top of page

Fıtık Ağrısı Nasıl Geçer ?

Güncelleme tarihi: 24 Ağu 2021Fıtık Nedir ?

Fıtık, kaslarda bulunan boşluktan dışarı çıkan et parçasıdır. İnanılmaz ağrı yapar ve adeta kişinin hayatını olumsuz bir şekilde etkiler. Bu rahatsızlık genelde; boyun, bel ve kasıkta meydana gelir. 25-60 yaş aralığında olan kişilerde ani hareketler ve ağır kaldırma ile oluşur. Fakat bazı zamanlarda stres, gerilme gibi sebeplerden de kaynaklanır.


Fıtık ağrısı nasıl geçer?

Fıtık Ağrısı ile karşı karşıya kalan kişiler tarafından araştırılmakta ve merak edilmektedir. Fıtık ağrısını geçirmek yada hafifletmek için masajdan yaptırabilirsiniz. Düzenli bir şekilde yapılan medikal masaj fıtık ağrısını geçirmek için çok etkilidir. Fakat mutlaka sertifikalı ve profesyonel kişilere yaptırılması gerekir. Bu rahatsızlığın sebep olduğu ağrıyı ameliyat olmadan geçirmek ancak medikal masajla mümkündür. Boyun fıtığı gibi yoğun sinirlerin olduğu yerlere ameliyat yaptırma korkusu insanları öncelikli olarak Medikal Masaj yaptırmaya sevk etmektedir. Ağrıdan kurtulduktan sonra devamlı ve düzenli olarak gerekli egzersizlerin yapılması da şarttır.


Fıtık ağrısına ne iyi gelir?

Fıtık ağrısı çok şiddetli bir ağrıdır ve çoğu zaman kişiyi yataklara düşürür. Peki, Fıtık ağrısına ne iyi gelir? Fıtık ağrısını geçirmek için birçok yöntem vardır fakat bunlar geçici çözümdür. Eğer fıtık ağrısının tamamen geçmesini istiyorsanız medikal masaj ile fıtık ağrısını neredeyse tamamen yok edebilirsiniz. Bu masaj çeşidi uzman kişiler tarafından belli bir süre günlük olarak yapılır. Masajın tekniği vardır ve mutlaka profesyonel ve yetkin terapistler tarafından yapılmalıdır. Fıtığın durumuna göre 15-30 seans uygulanabilir. Bu masaj mutlaka devamlı yapılmalıdır. Devamlı olmaz ise hiçbir etkisi olmaz. Aynı zamanda egzersiz hareketleri günlük yarım saat yapılmalı ve bırakılmamalıdır.


Fıtık için medikal masaj kaç seans uygulanır?

Fıtık her yaşta meydana gelebilen bir rahatsızlıktır. Mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Tedavi edilmediğinde ağrılar zamanla şiddetlenir ve dayanılmayacak duruma gelerek kişiyi ameliyata sürükleyebilir. Bu sebeple fıtık tespit edildiyse mutlaka dikkat edilmeli ve ona göre tedavi uygulanmalıdır. İleri seviyede olmayan fıtıklar için genelde medikal masaj önerilir ve birçok kişinin bu yöntemden memnun olduğu bilinmektedir. Fakat ince bir ayrıntı vardır. Medikal masajın mutlaka düzenli bir şekilde belli aralıklar ile uygulanması gerekir. Bu masajın bir tekniği vardır ve işinde uzman olan kişiler tarafından hastalara bu masaj uygulanır.


Medikal Masaj için profesyonel ve ekonomik hizmetler sunan terapistlere masoz.net sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Comentarios


bottom of page