top of page

Fizyoterapist Maaşları 2021

Güncelleme tarihi: 24 Ağu 2021


Fizyoterapist-Maaslari-2021

Fizyoterapist Maaşları 2021


Merak edenler için hem Dünyada hem de Türkiye'de en çok para kazandıran meslekler arasında yer alan Fizyoterapist maaşlarını yakından inceleyelim. Tabi her işte olduğu gibi bu işte de doğru stratejiler ile çalışılması durumunda en çok kazandıran işler arasına girebildiğini bilmelisiniz.


Bu yüzden kazançları 2 şekilde değerlendirip ele alacağız.


Devlet kurumunda yada özel kurumlarda çalışan fizyoterapist olarak aylık ortalama 4000TL kazanç sağlanabilmekte. Günde sabahtan akşama kadar çalışıp sadece 130TL kazanabilmekteler.


Bireysel çalışan fizyoterapistin ücreti saatlik yada seanslık olarak değerlendirilmektedir. 1 saat için en az 250 TL kazanmakla birlikte 1 saatlik ücret olarak 400 TL ye kadar kazanılabilmektedir. Bireysel çalışan bir fizyoterapistin kazancını minimum olarak hesaplarsak saatte 250 TL x 4 saat = günlük 1000TL rahatlıkla kazanılabilir. Bunun için tarafımıza başvurulması yeterlidir. Başvuru için yazımızın altına bıraktığımız linke tıklayabilirsiniz.Kamu Kurumlarında Maaşlı Çalışan Fizyoterapist


Fizyoterapist maaşları için kamu kurumlarında çalışan bireyler maaşlara ek olarak döner sermayeden para kazanırlar. Aylıklar ise ortalama 3000-4000TL arasında değişiklik gösteriyor. Döner sermayenin tutarı ise 1300TL olabiliyor. Bu sebeple kamu kuruluşlarında istihdam edilenler 4000-5000TL arasında maaş alıyorlar.


Bir kamu kurumunda çalışıyorsanız aylık kazancınız 3000-3250 TL'dir. Bunun dışında da, çalıştığınız kamu kurumundan ek olarak döner sermayeden de 1300TL alabilirsiniz. Bunun yanı sıra özel sektörde çalışmak mümkün. Özel sektörde çalışan fizyoterapistler için net bir maaş söz konusu değildir. Özel sektördeki fizyoterapistlerin maaşları, bilgi, tecrübe ve hasta potansiyeline bağlı olarak değişkenlik gösterir. Hastalarla daima iletişimde kalabilmeleri, fizik tedavi sürecinde sabır, dikkat ve sorumluluk alınabilmesi, karşılaşılan problemleri tedavi edebilmek için biyoloji, kimya alanında yeterli donanıma sahip olmaları gerekmektedir.Maalesef ülkemizdeki fizyoterapistler yeteri kadar girişimci ruhlu olmadıklarından, kazançlarını az olsa dahi garanti altına almak için kamu kurumlarının sunduğu şartları kabul etmektedirler.


Bireysel Çalışan Fizyoterapist Maaşları


Fizyoterapist seans ücretini kendinizin belirlediği, istediğiniz saatlerde çalışabildiğiniz ve lüx hizmet kategorisine giren masaj sektöründe hak ettiğiniz kazançları sağlayabileceğiniz harika bir yol var! Etik kurallardan uzaklaşmadan günde 4-5 çalışma saati ile günlük 1000 TL kazanç elde edebilirsiniz. Tamamen özgür olarak istediğiniz kadar çalışıp, kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Üstelik HİÇBİR sermayeye ihtiyaç duymaksızın bunu gerçekleştirebilirsiniz.Etik kurallarla çalışan fizyoterapistler için Türkiye'de ilk ve tek olan Masoz.net platformu sizlere fizyoterapistler arasında rekabetin olmadığı, saatte 250 TL’lik kazançla günlük ortalama 5 iş yapabileceğiniz bir sistem vadediyor.Serbest Çalışan Fizyoterapist olup, kendi işinizi özgürce yapabilmek için Fizyoterapist İş İlanları sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz.


bottom of page