görünecektir. Elektro masaj, kasları ve deri altındaki bağ dokuları ve yağları etkin bir şekilde uyararak ihtiyacımız olan toparlanmayı da elde etmemizi sağlar.


Elektro Masaj Nasıl Çalışır?


Hareketsiz gündelik yaşam, hamilelik, yaşlanma, sağlıksız beslenme gibi sebeplerle vücut gençlik zamanlarındaki sıklığını, diriliğini kaybedebilir. Bu gevşeme ve formunu yitirme aslında uzun bir süreçtir ve aslında kasların zayıflaması ile başlar ve buna bağlı olarakta bir dizi olumsuzluk ardı ardına devreye girer. Kan dolaşımı yavaşlar ve oksijen yetersizliği ile beraber beden, vücut yağlanmaya başlar. Deri altındaki yağ doku büyür, yağ hücrelerinin sayısı da artar ve fazla yağ dokusu da taşıyıcı bantlardan sarkar. Yağlanma, derinin kalınlaşmasına ve portakal kabuğu görünümüne sebep olur. Elektroterapi, yağ yakar, kasları çalıştırır ve bu bozulmayı da tersine çevirir.


Elektro masaj uygulamasının etkilerini sıralamak gerekirse de:

 • Kasları ve kas gruplarını güçlendirir

 • Bölgesel yağ yakımı üstünde etkilidir

 • Yağ yakımını sağlar

 • Kas ve diğer dokularda da elastikiyeti arttırır

 • Kan dolaşımını harekete geçirir

 • Metabolizmanın hızlanmasında katkısı bulunur

 • Lenf drenaj sisteminin çalışmasını pozitif yönde etkiler

 • Deride sıkılaşma sağlar

 • Bedensel incelme sunar

 • Daha belirgin vücut, beden hatlarına kavuştururElektro Masaj İle Pasif Egzersiz


İlk olarak fizyoterapide kullanılmaya başlanan elektro masaj, pasif egzersiz uygulamalarının da ilk versiyonudur denebilir. Elektro masaj, uygulandığı alandaki kasların ayarlanabilen elektrik dalgaları ile belirli bir sayıda ve hızda uyarılması temel prensibi ile çalışmaktadır. Bir çeşit spor yapmadan kas çalıştırma yöntemidir. Spor ile birlikte kullanıldığında ise hem elektro masaj uygulamasının hem de sporun verimliliği daha da artar. Spor yapmak istemeyen veya yapamayan bireyler için kas hareketliliğini sağlıyor olması nedeni ile oldukça avantajlı bir uygulamadır.

Elektro Masaj Hangi Durumlarda Kullanılabilir?

 • Herhangi bir nedenle uzun süre hareketsiz kaldığı için zayıf düşmüş olan kasların güçlendirilmesinde etkilidir.

 • Yaşlanmaya bağlı olarak kas gevşemelerinde pasif egzersiz desteği, kasların güçlü kalmasına katkıda bulunur, iskelet sistemini korur.

 • Kilo vermeye bağlı olarak zayıf düşmüş olan kas ve kas grupları, elektro masaj sayesinde güçlendirilebilir.

 • Hamilelik ve doğum sonrası özellikle karın ve bacak bölgelerindeki gevşeme, elektro masaj ve em slim, AWT gibi vücut, beden sıkılaştırma yöntemleri ile kombin edilerek, kısa sürede oldukça etkili sonuçlar elde etmeyi sağlayabilir.

コメント


bottom of page