top of page

En Çok Tercih Edilen Masaj Türleri


En Çok Tercih Edilen Masaj Türleri

Bir masaj terapisti, her zaman zinde kalmak ve en popüler masaj terapisi biçimlerini sunmak ister. Bunu yapmak, yalnızca kaliteli bir hizmet sunmak için değil, aynı zamanda daha fazla sayıda müşteri çekebilmeyi sağlar. Tercih edilen masaj trendlerinin önünde olmak ve yüksek kalitede hizmet verebilmek için en çok istenen masaj türleri için sürekli eğitime ihtiyaç vardır. Birkaç tür masaj terapisi talebi olsa da, masaj terapistleri en çok tercih edilen masaj türleriyle uyum içinde olmalıdır.


İsveç Masajı


Bir müşteri herhangi bir vücut çalışması yaptırmakta yeniyse, masaj terapisi talebi genellikle en çok bilinen ve uygulanan bir İsveç Masajı olacaktır. Masaja yeni başlayanlar için İsveç masajı mükemmel bir seçimdir çünkü sadece kas düğümlerini gevşetmekle kalmaz, aynı zamanda tamamen rahatlatıcı da olabilir. Bir masaj terapisti masaj sırasında muhtemelen yoğurma, uzun vuruşlar (kalp yönünde), derin, dairesel hareketler, pasif eklem hareketleri ve diğer birçok tekniğin bir kombinasyonunu kullanacaktır. Bir İsveç masajı seansı tipik olarak yaklaşık 60 ila 90 dakika sürer.


Thai Masajı


Aktif bir hasta ağrı ve stresi azaltmak için masaj terapisi almak istiyorsa, Thai masajı tam da ihtiyaç duydukları şey olabilir. Thai masajı, ağrı ve stresi gidermenin yanı sıra esnekliği, dolaşımı ve enerji seviyelerini artırmaya da yardımcı olabilir.

Bir masaj terapisti, yogik esnemeye benzer hareketler kullanarak tüm vücudunuzu çalıştırır. Masaj terapisti avuç içlerini ve parmaklarını kullanılarak sıkı bir basınç uygulayacaktır. İsveç masajına benzer şekilde, Thai masajları da tipik olarak 60 ila 90 dakika arasında sürer.


Masaj

Kupa Terapisi


Hasta kas gerginliğini gidermeye ve kan akışını artırmaya yardımcı olabilecek alternatif bir terapi arıyorsa kupa terapisi doğru seçim olabilir. Kupa terapisi, emme etkisi oluşturmak için kapların cilde yerleştirilmesini içerir. Hacamat, bardakların yerleştirildiği bölgedeki kan dolaşımını artırarak kas gerginliğinin azalmasına neden olur. Bu gerilim azaltma, kan akışını ve hücre onarımını iyileştirebilir.


Bir masaj terapistinin, doğru hacamat biçiminin kuru veya ıslak hacamat olup olmadığına karar vermesi gerekir. Bu tercihi yaparken hastanın tıbbi durumu hangi yöntemin doğru olduğunu belirlemeye yardımcı olacaktır. Kuru hacamat sadece emme etkisi yapar ancak, ıslak hacamat tıbbi kanamayı içerir. Bu da kapları uygulamadan önce derinin hafifçe kazınması anlamına gelir. Ayrıca, kupa terapisi sonrasında hematomun oldukça yaygın olduğunu unutmamak gerekir, bu nedenle hastalanın önceden bilgilendirilmesi önerilir. Bir kupa terapisi seansının süresi değişir. Değişkenler, kaç bardağın olduğuna ve terapinin uygulandığı alanın boyutuna bağlı olabilir.


En çok tercih edilen masaj türlerini bilmek çok önemlidir. Daha da önemlisi, bu seansları gerçekleştirmek için bilgi, araçlar ve güvendir. Bir masaj terapisti için sürekli eğitim programları önemlidir. Profesyonel masaj terapistlerimizle görüşerek masaj terapi çeşitleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.


Comentários


bottom of page