top of page

Enerji ve Masaj Arasındaki Bağlantı


Enerji ve Masaj Arasındaki Bağlantı

Müşterilerimize her dokunduğumuzda, onların enerji alanına gireriz ancak bazen bunun tersi de geçerli olabilir. İster İsveç masajı, ister spor masajı veya başka bir modalite olsun, vücut geliştirmenin ayrılmaz bir parçasıdır.


Enerji Nedir?


Modern fiziğe göre enerji, bir cismi veya bir nesneyi çok küçük parçalara ayırdığınızda bulduğunuz şeydir. Bir müşteriye yaklaştığımız anda karşılaştığımız iki enerji sistemi aura ve çakralardır. Aura, çok katmanlı bir enerji küresidir. Çevrenizde koruyucu bir atmosfer görevi görür ama aynı zamanda sizi dünya ortamına da bağlar. Karşılaştığınız bazı enerjileri filtreleyen, zararlı olanları dışarıda tutan, aynı zamanda ihtiyacınız olanları da çeken bir enerji olarak düşünülebilir. Çakralar, evrendeki daha büyük enerjilere uyumlanmış, güç istasyonları gibidir. Kasık kemiğinizden başınıza kadar yükselen bir sırada yer alan yedi çakra vardır. Aura, çakralar aracılığıyla vücuda bağlanan yedi banttan oluşur.


Bir müşterinin enerji alanına girdiğimizde, auramız ve çakralarımız onlarınkiyle etkileşime girer. Bu etkileşim nedeniyle, enerjimizin sağlam, huzurlu ve dengeli olmasını sağlamak masaj terapistleri olarak görevimizdir.


Müşteriler ağrılarını, fiziksel yaralanmaları gidermek ve rahatlamak için masaj yaptırmayı tercih ederler. Çoğu zaman masaj seansı, danışanın yoğun hayatında duraklayıp kendine bakabildiği zaman olarak da görülebilir. Masaj terapisti yorgunsa, kafası meşgulse, kötü bir ruh halinde veya dikkati dağılmışsa, müşteri bunu hissedecek, enerjisi etkilenecek ve masajın kalitesi düşecektir. Böyle bir durumda seansın terapötik etkisi azalabilir veya hiç olmayabilir. Enerjimiz sağlam değilse, bir müşterinin enerjisinden etkilenebiliriz ve bu da masajın sonunda bu olumsuz etkiyi serbest bırakmayı zorlaştırır.


Masöz

Enerjimizi Nasıl Yenileyebiliriz?


Kaliteli uyku önemlidir, bu da yeterli saat almak ve çok geç yatmamak anlamına gelir. İş gününün başında, kendinizi bir enerji oluşturma ve merkezleme rutini ile hazırlayın. Bunlar, enerji egzersizleri, Çigong, Tai Chi veya meditasyon olabilir. Bir seanstan önce kendinizi topraklayın. Kendinizi topraklamanın birkaç hızlı kolay yolu vardır. Çimlerin üzerinde birkaç dakika çıplak ayakla yürüyebilir veya ayakta dururken ayaklarınızın ağaç kökleri gibi yere uzandığını hayal edebilirsiniz. Bir süre sessiz kalarak zihninizi boşaltın. Ayrıca enerjilerinin vücudunuzdan ayrıldığını görselleştirebilir veya bazı enerji egzersizleri yapabilirsiniz. İki masaj seansı arasında yeterli zaman planladığınızdan emin olun, böylece bir öncekinin enerjisini serbest bırakabilir ve bir sonrakine yer açabilirsiniz.


Günün sonunda kendinize iyi bakın ve günün işleri üzerine düşünmek için biraz zaman ayırın. Duş almak, biriken enerjileri temizlemek ve kıyafetlerinizi değiştirmeyi unutmamak faydalı olabilir. Doğada sessiz bir tempoda yürümek de rahatlamak ve günün bir sonraki bölümüne geçmek için harika bir yoldur.


Müşteriler masalarımıza yatıp ağrılarını ve streslerini gidermek için onlara dokunduğumuzda, olumlu enerjimiz danışanlarımızın enerjisiyle iç içe geçer. Bu, nihayetinde her iki katılımcıya da fayda sağlayan bir durumdur.


Comments


bottom of page