top of page

Evde Yapabileceğiniz Selülit Savar Masaj Hareketleri


Evde-Yapabileceğiniz-Selülit-Savar-Masaj-Hareketleri

Selülitlerden kurtulmak oldukça zor olsa bile imkansız değil. En azından dışarıdan bakıldığında dikkat çeken o pütürlü görüntüden kurtulsak dahi yeter. Bunun için elbette çeşitli estetik uygulamalarına başvurabilirsiniz fakat birazdan okuyacağınız masaj hareketlerini uygulayarak da selülit görünümünü azaltabilmeniz mümkün. Tabii bu hareketlerin etkisini görmek adına biraz zamana ihtiyaç var.


Öncelikle Doğal Yağları Kullanarak Kendinize Masaj Yağı Hazırlayın


Selülit masajı soğuk press özel selülit kırıcı doğal yağlar ile yapılır. Hindistan cevizi yağı, lavanta yağı, zambak yağı, yasemin yağı, susam yağı, portakal yağı, kekik yağı, limon yağı, jojoba yağı, biberiye yağı… Hepsi hem cildi nemlendirmeye hem de tenin yapısını güçlendirmeye etkili olan yağlar. Bu yağlardan dilediğiniz miktarda alarak kendinize özel bir karışım oluşturabilirsiniz.


Kuru Fırçalama Uygun Bir Vücut Fırçası Edinin


Masaj uygularken elleri kullanacağız elbette fakat mutlaka kuru fırçalama uygulaması da yapacağız. Bunun içinde at kılından elde edilmiş olan vücut fırçalarından alabilirsiniz.


Öncelikle Kuru Fırçalama Yaparak Ölü Derilerden Kurtulun


Bacaklarınıza vücut fırçası ile selülit masajı uygulamaya başlayın. Bu aşamada bacaklar kuru olmalıdır. Bunun yanı sıra dilerseniz türk kahvesi ya da filtre kahve gibi tende peeling etkisi yaratabilecek bir yardımcı da kullanabilirsiniz.


Artık Yağları Kullanarak Masaj Uygulamaya Başlayabiliriz


İlk olarak hazırlamış olduğunuz masaj yağını selülitlerden kurtulmak istediğiniz alana güzel bir şekilde yedirin. Bu noktada elin ayasını kullanabilirsiniz. Diz kısımlarından başlayarak yukarıya olacak şekilde nazikçe ilerleyebilirsiniz. Geniş hareketler ile bütün bölgeyi yağladığınızdan ve bacakları ısıtmaya başladığınızdan da emin olun.


Şimdi Selülitli Bölgeye Yoğunlaşın


Bu aşamada yoğurma olarak adlandırılan hareket ile devam edeceğiz. Baş parmağınız ile diğer parmaklarınız karşı karşıya olacak şekilde selülitli alanı kavrayın ve yoğurmaya başlayın. Bu tekniği bacakta problem olarak gördüğünüz bütün alanlara uygulayın. Her zaman aşağıdan yukarıya doğru olacak şekilde hareket edin.

Bacakları İçten Dışa Ovarak Devam Edin


Parmaklarınızın eklem yerleri ile bacaklara içten dışa olacak şekilde masaj uygulayın. Bu aşamada ilerleme yönünüz yere paralel bir şekilde olmalı.


Son Olarak Selülitli Bölgeyi Parmakların Arasında Sıkıştırıp Bırakın


Yere paralel bir biçimde parmak aralarınıza selülitli bölgeyi, alanı sıkıştırın. Ardından da parmaklarınızı gevşeterek teni serbest bırakın. Bu hareketi içten dışa ve dıştan içe olacak şekilde tekrarlayın.


En Önemlisi Bir Rutin Oluşturun


Size sunduğumuz bu adımları bir rutin haline getirin ve mümkünse her gün düzenli bir şekilde uygulayın. Bir süre sabır ile devam ederseniz, olacak değişimi kendi gözleriniz ile görebilirsiniz.


Selülit Masajı Etkili Midir? Selülit Masajının Yararları Nelerdir?


Evde selülit masajı uygulaması için yukarıdaki adımları izleyerek, rutin oluşturarak bir sonuç elde edebilmeniz mümkün. Dilerseniz uzman, alanında deneyimli ve profesyonel terapist aracılığı ile de selülit masajı hizmetini alabilirsiniz. Profesyonel bir terapistten alacağınız masaj hizmeti daha sağlıklı, daha etkili ve daha güvenilir olacaktır.


Selülit Masajının Yararları

 • Vücutta birikmiş olan fazla yağın yakılmasını sağlar. Selülitte doğru beslenmenin de büyük önemi vardır

 • Cilt üzerinde toparlanma etkisi yaratır

 • Bölgesel zayıflama sağlar

 • Selülitleri giderir

 • Bedensel stresi azaltır

 • Eklem ve kasların hareket kabiliyetini arttırır

 • Yorgunluk nedeniyle kaslarda birikmiş olan laktik asitin vücuttan atılımını sağlar, spazmları giderir.

 • Lenf drenaj sağlar, lenfatik akımı düzenler

 • Metabolizmayı hızlandırır

 • Stresi azaltır

 • Kemik ağrısı sorunlarını giderir

 • Cilde esneklik kazandırır

 • Toksin ve ödem atıcı özelliğe sahiptir

 • Bölgesel dolaşımı düzenler


Comments


bottom of page