top of page

En İyi Masajı Almak İçin 8 İpucu


En İyi Masajı Almak İçin 8 İpucu

İster ilk kez ister düzenli olarak masaj yaptırıyor olun her seferinde masajınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi bilmek önemlidir. Sadece seansınızı geliştirmeye yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda sonrasında daha iyi hissetmenize de yardımcı olacaktır. İlk masajınız sırasında ne bekleyeceğinizden emin değilseniz, bu sık sorulan sorulara bir göz atın. Her seferinde en iyi masajı aldığınızdan emin olmak için, masaj terapi deneyiminizi geliştirmek için aşağıdaki en iyi masajı almak için 8 ipucunu uygulamanızı öneririz.

  • Bir Hedef Belirleyin – Masajınızdan ne elde etmek istediğinizi belirlemek önemlidir. Stres giderici mi arıyorsunuz? Rahatlamak mı? Baş ağrılarına yardımcı olmak için mi? Kronik ağrıya yardımcı olmak için mi? Amacınızın ne olduğunu bildiğinizden emin olun ve masaj terapistinizin de bunu bilmesini sağlayın. Terapistiniz ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize göre özel bir deneyim oluşturmaya yardımcı olacaktır.

  • Deneyim Önemlidir – Doğru masaj terapisti ile eşleştirilmek çok önemlidir. Randevunuzu aldığınızda, baskı seviyeleri ve deneyim hakkında terapistinizle konuşmalısınız. Masaj randevunuzu aldığınızda terapistiniz ne tür bir baskıdan hoşlandığınızı soracak ve sizi benzer basınç seviyesine sahip bir masaj terapisi önerecektir.

  • Terapist ile İletişim – Masajınızdan önce, masaj sırasında ve masaj sonrasında iletişim çok önemlidir. Terapistinizle seanstan önce nasıl hissettiğiniz, tıbbi geçmişiniz ve seanstan ne beklediğiniz hakkında iletişim kurmak, seansınızın belirli hedeflerinize odaklanmasına yardımcı olacaktır. Masajınız sırasında, masaj terapistiniz, basınç seviyesinin istediğiniz gibi olduğundan emin olmak için kontrol edecektir. Çok ağırsa veya rahatsızsanız, bunu mutlaka masaj terapistinize bildirim. Masajınızdan sonra, masaj terapistiniz geri gelmeniz için bir seans zamanı önerecek ve ayrıca yararlı bulabileceğiniz bakım sonrası ipuçlarını önerecektir.

  • Masaj Öncesi Hazır Olun – Zihninizi ve bedeninizi seansa hazırlamanız için size zaman tanımak için randevunuzdan 15 dakika önce hazırlanmayı planlayın. Bu şekilde rahat ettiğiniz alanları ve masaj seansınız için terapistinizin hedeflerinizi bilmesini sağlamak için iletişim kurduğunuzdan emin olabilirsiniz.

  • Elektronik Cihazlarınızı Geride Bırakın – Masaj yaptırmak, dikkatinizi dağıtacak şeyleri bir kenara itebileceğiniz ve teşvik edebileceğiniz birkaç yerden biridir. Telefonunuzu ve elektronik cihazlarınızı arabanızda veya evde bırakarak zihninizi boşaltmalısınız.

  • Nefes Almayı Unutmayın – Karnınızdan gelen uzun nefesleri gevşetmek seansınız sırasında sadece zihinsel olarak rahatlamanıza yardımcı olmaz, aynı zamanda terapistiniz vücudunuzun sertliğini ve gerginliğini çalışırken kaslarınızın gevşemesine de yardımcı olur. Nefesinizi tutmak veya düzensiz nefes aldığınızı görmek isteyebilirsiniz, ancak en iyi deneyim için buna odaklandığınızdan emin olmanız önemlidir.

Masaj

  • Konfor Alanınızı Keşfedin – İster ısıtmalı bir masa ister loş ışıklar veya belirli bir müzik türü tercih edin, masajınızla ilgili her şey sizi iyi ve rahat hissettirmeye odaklanmalıdır. Masaj terapistiniz seansınızdan önce, seans sırasında ve sonrasında rahat olmanızı sağlar. Masaj terapistinize rahat hissettiğiniz durumları söylemekten çekinmeyin.

  • Masaj Sonrası Dinlemeye Zaman Ayırın – Masajınızdan sonra, hayatın koşuşturmacasına geri dönmeden önce rahatlamak ve zihninizi ve bedeninizi iyileştirmek için ekstra zaman planlayın.


Comments


bottom of page