top of page

En Tuhaf 10 Masaj Terapisi


En-Tuhaf-10-Masaj-Terapisi

Yoğun iş temposundan bunalan birçok kişi hem beden hem de ruh sağlığı açısından yenilenmek amacı ile masaj yaptırıyor. Fakat hem beden hem de ruh sağlığını yenileyen masajlar da günden güne yenilenip, değişip ilginç bir hal alıyor. Bizler de dünyanın dört bir tarafında uygulanan birbirinden tuhaf on masaj terapisini sizler için bir araya getirdik.


Gıdıklama Masajı


Ispanya’nın Madrid kendinde bir masaj salonunda sunulan gıdıklama masajı, müşterilerin stresini hafifletmek adına uygulanıyor. Şu ana kadar dünyanın pek çok yerinde uygulanmayan bir masaj tekniği olan gıdıklama masajı, yumuşak tüyler kullanarak müşterilerin stresini azaltmayı amaçlıyor.

Kaktüs Masajı


Kaktüs masaj terapisinin son derece acı verici olduğunu düşünebiliriz, fakat Meksika’ da bulunan Punta Mita kentinde bir masaj salonunda uygulandığı yerden çıkabilen hakali kaktüsü kullanılıyor. Hakali kaktüsü sayesinde acı duymadan bu masajı uygulatabilirsiniz.


Python Masajı


Size rahatlatmak adına bir piton masajı uygulattırmanız teklif edilseydi yanıtınız ne olurdur? Filipinler de bulunan Cebu City Hayvanat Bahçesi özel bir Python masaj uygulaması sunmaktadır. Bambu olan bir yatak üzerinde masaj isteyen kişi yatarken Walter, Ej, Michelle ve Danial isimli dört piton 10 ila 15 dakika kadar üstünüzde sürtünme hareketleri gerçekleştirir.


Alev Masajı


Çin de geleneksel olarak kış aylarında yapılan bu masaj yaptıranlara acı vermek yerine, bireyin sırtında duran bir bezin, üzerine konulan alkolün yakılması ise yapılır.


Yumurta Bebek Masajı


Çin de bebeklerin doğumundan sonra ikinci ayından sonra bir ritüel olan saç kesme esnasında yapılan yumurtalar İle uygulanan masaj dünya çapında en enteresan, ilginç masajlar arasında yerini almıştır.


Yüz Tokatlama Masajı


Çoğunlukla bir kişi diğerini tokatlamış olduğunda, bu olumsuz bir reaksiyonun göstergesidir. Fakat Mawin ve Tata New Series Worl aracılığı İle yönetilen ve özel yüz tokatlama masaj uygulaması sunan bu tesis konusunda dünyanın da gözde merkezlerinden biri haline gelmiştir.


Afrika Salyangoz Masajı


Japonya, Rusya ve Birleşik Krallıkta bu masajı uygulamak son derece popülerdir. Bunun yanı sıra bu masajı yaptırmak da biraz cesaret işi.


Gondol Masajı


İtalya’nın Venedik şehrindeki bir spa salonunda, özel bir gondolda, gondol masajı sunulmaktadır. Bu açık hava masajı Venedik’in çekici lagünlerinden de birisinde gerçekleştirilir.


Fil Masajı


Gerçekten heyecan verici bir masaj deneyimi yaşamak istiyorsanız, Cihang Mai, Tayland’da ki turist parkına gitmelisiniz. Özel bir çeşit manipülasyon sunan tek merkez denilebilir.

Satırla Et Masajı


Çoğunlukla Tayvan da uygulanan bu masaj uygulamasının kökeni Çin de M.Ö. 2000 yılında yapılan bıçak masajı uygulamasına dayanan satırla et masajı, vücudun depolanmış olan enerjisini serbest bırakması ve kan akışını arttırıp, zararlı toksinleri de temizlemesi açısından önemli ve etkili masaj türüdür.

Comments


bottom of page