top of page

Friksiyon Masajı Nedir?

Güncelleme tarihi: 13 Eki 2021


Friksiyon-Masajı masaj masaj Friksiyon*Masajı-Nasıl-Yapılır Friksiyon-Nedir


Friksiyon Masajı Nedir?


Friksiyon masajı parmak uçlarıyla yapılan. Başparmağı küçük dairesel hareketlerle hafif baskı uygulama ovma hareketleri ile yapılan masajdır. Masaj uygulanan bölgeye göre yüzeysel ve derin baskılarla yapılır.

Genel anlamda Masaj günümüzde birçok insanın hayır diyemeyeceği bir terapi tedavi şeklidir.

Günümüzde masaj uygulamalarının içinde en çok tercih edilen Friksiyon Masajıdır.

Rahatlatıcı etkisi insanın kendini yenilenmiş yeni doğmuş hissetmesine neden olur. Dünya da masaj uygulaması adeta bir turizm haline gelmiştir, insanlar farklı masaj uygulamalarını deneyimlemek için uzak doğu ülkelerine seyahat etmektedirler.

Friksiyon masajı basın ve sürtünme etkisiyle derdi doku altında ısınmalar oluşturur. Masaj uygulanan kişi bu ısınmaları hissedebilir.

Friksiyon deri altı dokusundaki sertliği gevşetip kalınlaşmayı dağıtır. Deri aldı dokusundaki eklem yerlerinin etrafında bozulan dokuları sıvı birikimlerini dağıtım yenilenmesini destekler. Her yaş grubu insan friksiyon masajı yaptırma için birçok masaj salonu yada evde masaj hizmeti sunan masöz veya masörleri tercih ederek masaj friksiyon masajı yaptırmaktadırlar.


Friksiyon Masaj Hareketleri Nelerdir?

Friksiyon masajın her masaj hareketinde kullanılan olmazsa olmaz hareketlerinden biridir. Masajı uygulama şekli ise başparmaklar baskılı, diğer dört parmakla da uzanan bölgeye kadar hafif baskı yaparak, vücudun her bir bölümünü dörde ayırarak yapılan masaj uygulamasıdır. Friksiyon masajı basınçlı yapıldığı için de belli ağrılı bölgelerde rahatlama hissiyatı vermektedir kan dolaşımını da hızlandırır. Yoğurma ve sıvazlama hareketleri ile masaj yapılacak bölgeyi ısıtmak için en yaygın yapılan masaj hareketleridir.

Isınma işlemin tamamlanmasının ardından masaj uygulanacak bölgeye en uygun şekilde dairesel baskı kullanarak ağrıyan kasılan dokunun esnemesi gevşetilmesi sağlanır. Dairesel hareketler kaslar arasındaki deri altındaki dokulara oluşmanız sağlar.

Friksiyon masaj uygulamasını uzaman ve tecrübeli kişilerden aldığınız zaman kendinizi yenilenmiş hissedebilirsiniz.

Friksiyon masajı konusunda tecrübeli deneyimli uzmanlarla hizmet sunan birçok kurumsal işletme masaj uygulamasını başarı ile gerçekleştirir. Düzenli masaj uygulaması yaptıracak insanların en sık yaşadığı sorunlardan birisi de masaj yapan kaliteli işletmeyi bulmak olmuştur.


Friksiyon Masajı Nerelerde Yapılır

İnsan bedeninin dinlendirilmesini sağlayan masaj uygulaması seanslar dâhilinde düzenli olarak hafta da bir kez yaptırılmalıdır.

Masaj uygulaması tedaviye yardımcı olan ve iyileşme süresini hızlandıran veya rahatsız olan bölgenin acısının dindirilmesini sağlayan yardımcı tedavi hizmetidir. Masaj işleminde öncelikli olarak yapılan işlem kan dolaşımını hızlandırdığı için birçok bölgeye yarar sağlar. Esneklik özelliği sağlayan masaj, fizyolojik ve psikolojik açıdan çok faydalıdır.

Friksiyon masajının uygulamasının en büyük özelliği ise kolay olması ve etkisini hemen göstermesidir.

Friksiyon-Masajı- Nedir Friksiyon-Masaj Masaj Masöz


Masajın İnsan Üzerindeki Etkileri

Masajın insanlar üzerindeki en bilinen faydaları Uykusuzluk, sorunun giderilmesi kan dolaşımını harekete geçirmesidir. Friksiyon masajı isim olarak insanlar çok bilmese de Masaj uygulaması sonrası insan bedeninde yaşanan rahatlama motivasyonunun yükselmesine neden olduğu gibi ağrı ve sancı nedeniyle hasret kaldığınız huzurlu uykuyu da sizlere fırsat olarak sunuyor. Son dönemlerde insanlar masaj aletlerinin tercih etse de hiçbir zaman insan gücünün yerini alamaz.

Kommentare


bottom of page