top of page

G5 Masajı Nedir?


G5 Masajı

G5 Masajı Nedir?


Selülit tedavisinde kısa sürede etki etmesi ile bilinen G5 masajı oldukça etkili bir yöntemdir. G5 masajı sonrasında selülitlerde gözle görülür bir azalma meydana gelir. Bölgesel sıkılaşma konusunda da katkı sağlar. G5 masajı hızlı ve kalıcı şekilde selülit görünümünden kurtulmanıza yardımcı olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir.

Birçok kişinin memnun kaldığı ve başarılı sonuçlar ortaya koyan G5 masajı, giderek yaygın bir biçimde uygulanan profesyonel bir masaj haline gelmiştir.


G5 Selülit Masajı Nedir?


G5 selülit masajı, ritmik bir masaj aleti kullanılarak gerçekleştirilir. Hızlı titreşimlerle gerilme sağlayan bu cihaz selülit tedavisinde oldukça etkilidir. Aynı zamanda kaslarda biriken laktik asit ve ödemin atılmasına da fayda sağlar.


G5 masajı kan dolaşımını hızlandırdığı için spazm tedavilerinde de kullanılabilir. G5 masajı vücuda bağlı olarak 20-25 dakika sürer toplamda 10-15 seanstan oluşur. Vücudun her bölgesine uygulanabilir. En etkili sonuç veren bölgeler üst bacak, kalça, popo ve kol bölgeleri olduğundan dolayı bu bölgeler daha çok tercih edilmektedir.


G5 Masajı ile Zayıflama


Selülit tedavisinde olduğu gibi bölgesel zayıflama konusunda da G5 masajının faydaları görülmektedir. G5 masajı sonrasında bölgesel sıkılaşmaya yardımcı olur ve selülit tedavisinde olduğu kadar zayıflamada da son derece etkili bir yöntemdir. Ödem problemi yaşayan kişiler ödem atma konusunda G5 masajının etkili olduğunu söylemişlerdir.


Yağ yakımını hızlandıran bu masaj bölgesel dolaşımın düzenlenmesinde ve metabolizmanın hızlandırılmasında etkilidir. G5 masajı sonrası kişilerin kronik yorgunluk problemlerinin de azaldığı görülmektedir.


Masaj


G5 Masajı Nasıl Yapılır?

G5 adı verilen özel cihaz ile ritmik titreşim hareketleri uygulanarak gerçekleştirilen bir masaj tekniğidir. Hızlı titreşimler ile bölgesel olarak hem sıkılaşma hem de selülitin azalması sağlanmaktadır. Titreşim ve itme hareketleri ile uygulanan G5 masajı, hücreleri harekete geçirir. İtme kuvveti sayesinde vücut sıkılaşmasına yardımcı olur.


Dengeli beslenme ve spor ile ortadan kaldırılamayan selülit görünümünde ilk uygulamadan itibaren G5 masajı etkilidir. Hiçbir cerrahi müdahaleye gerek olmadan yapılan bir yöntem olmasından ötürü çokça tercih edilmektedir.


Uygulama esnasında özel bir krem masaj yapılacak bölgeye uygulanır ve G5 masajı eğitimi almış olan bir uzman tarafından gerçekleştirilir. Bu özel krem sayesinde yağ yakıcı etki hızlandırılmaktadır.


G5 masajı uygulaması yaklaşık yarım saat sürer. Seansların tamamlanması sonucunda en az 2 cm en fazla 7 cm incelme görülmektedir.


G5 Masajının Yan Etkileri Nelerdir?

G5 masajı uygulaması cerrahi bir işlem gerektirmediğinden dolayı, kolay bir şekilde selülitlerden kurtulmanıza yardımcı olur. Profesyonel olmayan ve bu masajın eğitimini almamış bireyler tarafından G5 masajı yapılması tehlike arz eder. G5 masajında masaj yapılan kasların uygulama yönünün bilinmesi ve basınç uygulamasının kişiye göre yapılabilmesi için masaj yapan kişinin eğitimli olması gerekir.


Varis problemi olan kişilerde uygulanmaması gerekir, varisli bölgelerde kanamalara yol açabilir. Aynı zamanda doğru teknikle uygulanmaması halinde bölgesel morarma problemi yaşanabilir.


G5 masajı sonrasında kısa süreli etki görebilmek için dengeli beslenmeye, bol bol su tüketmeye ve spor yapmaya dikkat ederek G5 masajının etkisini hızlıca göstermesine yardımcı olabilirsiniz. Spor yapan kişilerde G5 masajının etkili sonuçlar verdiği görülmektedir.


Comments


bottom of page