top of page

Fitness'ı Masaj Terapisi Uygulamasına Entegre Etme


Fitness'ı Masaj Terapisi Uygulamasına Entegre Etme

Masaj terapistlerinin çalışmaları milyonlarca insana yardımcı oluyor. Tedavi planlarına egzersizi dahil ederek iyileşmelerini önemli bir adım daha ileri götürülebilir. Tüm egzersiz programları kapsamlı bir değerlendirme ile başlamalıdır. Masaj müşterisini iyileştirmek ve bu şekilde tutmak için önemli olan iki tür değerlendirme vardır. Birincisi bir yaralanma değerlendirmesidir. İkincisi, bir hareket veya egzersiz değerlendirmesidir.


Masaj terapistleri, hareketi değerlendirme ve egzersiz reçete etme konusunda yeteneklidir. Bu talihsiz bir durumdur çünkü hareket değerlendirmeleri, hazırlayıcı faktörleri belirleyerek müşterinizin neden yaralandığı hakkında değerli bilgiler sağlayabilir. Müşteriler genellikle altta yatan bir zayıflık, istikrarsızlık, hareketlilik eksikliği nedeniyle acı çekerler.


Örneğin, bir müşterinin bel ağrısı yaşadığını varsayalım. Normalde, bir masaj terapisti kalça, bel ve belki de psoas kası çevresinde yumuşak doku çalışması yapar ve müşteriyi rahatlama hissi ile yola çıkar. Birkaç gün minimum ağrı ile geçebilir, ta ki kişi aniden tedaviye başvurmasına neden olan aynı semptomları hissetmeye başlayana kadar. Tersine, terapistin bir egzersiz değerlendirmesi yapma yeteneği varsa, hareket açıklığı değerlendirmesine dayalı olarak belirli bir mobilizasyon ve germe programı tasarlayabilir ve müşteriye uygun bir bükme, çömelme hareketinin nasıl uygulanacağını öğretebilir. Müşterileriniz için onlara iş veya spor ortamının taleplerini desteklemek için vücutlarını nasıl koşullandıracaklarını öğretin.


Masöz

Hareketi ve Fonksiyonel Anatomiyi Anlamak


Hareketi ve fonksiyonel anatomiyi anlamak, tekrarlayan yaralanma, nörolojik işlev bozukluğu, verimsiz motor kontrol, koordinasyon eksikliği ve genel zayıflık ile ilgili sorunları nasıl çözeceğiniz konusunda size daha fazla fikir verecektir. Egzersiz aynı zamanda, hastanın iyileşme sürecine aktif olarak dahil edilmesini sağlamada katma değere de sahiptir.


Bir müşteri için hangi egzersiz biçiminin uygun olduğunu ve kişi güçlendikçe hangisinin uygun olabileceğini bulmak önemlidir. Bir egzersiz çok kolaysa, müşteri sıkılır ve ilerlemez. Bir egzersiz çok zorsa, cesareti kırılır ve bırakır. Ancak program bir müşteri için doğruysa, ilk zorlukların üstesinden gelir ve programa girerler.

Masaj ve fitness egzersizinin entegrasyonu, müşterilerimizin uzun vadeli sağlığı için önemlidir. Peki, egzersizi pratiğinize dahil edebilmek için egzersiz hakkında yeterli bilgiyi nasıl edinebilirsiniz? En iyi yol, kişisel antrenör olarak sertifika almaktır. Çok çeşitli sertifika programları mevcuttur ve bazıları masaj terapistleri için diğerlerinden daha faydalıdır.


Masaj terapistlerinin kendilerinin egzersiz yapması da önemlidir. Bu meslek zorlu olabilir ve eğer uygulayıcılar çok spesifik güç ve esneklik geliştirmezlerse, yaralanmaları muhtemeldir. Masaj terapistleri özellikle sırtlarında, bileklerinde ve ellerinde ağrı ve yaralanma problemi yaşarlar. Başarı ve uzun ömür sağlamak için tüm masaj terapistlerinin karşılaması gereken birçok güç ölçütü vardır. Yeterli güç, esneklik ve egzersiz ve zindelik bilgisi ile hem müşterilerde hem de masaj terapistlerinde yaralanmaları önlemek için daha donanımlı olmak mümkündür.


Comments


bottom of page