top of page

Enerji Tekniklerini Masaj Terapisi Seanslarına Dahil Etmek


Enerji Tekniklerini Masaj Terapisi Seanslarına Dahil Etmek

Çoğu zaman, enerji modaliteleri, bu teknikleri özel olarak yapan enerji pratisyenleri veya masaj uygulamaları içinde ayrı bir hizmet olarak sunan masaj terapistleri tarafından gerçekleştirilir. Bir masaj seansına enerji tekniklerini dahil etmek, gevşeme, kas gevşetme ve ağrı azaltmanın nihai sonuçlarını azaltmadan terapistin vücudundaki fiziksel yükü de azaltabilir. Belirli meridyenler belirli kasları yönettiğinden, bir meridyene yapılan enerji müdahalesi, masajın daha kolay ve daha verimli çalışmasını sağlayarak kas salınımını indükler.


Bir akupunktur noktasını iki dakika ovalamak, tek taraflı bir baş ağrısını ortadan kaldırabilir. Enerji teknikleri, sağlık nedenleriyle, geçici veya kalıcı olarak vücutlarının tamamında veya bazı bölgelerinde düzenli masaj yaptıramayan müşterilere hizmet verebilir. Örnek olarak, yeni ameliyat olmuş, bacağını kırmış veya kanser tedavisi gören bir müşteriyi düşünün. Terapist, normal basınç seviyesinde masaj yapılamayan veya dokunulamayan bölgelere olumlu etki yapacak enerji tekniklerini kullanabilir. Müşteri yine de rahatlama yaşayacaktır. Bazı enerji müdahaleleri gevşemeye neden olabilir ve ağrıyı birkaç dakika içinde dindirebilir. Müşteri rahatladıktan sonra, üstyapının geri kalanı uygulanabilir. Uygulayıcının vücudunda çok sınırlı stres ile müşterinin memnuniyet seviyesini artırabilir.


Enerji tekniklerini içeren masaj seansları da danışan için birçok avantaja sahiptir. Rahatlatıcı enerji müdahaleleri ile bir seansa başlamak, danışanları hemen sakinleştirici bir duruma sokacak, bu nedenle deneyimi ve iyi olma hissini artıracaktır. Bu enerji tekniklerinden bazıları, masajın sonunda müşterilere öğretilebilir ve onlara her gün kullanabilecekleri stres azaltma teknikleri verilebilir. Son olarak, enerji modaliteleri kas sorunlarına yardımcı olur, ancak aynı zamanda organın sağlığı, dengesi ve canlılığı üzerinde de etkisi vardır ve müşterilerin masajdan elde ettiği faydaları artırır. Sadece seans sırasında ve sonrasında kendilerini daha iyi hissetmekle kalmayacak, aynı zamanda tekrar ziyaretlerinde daha iyi sindirim, daha fazla dayanıklılık veya ruh hali iyileştirme gibi diğer sağlık yararları hakkında yorum yapabileceklerdir.


Masöz

Enerji tekniklerini masaj terapisi ile birleştirdiğinizde bunu mevcut müşterilere tanıtmak bir süreç gerektirir. Bu yeni teknikleri zaten aşina oldukları bir şeyle ilişkilendirmek daha olumlu bir sonuç sağlayacaktır. İlk olarak, size "Masajımı yaptırmak için sabırsızlanıyordum. Geçen sefer uyguladığınız tekniği çok sevdim" gibi bir cümle kullanırlarsa, muhtemelen farklı bir şey denemek için iyi bir gün değildir. Ama "Son masajdan sonra kendimi çok iyi hissettim ama sadece iki gün sürdü" derlerse, bu onlara daha uzun süreli sonuçlar getirebilecek yeni bir şey önermeniz için iyi bir fırsattır.

Kullandığınız enerji tekniği, dokunmanızı gerektiren bir teknik olmalıdır. Vücutla temas halinde yapılan çok sayıda enerji müdahalesi vardır. Bazıları daha çok bir masaj gibi hissetmek için uyarlanabilir. Vücudun meridyen çizgileri üzerine dokunmak da çok iyi sonuçlar verebilir. Danışanlarınız bu yeni tekniklere daha aşina hale geldikçe, dokunma gerektirmeyen bazı enerji tekniklerini kullanabilirsiniz.

Enerji tekniklerini masaj seanslarına dahil etmek mümkündür. Müşterileriniz için faydaları artırabilir ve vücudunuzdaki fiziksel yükü azaltabilir, yaralanma şansınızı azaltabilir ve masaj kariyerinizin ömrünü uzatabilir, hatta masaj uygulamanızı daha başarılı hale getirebilir.


Comments


bottom of page